مقدمه

مادران همیشه در همه جای دنیا ، فداکار  بودند و از خودگذشتگی مادران نیازی به توصیف ندارد و حتی با نادیده گرفتن خود همیشه به خانواده فکر می کنند. ما در این مقاله می خواهیم کمی به مادران در زمان بیماری خودشان آموزش بدهیم.

میخواهیم متنی را که یکی از مادران فرستاده است را با شما بررسی کنیم.

« من اصلا مجاز به بیماری نیستم. وقت آن را ندارم که فرصتی برای بهبودی و استراحت داشته باشم. الان در حدود 7 روز است با سرفه های واقعاً بد رو به رو هستم و تصور میکردم با بی توجهی ،خود به خود درمان می شود. از دیروز سرفه هایم شدت پیدا کرده به حدی که دچار سردرد شدم. زمانی که همسر و فرزندانم به خانه آمدند من در حال چرت بودم و اصلا موقعیت خوبی نداشتم. با این حال آن ها سر دیدن برنامه تلویزیون در حال بحث بودند. پسرم از پیشخوان بالا می رفت.شام را به سختی و با مزه بدی حاضر کردم و مجبور بودم از آن ها عذرخواهی کنم.

مریض بودم. من با سرماخوردگی ، گلودرد ، معده درد مقابله کرده ام ، همه در حالی که چهره ای خوشحال به خود گرفته ام  و مراقب فرزندانم هستم و تمام روزرا کار می کنم . وقتی فرزندان یا  همسران ما بیمار هستند، آنها استراحت می کنند ، با یک پتو روی صندلی میشینند و تلویزیون می بینند یا برای بهبودی خود استراحت می کنند.

از خودگذشتگی مادران

حال باید با خود فکر کرد که آیا این مادر راه درستی انتخاب کرده است؟

در پاسخ باید بگوییم خیر! مادران هم مانند سایر اعضای خانواده باید مراقب خود باشند و گاهی به استراحت بپردازند. اینکه مادران تصور می کنند باید خود را فدا کنند کاملا اشتباه است. در تحقیقات نشان داده شده که فرزندانی که خود ساخته بودند موفق تر هستند. برای این راه باید به فرزندان آموزش دهیم که تنها به مادر خود تکیه نکنند و مستقل باشند .

مادران باید به آن ها آموزش دهند که مادران نیز احتیاج به استراحت دارند و این وظیفه فرزندان است که از خانواده مراقبت کنند.

از خودگذشتگی مادران گاهی ممکن است به ضرر خانواده باشد.

 .

آیا از خودگذشتگی مادران برای فرزندان مفید است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *