آیا خوابیدن کودک با چشم باز عادی است؟

بله ، شما آن را صحیح خوانده اید. اگر کودک شما می تواند با چشمان باز بخوابد چه می شود؟ به نظر می رسد چیزی خارج از یک فیلم ترسناک است ، و دوستان احتمالاً هرگز به فرزندان خود خواب از این طریق اشاره نکرده اند.

باید آنها را بیدار کنید؟ با دکتر تماس می گیرید؟ بگذارید آنها به خواب خود ادامه دهند؟ قبل از گرفتن تلفن و شروع به شماره گیری شماره اضطراری ، به ما اجازه دهید تا در آرامش به شما کمک کنیم!

قبل از شما از سلامتی کودک بیش از حد عصبی می شوید ، ممکن است مفید باشد که بدانید این مسئله به همان اندازه غیر معمولی نیست که ممکن است از آن ترسید. در حقیقت ، حتی یک اصطلاح پزشکی نیز برای آن وجود دارد ، lagophthalmos شبانه .

بیشتر اوقات لاگوفتالم های شبانه در نوزادان در حقیقت لاگوفتالم فیزیولوژیکی هستند ، به همین دلیل هیچ دلیل پزشکی وجود ندارد ، و هیچ علائمی از خوابیدن با چشمان تا حدی باز وجود ندارد.

در حالی که ممکن است نام پزشکی طولانی و فنی به نظر برسد ، واقعیت این است که در بزرگسالان و نوزادان نسبتاً شایع است.

یکی مقاله مرور قدیمی تر تخمین می زند که 1.4 درصد از مردم با چشمان باز می خوابند و تا 13 درصد سابقه خانوادگی لاگفتالم های شبانه دارند.

چرا برخی از نوزادان به این روش می خوابند؟ تحقیقات علت دقیقی را مشخص نکرده اند. برخی دلایل احتمالی که چرا کودک شما ممکن است با چشمان باز خوابیده باشد ، عبارتند از:

  • وراثت. اگر شریک زندگی تان ذکر کرده است که با چشمان باز می خوابید ، قوی تر وجود دارد احتمالاً کودک شما نیز چنین خواهد شد.
  • در حال توسعه سیستم عصبی و REM. الگوهای خواب سریع حرکت چشم (REM) همراه با یک- ایجاد سیستم عصبی ممکن است در هنگام خواب به چشم های باز کمک کند. نوزادان دوره طولانی تر خواب REM را نسبت به بزرگسالان می گذرانند ، و حرکت چشم در بزرگسالان و نوزادان در هنگام خواب REM متداول تر است.
  • ناهنجاری های هنگام تولد. در شرایط بسیار نادر ، ممکن است کودک شما به دلیل ناهنجاری مادرزادی نمی توانند پلکهای خود را ببندند. در این موارد ، جراحی ممکن است برای اصلاح مشکل ضروری باشد.

بنابراین اگر كودك شما به سرعت در خواب باشد و چشمانشان باز باشد ، چه کاری می توانید انجام دهید؟

مگر اینکه متوجه شوید كه به نظر می رسد در حال ایجاد خشك یا تحریک چشم هستند ، نیازی به وجود ندارد. هر کاری انجام دهید!

از آنجا که خوابیدن با چشمان باز می تواند چشمانشان را خشکتر کند ، ممکن است بخواهید از یک رطوبت ساز برای حفظ رطوبت بیشتر در هوا.

در موارد نادری که متوجه می شوید چشمانشان در حال خشک شدن است ، احتمالاً می خواهید با پزشک معالج خود در مورد قطره چشم یا پماد نیز مشورت کنید تا اطمینان حاصل شود که قرنیه آسیب نمی بیند.

در حالی که نیازی نیست که از راه خود خارج شوید. تصحیح این امر ، بعضی از والدین احساس راحتی بیشتری در بستن چشمان نوزاد خود هنگام خواب دارند.

اگر دوست دارید چشمان کودک خود را ببندید ، باید منتظر بمانید تا آنها سریع به خواب بروند و سپس به آرامی از انگشتان دست خود استفاده کنید تا پلک های آنها را از بالای چشم خود راهنمایی کنید.

همچنین می خواهید اطمینان حاصل کنید که کودک شما خوابیده است به گونه ای که احتمال کمتری از آنها ناراحت بیدار می شود .

این به معنی یک محیط تاریک با دمای خنک خوب است که از بالش ، پتو و سایر خطرات در امان است. (این همچنین برای کاهش خطر ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد [SIDS] ) بسیار مهم است. ) بسیاری از والدین برای کمک به ماندن کودک کوچک خود تصمیم می گیرند موسیقی سبک یا سر و صدای سفید را پخش کنند. همچنین خواب.

در شرایط عادی کودک شما در نهایت باید این شرایط را پشت سر بگذارد. اگر آنها با چشمان خود فقط کمی یا جزئی باز باشند ، احتمالاً نگرانی ایجاد نمی کند ، اما ممکن است موردی باشد که در چاه بعدی نوزاد شما مشاهده کند.

اگر نگران هستید به نظر می رسد کودک شما علائم دیگری دارد ، یا اگر چشمان آنها به طور گسترده تری باز است ، سریعاً با پزشک متخصص اطفال خود معاینه کنید.

در نادرترین موارد ، خوابیدن با چشمان باز تا حدی ممکن است به دلیل نقص هنگام تولد باشد که پلک ها شما را تحت تأثیر قرار می دهد. در این حالت ، مهم است که با پزشک آنها همکاری کنید تا کودک شما درمان مورد نیاز خود را دریافت کند. اگر چشمانشان خشک و تحریک به نظر می رسد ، می خواهید به دنبال درمان باشید.

اگر بعد از دیدن کودک در خواب با چشمان باز ، شریک زندگی تان گزارش داد که شما نیز با چشمان باز خوابیدید. می خواهید به پزشک مراجعه کنید تا مشکلات پزشکی مربوط به بزرگسالانی که به این روش خوابیده اند را رد کند.

در حالی که ممکن است تماشای خواب کودک شما با چشمان باز ، برای شما مضر باشد ، باید بدانید که این طبیعی است که دلگرم کننده باشد!

در حالی که شما می خواهید یک چشم مراقب باشید (ببینید چه کاری در آنجا انجام داده ایم؟) تا مطمئن شوید منطقه چشم کودک شما به نظر نمی رسد خشک یا تحریک شده باشد ، به احتمال زیاد شما هیچ نگرانی در مورد آن ندارید.

.

آیا خوابیدن کودک با چشم باز عادی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *