زیبایی مغز: آیا الکترولیتها واقعا می توانند پوست شما را آبرسان کنند؟

در تئوری ، الکترولیتها به شما کمک می کنند رطوبت پوست را حفظ می کند. در عمل چطور؟

توسط درمان خماری Pedialyte ؟ مواد جادویی موجود در این نوشیدنی شیرین ، الکترولیتها است – به ویژه مواد معدنی سدیم ، کلرید و پتاسیم.

تکمیل فروشگاه های الکترولیت بدن شما راز نگه داشتن آبی است که می ریزید (خداحافظ ، سردرد). اما آیا اعمال کرم الکترولیتی بر روی پوست شما می تواند آن را مرطوب نگه دارد؟

کرمهای پوست الکترولیتی به عنوان روند زیبایی بعدی بعدی در قسمت انگلیسی و استرالیا مطبوعات و دوبله شده ” ماده هیدراتاسیون 2020 “توسط مراقبت از پوست خودی صنعت

آیا الکترولیتها واقعاً مطابق با اعتیاد به مواد مخدره هستند؟ در اینجا اطلاعاتی در مورد این ماده جدید مراقبت کننده پوست پراکنده وجود دارد.

پوست سالم ، پوست مرطوب است ، به همین دلیل دارای سیستم هیدراتاسیون داخلی چشمگیر خود است. رگ های خونی سلول های پوستی را با مواد مغذی ، آب و مواد معدنی معروف به الکترولیت ها تامین می کنند.

بیرونی ترین لایه پوست (به نام stratum corneum) مانند ساران بسته بندی شده ، نگه داشتن آب و الکترولیت ها و محافظت سلول های پوستی در برابر آلاینده های محیطی و آلرژن ها عمل می کند.

محرکهای پوستی خشک

پوست خشک باعث شد با پیری ، هوای سرد و حتی استرس. دکتر Ife J. Rodney ، FAAD ، متخصص پوست و مدیر موسسه پوست ابدی + زیبایی شناسی در واشنگتن ، دی سی

این منجر به تجزیه کلاژن می شود ، پروتئینی که در مورد سه چهارم پوست. رودنی می گوید: “وقتی کلاژن خراب شود ، خطوط و چین و چروک های ظریف ظاهر می شوند.”

طبق Dr. بروس رابینسون ، FAAD ، متخصص پوست متخصص پوست در نیویورک و استاد بالینی پوست در بیمارستان لنوکس هیل ، آب نیز پوست را لکه دار می کند و باعث کاهش ظهور خطوط و چین و چروک می شود.

در واقع ، حتی تحقیق نشان می دهد که پوست خشک چروک تر به نظر می رسد .

مانع پوست

مرطوب کننده های مراقبت از پوست ، در واقع آب به پوست اضافه نمی کنند. درعوض ، آنها از عملکرد مانع آن برای کاهش تبخیر آب پشتیبانی می کنند.

متخصصان به طور معمول کرم هایی را با سرامیدها یا گلیسیرین ، که یک لایه محافظ برای محدود کردن رطوبت ایجاد می کند. سرامیدها اسیدهای چرب با زنجیره بلند هستند که حدود نیمی از لایه خارجی پوست شما را تشکیل می دهند. آنها همچنین یک ماده در محصولات مراقبت از پوست هستند زیرا به آنها کمک می کند مانعی ایجاد شود که باعث رطوبت در آن شود و در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند.

گلیسیرین یک ماده مراقبت رایج پوست است که از روغنهای گیاهی یا چربی های حیوانی ساخته شده است. پوست شما رطوبت را حفظ می کند. در واقع می تواند پوست را به تنهایی خشک کند ، بنابراین با ماده دیگری آبرسان مانند گلاب یا اسید هیالورونیک ترکیب می شود.

الکترولیت چیست؟

الکترولیت ها مواد معدنی – از جمله پتاسیم ، سدیم ، کلسیم ، کلرید ، فسفات و منیزیم – که باعث جذب آب می شود. رگ های خونی از مواد غذایی که می خورید و از آب شما می نوشند ، الکترولیت را به پوست شما می رسانند. وقتی عرق را از دست می دهید ، الکترولیتها را از دست می دهید. رابینسون می گوید: “الکترولیتها در پوست ، در هنگام مخلوط کردن با آب ، از هدایت الکتریسیته استفاده می کنند و سلول ها را قادر می سازند سطح pH را تنظیم کنند و سیستم هیدراتاسیون بدن را کنترل کنند.” “آنها می توانند به پوست شما برای حفظ آب کمک کنند … و [در نهایت] می توانند به پوست شما در بهتر نگه داشتن هیدراتاسیون کمک کنند.” سوال این است که آیا الکترولیتهای اعمال شده بر روی پوست در واقع به اندازه کافی خوب برای تقویت هیدراتاسیون غرق می شوند. رودنی می گوید: “هنگامی که آب یا الکترولیت ها به صورت موضعی بر روی پوست قرار می گیرند ، خیلی سریع تبخیر می شوند.

در حالی که رابینسون هیچ مطالعه ای با کیفیت بالا ندیده است که نشان دهد آیا مراقبت از پوست الکترولیتی کار می کند ، “روی کاغذ منطقی است”.

اگرچه تا زمانی که مطالعات اثبات نکند که بهتر از مرطوب کننده های (اغلب بطور قابل توجهی ارزان تر) موجود در بازار هستند ، کرم های الکترولیت را به بیماران خود توصیه نمی کنند ، اگر واقعاً این کار را انجام دهند ، می توانند ارزش پاشش را داشته باشند. رابرتسون می گوید: اگر كمی كار كنید ، پوست خشك ، تحریک یا حساسیت داشته باشید ، یا اگر انواع خاصی از اگزما دارید ، کرم های الکترولیت ایده آل هستند.

این نکات را امتحان کنید:

به دنبال مواد یکسان پوست باشید

“پوست بسیار گاهی اوقات سخت ، بنابراین تنها به برخی موارد اجازه می دهد تا به همین دلیل این یک سد محافظ خوب است ، “می گوید رابینسون. “برای اینکه الکترولیت های معدنی نفوذ کرده و به لایه های عمیق تری از پوست نفوذ کنند ، باید به یک مولکول یکسان با پوست مرتبط شوند.”

محصولات لاکتات ، گلوکونات و اسید پیروگلوتامیک (PCA) را بررسی کنید. این مولکولهای یکسان پوست ، عملکردهای مشابهی با مولکول هایی که به طور طبیعی در پوست موجود هستند انجام می دهند و با الکترولیتها جفت می شوند تا به آنها امکان کارآمدتر دهد.

PCA یک مشتق اسید آمینه طبیعی است ، لاکتات یک اسید آلفا هیدروکسی است و گلوکونات یک اسید کربوکسیلیک است.

جفت با سرامیدها ، گلیسیرین یا اسید هیالورونیک

به گفته رابینزون و رودنی ، این مواد به تقویت مانع پوست در حفظ رطوبت کمک می کنند.

در پپتیدها بپاشید

رودنی کرم هایی با پپتیدها را که بلوک های ساختاری پروتئین ها مانند کلاژن هستند ، توصیه می کند. آنها برای پشتیبانی از عملکرد مانع و تولید کلاژن تبلیغ می شوند.

افزودن آنتی اکسیدان ها

گیاه آنتی اکسیدان ها به گفته رابینسون ، به ترمیم آسیب های ناشی از خورشید و آلودگی محیط زیست به پوست کمک می کند. ویتامین C ، ویتامین E ، و فلاونوئیدها .

به اندازه کافی استفاده کنید ، اما بیش از حد زیاد نیست

شما در حال پختن کیک نیستید – شما فقط به یک فیلم نازک از مرطوب کننده برای انجام کار نیاز دارید ، رابینسون می گوید.

در روز ایده آل برای مرطوب شدن پوست دو بار در روز استفاده کنید

بهتر است بعد از دوش گرفتن از مرطوب کننده استفاده کنید. پوست را خشک کنید تا هنوز مرطوب باشد ، سپس مرطوب کننده را اعمال کنید. رابینسون پیشنهاد می کند که قبل از رفتن به رختخواب مجدداً مجدداً دوباره به این عمل بپردازید.

کنار SPF

اگر مرطوب کننده شما حاوی SPF نیست ، پایان دهید. رودنی می گوید ، با یک ضد آفتاب با طیف گسترده ای برای محافظت در برابر آسیب بیشتر در پوست ،

رابینسون توصیه می کند مرطوب کننده الکترولیتی ضد آب با استفاده از پائولا یا مست ماسک مخصوص آب الکترولیت F-Balm F-Balm . وی می گوید: “آنها بسیاری از این الزامات ، [از جمله] عناصر یکسان کننده پوست را دارند تا الکترولیتها را به داخل پوست ، سرامیدها و گلیسیرین برای هیدراتاسیون و آنتی اکسیدان ها وارد بدن کنند.”

از مرطوب کننده ها با پروپیلن گلیکول استفاده کنید ، ماده نگهدارنده ای که به سایر مواد در نفوذ به پوست نیز کمک می کند. رابینسون می گوید: “تعداد قابل توجهی از مردم آلرژی دارند یا می توانند از این امر تحریک شوند.”

همچنین ، بررسی کنید که هر خامه ای که انتخاب می کنید غیرمتداول (یعنی منافذ مسدود نخواهد شد). رودنی می گوید: “بعضی از کرم های پوستی مسدودکننده با آب در رطوبت کار می کنند ، اما می توانند به شکستن آکنه منجر شوند.”

الکترولیتها در مقابل اسید هیالورونیک اسید”/ سلامتی / زیبایی-مراقبت از پوست / هیالورونیک-اسید” اسید هیالورونیک ، که آب را جذب می کند و آن را در پوست شما نگه می دارد.

اسید هیالورونیک یکی دیگر از ترکیبات طبیعی است که به نام گلیکوزامینوگلیکان یا زنجیرهای طولانی از مولکول های قند وجود دارد که از پروتئین های ساختاری پوست مانند کلاژن حمایت می کند. رابینسون می گوید ، از آنجا که به آب متصل شده است ، در محصولات مراقبت از پوست برای مرطوب نگه داشتن پوست استفاده می شود.

در تئوری ، محصولات مراقبت از پوست الکترولیتی می توانند به پوست شما کمک کنند آب بیشتری را حفظ کند.

الکترولیتها آب را جذب می کنند ، به همین دلیل کرم های الکترولیت به طور نظری به پوست شما در حفظ رطوبت کمک می کنند.

به دنبال محصولی با مولکولهای یکسان لاکتات ، گلوکونات یا PCA باشید. مطمئن شوید که حاوی سرامیدها و اسید هیالورونیک نیز برای هیدراتاسیون طولانی مدت اثبات شده است.

در حال حاضر ، شواهد و مدارک کافی در دست نیست که کرم های الکترولیت در واقع به اندازه کافی برای پوست خود به خوبی کار می کنند – اما هیچ اثری وجود ندارد.

.

زیبایی مغز: آیا الکترولیتها واقعا می توانند پوست شما را آبرسان کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *