آنفولانزا و بارداری

در حالیکه بیشتر توجه جهان در حال حاضر روی تاج ویروس جدید (COVID-19) ، سرد و فصل آنفولانزا نیز به سرعت نزدیک می شود. خوشبختانه ، واکسنی وجود دارد که می تواند به جلوگیری از آنفولانزا و عوارض احتمالی آن کمک کند.

کارشناسان در هر دو منبع مراکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) و کالج آمریکایی مامایی و زنان (ACOG) زنان باردار را تشویق می کند که هر وقت که مناسب باشد در منبع هر سه ماهه بارداری.

فصل آنفولانزا از اکتبر تا مه هر سال اجرا می شود. همچنین آزمایشات مختلف بالینی ، مطالعات مشاهده ای و سایر داده هایی را که از سابقه ایمنی مداوم پشتیبانی می کنند ، ذکر می کنند.

CDC همچنین توضیح می دهد که” زنان باردار به احتمال زیاد در مقایسه با زنان در سن باروری که باردار نیستند ، در آنفولانزا بستری می شوند. ” چرا دقیقاً اینطور است؟ خوب ، ممکن است بارداری سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف کند. این می تواند شما را مستعد ابتلا به بیماری هایی مانند آنفولانزا کند. به کارهای دیگری که بدن شما در حال انجام است ، به ویژه قلب و ریه های خود ، اضافه کنید و می بینید که چه عوارض جدی ممکن است رخ دهد و چرا محافظت از اهمیت برخوردار است.

مانند هر واکسن ، گرفتن آنفولانزا به خطرهای خاصی وارد می کند. شاید شنیده باشید که برخی افراد عوارض جانبی خفیفی را در اولین روز از دریافت واکسن دریافت می کنند.

عوارض جانبی شامل:

  • درد یا تورم در محل تزریق است
  • سرگیجه
  • سردرد
  • تب
  • درد بدن
  • حالت تهوع
  • خستگی

همچنین ، در حالی که به نادر برای داشتن یک واکنش آلرژیک به عکس ، ممکن است رخ دهد. به عنوان مثال ، اگر شما دارای یک منبع شدید آلرژی تخم مرغ ، در مورد آن به پزشک خود بگویید. برخی فرمول های موجود در عکسبرداری شامل پروتئین تخم مرغ است و در چنین مواردی می تواند یک واکنش آلرژیک شدید ایجاد کند.

ضربات آنفولانزا و سقط جنین

شاید از پیوندی بین واکسن آنفولانزا و سقط جنین شنیده باشید. A مطالعه 2017 a> در مورد این موضوع پیشنهاد کرد که سقط جنین در کلاس 28 روز پس از واکسن آنفولانزا در میان کسانی که سال گذشته همان واکسیناسیون را دریافت کرده بودند.

محدودیت های مطالعه را در نظر بگیرید. این کار روی گروه کوچکی از زنان انجام شد و تنها دو فصل آنفولانزا مورد بررسی قرار گرفت. در بین 485 زن مورد مطالعه ، فقط 14 2 سال متوالی واکسینه شده بود و مورد سوء استفاده قرار گرفت.

A مطالعه جدیدتر ، که توسط بسیاری از همان پژوهشگران انجام شده است ، به بررسی 1236 زن و 3 فصل متعاقب آنفولانزا پرداخته است. این مطالعه پیگیری ، نتایج مطالعه قبلی را به چالش کشید ، زیرا هیچ ارتباطی بین آنفولانزای و سقط جنین وجود ندارد.

به خاطر داشته باشید که 80 درصد از سقط های خودبخود در سه ماهه اول اتفاق می افتد ، اغلب اوقات قبل از اینکه یک زن بداند باردار است. هیچ مطالعه دیگری قبل یا بعد از آن ، یافته های مطالعه 2017 را تأیید نکرده است.

بر اساس جدیدترین و جامع ترین اطلاعات ، CDC ، ACOG و سایر متخصصان بهداشت همچنان به توصیه گرفتن آنفولانزا کمک می کنند.

ضربات آنفلوانزا و اوتیسم

یکی دیگر از سال 2016 مطالعه hl-اعتماد – منبع> رابطه بین آنفولانزای شلیک و اختلال طیف اوتیسم را مورد بررسی قرار داد. هیچ ارتباطی بین بیمار بودن آنفولانزا در دوران بارداری و کودک مبتلا به اوتیسم مشاهده نشد. همچنین بررسی شد که آیا کودکانی که مادران در سه ماهه اول دچار آنفولانزا شده بودند ، خطر ابتلا به اوتیسم را افزایش داده است.

محققان پس از بررسی بقیه داده ها ، دریافتند که ارتباط بین این دو “از نظر آماری ناچیز است”. به زبان ساده ، این بدان معنی است که اگر محاکمه مجدداً تکرار شد ، ممکن است که آنها به نتیجه متفاوتی برسند. بنابراین ، به این یافته نباید اعتبار زیادی داده شود.

باز هم ، تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع لازم است ، و محققان به طور خاص می گویند “این یافته ها نیازی به تغییر در سیاست و یا واکسن واکسن ندارند.” همانطور که منبع تأیید CDC ،

هیچ ارتباطی بین واکسن و اوتیسم برقرار نشده است ، با وجود چندین مورد مطالعات سالها

(مرتبط: یک مطالعه گسترده دیگر می یابد که واکسن سرخک موجب اوتیسم نمی شود )

مهمترین فایده از گرفتن آنفولانزای این است که شما و کودک شما را محافظت می کند. ضربات آنفولانزا می تواند به شما در جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا کمک کند و خطر ابتلا به بیماری مانند سینه پهلو را کاهش می دهد که ممکن است هم شما و هم فرزند متولد نشده شما را تحت تأثیر قرار دهد. در حقیقت ، CDC گزارش می دهد كه ممكن است خطر ابتلا به عفونت حاد تنفسی را تا 50 درصد.

مزایای دیگر:

  • خطر بستری شدن را کاهش می دهد. CDC همچنین گزارش می دهد که آنفولانزای ضد ویروس ممکن است خطر بستری شدن در بیمارستان با عوارض مرتبط با آنفولانزا را به همان اندازه 40 درصد.
  • محافظت در برابر نقص هنگام تولد. اگر در اوایل بارداری دچار آنفولانزا شدید و تب شدید ، کودک شما در معرض خطر موضوعات توسعه مانند آنانسفالی ، اسپینا بیفیدا ، لب شکاف و نقص های کاهش اندام در میان دیگران است. ضربات آنفولانزا ممکن است از شدیدتر شدن بیماری جلوگیری کند و بنابراین ، از این بی نظمی ها جلوگیری می کند.
  • کودک را حتی پس از تولد محافظت می کند. نوزادان تحت 6 ماههای متمادی قادر به گرفتن یک آنفولانزای سنتی نیستند. در عوض ، آنها به محافظت / آنتی بادی های دریافت شده از رحم از ضربتی که بدست آورده اید متکی هستند. این امر به ویژه در صورتی که کودک شما در فصل آنفولانزا متولد می شود بسیار مهم است. پرستار؟ این آنتی بادی ها همچنان از طریق شیر مادر به فرزند شما منتقل می شوند.

گزینه های مختلفی وجود دارد که این واکسن آنفولانزا می آید.

در مرحله اول ، یک ضربات استاندارد وجود دارد که به اکثر مردم داده می شود. شما نمی توانید آنفولانزا را از ضربات آنفولانزا دریافت کنید زیرا ویروس غیرفعال شده . عکس استاندارد برای زنان باردار بی خطر است و به راحتی در دسترس است.

دوم ، در صورت نگرانی از این ماده حاوی جیوه ، نسخه ای بدون نیاز به مواد وجود دارد که می توانید دریافت کنید. به خاطر داشته باشید ، thimerosal حاوی اتیل جیوه است که با متیل جیوه – جیوه رژیم غذایی و محیطی که مردم اغلب نگران آن هستند.

یافتن این نسخه از واکسن ممکن است کمی سخت تر باشد. CDC با این وجود مشترک است که فقط یک منبع کوچک مقدار thimerosal در شات و آن مطالعات نشان می دهد که مشکلی ایجاد نمی کند – حتی در دوران بارداری.

نسخه واکسن اسپری بینی نیز موجود است ، اما برای بارداری یا کودکان تحت 2 ، بزرگسالان بالای سن 50 منبع معتبر hl> یا کسانی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند. واکسن اسپری حاوی فعال ( live ) ویروس ، در حالی که عکس با غیرفعال ساخته شده است ويروس. عکس هایی نیز در بسیاری از داروخانه ها ، فروشگاه های مواد غذایی ، فروشگاه های بزرگ وجود دارد (گویی برای رفتن به Target!) یا حتی در محل کار خود بهانه دیگری می خواهید.

کلیه سایتهایی که واکسن ارائه می دهند باید در ایالات متحده تأیید و مجوز بگیرند. تا زمانی که در گذشته واکنشی شدید نسبت به واکسن نداشته اید ، می توانید از هر جایی که برای شما راحت تر باشد عکس بگیرید.

(مرتبط: این چه اتفاقی می افتد که فرزند شما واکسینه نشود. )

با مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید اگر نگرانی در مورد آنفولانزای خون دارید. آنها می توانند به شما در پرداختن به سؤالات شما كمك كنند و شما را به اطلاعات ویژه تری در مورد مزایا و خطرات واكسن راهنمایی كنند. منبع CDC در صورت تمایل به حفر کردن منابع خوب دیگری است. علم و مطالعات پیرامون واکسن ، اثربخشی و ایمنی آن برای مادر و نوزاد.

گذشته از گرفتن عکس ، حتما با ادامه عادت های بهداشتی خوب (مانند شستشوی مکرر دست ها) ، جلوگیری از لمس صورت خود ، و از پوشاندن آن سرفه ها و عطسه ها ، خودتان را محافظت کنید.

.

آنچه که باید درباره آنفولانزا و بارداری بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *