اسید گلیکولیک

 

هنگامی که باردار هستید ، ممکن است در مورد چیزهایی فکر کنید که قبلاً هرگز فکر دیگری نکرده اید ، مانند ترکیبات موجود در محصولات زیبایی شما.

و ممکن است شما از یک محصول مراقبت از پوست حاوی اسید گلیکولیک استفاده می کنید. اسید گلیکولیک ساخته شده از نیشکر ، نوع بسیار رایجی از اسید آلفا هیدروکسی است.

اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHA) ترکیبات شیمیایی هستند که به عنوان لایه بردار عمل می کنند. اگر می خواهید گردش سریع سلول های پوستی را در صورت خود تقویت کنید ، محصولی را که حاوی AHA است را جستجو کنید. بسیاری از افراد برای انجام این کار به اسید گلیکولیک روی می آورند.

اما قبل از استفاده از یک محصول مراقبت از پوست با اسید گلیکولیک یا شروع به استفاده از هر محصول جدید در دوران بارداری مهم است که بدانید گلیکولیک چیست ، و همچنین نگرانی در مورد ایمنی آن در دوران بارداری چیست؟

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب دقت کنید.

 

اگر با اسید گلیکولیک آشنا نیستید ،باید بدانیدکه انها محبوبیت زیادی دارد.

محصولات حاوی گلیکولیک اسید محبوب هستند آنها در لایه برداری پوست شما موثر هستند. آنها می توانند باعث کاهش خطوط و چین و چروک های ظریف شوند که باعث می شود کمی جوان تر بنظر برسید.

اسید گلیکولیک همچنین هایپرپیگمانتاسیون و جوش های آکنه را درمان می کند. بله ، ممکن است تعجب کنید وقتی به آینه نگاه می کنید و به خاطر بعضی از جوش های ناشی از بارداری نگران می شوید، محصولات دارای اسید گلیکولیک همچنین می توانند با آکنه مقابله کنند .

می توانید کرم های پوستی ، لوسیون ها ، مواد شستشوی صورت و سرم هایی که حاوی اسید گلیکولیک هستند را برای استفاده در خانه خریداری کنید ، یا می توانید به یک مرکز آبگرم یا سالن مراجعه کنید و یک لایه بردار شیمیایی حاوی اسید گلیکولیک تهیه کنید.

 

برخی از مطالعات بر روی حیوانات که استفاده از دوزهای بالای اسید گلیکولیک را بررسی کرده است ، “تولید مثل نامطلوب”از اثرات بد این ماده بوده است. ” با این حال ، این دوزها بسیار بیشتر از غلظتی است که شما در یک محصول مراقبت از پوست حاوی گلیکولیک اسید پیدا می کنید. به نظر می رسد محصولات اسید گلیکولیک در دوران بارداری بسیار مطمئن تر از برخی از محصولات مانند رتینوئیدها و دوزهای بالای اسید سالیسیلیک .

با این وجود ، قبل از تحویل پول برای خرید یک شیشه جدید کرم پوست حاوی اسید گلیکولیک ، حتماً به برچسب نگاه کنید. محصولات با غلظت کمتر از 10 درصد تهیه کنید.

علاوه بر این ، حتماً در مورد ایمنی استفاده از اسید گلیکولیک با پزشک خود صحبت کنید. بارداری باعث ایجاد تغییرات پوستی ، از جمله حساسیت ها می شود و حتی اگر قبلاً از آن استفاده کرده باشید ، ممکن است عوارض جانبی دیگری داشته باشید که قبلاً نداشته اید.

در حقیقت ، مشخصات ریسک هر یک را در نظر بگیرید محصول مراقبت از پوستی را که می خواهید استفاده کنید مکث کنید زیرا ممکن است روش های درمانی واقعی دیگری نیز وجود داشته باشد که گزینه های ایمن تری در دوران بارداری باشند.

 

ممکن است فکر کنید تحقیقات و مطالات انجام شده در این زمینه را پیدا کنید ، متأسفانه به همین سادگی نیست ، به دلیل نگرانی های ایمنی ، بسیاری از محققان از اینکه افراد باردار را در آزمایشات بالینی و مطالعات توسعه دارو خود قرار دهند مردد هستند. بنابراین ، افراد باردار در این نوع تحقیق با کم بود تحقیقات روبه رو می شوند.

بر این اساس ، بیشتر مطالعات مربوط به بارداری و گلیکولیک اسید از طریق مشاهده انجام می شود ، از جمله تحقیق در مورد استفاده از درمان های آکنه در دوران بارداری . هنگام بارداری احتمالاً هیچ واکنش منفی نسبت به اسید گلیکولیک تجربه نخواهید کرد ، اما این احتمال وجود دارد حتی اگر در گذشته بدون مشکل از آن استفاده کرده باشید در این دوره ممکن است عوارضی داشته باشید.

اگر باردار هستید ، می دانید که به همان اندازه احتمال دارد که با جوش ها دست و پنجه نرم کنید. بعلاوه ، هر کسی که تاکنون حامله شده است می تواند به شما بگوید داشتن یک خواب راحت دشوار است. و کمبود استراحت باعث آسیب دیدن پوست شما می شود.

اسید گلیکولیک در غلظت کمتر از 10 درصد برای بارداری می تواند باعث تسریع در گردش سلول های پوستی شود.

به همین ترتیب ، ممکن است به درمان هر نوع آکنه ای که ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنید ، کمک کند.

 ممکن است بخواهید برخی دیگر از محصولات مراقبت از پوست را نیز امتحان کنید تا وقتی که باردار هستید اگر می خواهید آکنه را کنترل کنید می توانید از محصولات زیر استفاده کنید:

  • محصولات موضعی حاوی اسید آزلائیک
  • محصولات موضعی حاوی بنزوئیل پراکسید
  • اریترومایسین موضعی یا کلیندامایسین ، همراه با بنزوئیل پراکسید
  • دوره کوتاه اریترومایسین خوراکی یا سفالکسین

البته ، در صورت وجود نگرانی در مورد یک محصول ، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

در زمان استفاده از محصولات حاوی اسید گلیکولیک مواردی هستند که باید از انها اجتناب شود. مراقب این مشکلات احتمالی باشید:

  • قرار گرفتن در معرض نور خورشید. به طور کلی ، محصولات حاوی AHA حساسیت شما را نسبت به اشعه ماورا بنفش (UV) بیشتر می کند. اگر برای بهبود ظاهر پوست خود از اسید گلیکولیک استفاده می کنید ، هنگام رفتن به بیرون از منزل ، حتماً از یک ضد آفتاب با طیف وسیع با ضریب محافظت در برابر آفتاب (SPF) حداقل 30 استفاده کنید.
  • مخلوط کردن اسیدها. کارشناسان معمولاً توصیه می کنند از اسیدها به صورت مخلوط استفاده نکنید ، یعنی از محصولات حاوی اسیدهای مختلف به طور همزمان استفاده نکنید. این ممکن است پوست شما را تحریک کند و یا اثرات سو دیگری ایجاد کند. اگر از محصولی با اسید گلیکولیک استفاده می کنید ، اسید دیگر را با ان مخلوط نکنید.
  • پوست حساس قوی اگر پوست شما واقعاً حساس است یا اگر پوست شما به محصول دیگری حساسیت دارد  ممکن است بخواهید از گلیکولیک اسید صرف نظر کنید. این امر به ویژه در صورت لایه برداری از پوست صدق می کند.
  • لایه بردارهای دیگ گلیکولیک اسید به عنوان یک لایه بردار شیمیایی در نظر گرفته می شود. قطعاً نیازی به افزودن اسکرابی نیست که باعث لایه برداری پوست شما حتی بیشتر شود.

همچنین به خاطر داشته باشید که محصولاتی که حاوی اسید گلیکولیک هستند مانند کرم ها ، مرطوب کننده ها ، لایه بردارها و تونرها  با لایه بردارهای اسید گلیکولیک متفاوت هستند. لایه بردارهای شیمیایی قوی تر هستند و خطر یا واکنش های ناخواسته ی بیشتری دارند.

به طور کلی ، استفاده از یک محصول مراقبت از پوست حاوی گلیکولیک اسید در دوران بارداری کاملاً مناسب است.

فقط مراقب استفاده کردن از محصولات دیگر مراقبت از پوست باشید که حاوی موادی هستند که ممکن است با اسید گلیکولیک تداخل کنند. همچنین ، قبل از رفتن به بیرون ، حتماً کلاه بگذارید و ضد آفتاب خود را بزنید.

.

آیا اسید گلیکولیک در دوران بارداری بی خطر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *