آیا سردرد علامت مشترک COVID-19 است؟

COVID-19 بیماری تنفسی است که می تواند بر روی ریه های شما تأثیر بگذارد. این بیماری ناشی از رمان کروناویروس است که از نظر بالینی با عنوان SARS-CoV-2 شناخته شده است.

آیا سردرد یک علامت شایع است ، و چگونه می تواند از تنش یا سردردهای خوشه ای ، یا میگرن متفاوت باشد؟

برای پاسخ به این سؤالات و موارد دیگر همچنان به خواندن ادامه دهید ، زیرا با نگاه دقیق تری به COVID-19 و سردرد ، علائم دیگری که باید به دنبال آن باشید ، و در هنگام دستیابی به مراقبت های پزشکی مهم است.

سردرد علائم بالقوه COVID-19 است. چه نقطه‌ای از عفونت که به طور معمول رخ می دهد هنوز مشخص است.

تا به امروز ، یک سردرد گزارش شده است hl- قابل اعتماد-منبع هر دو در اوایل و اواخر در مرحله عفونت ، با سردرد بعدی احتمالاً با بیماری رو به وخامت همراه است.

سردرد همچنین می تواند نشانه ای از COVID-19 در افراد مبتلا به میگرن . در این موارد سردردها گزارش شده است که قبل از شروع علائم معمولی COVID-19 مانند تب و سرفه اتفاق می افتد.

مطالعات برای بررسی میزان سردرد با COVID- آغاز شده اند. 19 تعداد دقیق بسته به جمعیت مورد مطالعه می تواند متفاوت باشد. تحقیقات نشان داده است که این رویداد در حدود 11 تا 34 درصد افراد بستری با COVID-19.

این برآورد مطابق با گزارش های سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) است:

 • A گزارش WHO که بیش از 55000 مورد تأیید شده COVID-19 را مورد بررسی قرار داده ، نشان داد که سردرد در 13.6٪ از این موارد.
 • گزارش CDC در مورد بیماران بستری شده با COVID-19 نشان داد که سردرد گزارش شده است 9.6 تا 21.3 درصد از زمان ، بسته به سن فرد. سردرد به عنوان یک علامت شایع در افراد زیر 65 سال شناخته شده است.

سردرد یک شکایت شایع درمورد سلامتی است. به همین دلیل ، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید بگویید سردرد ناشی از COVID-19 است یا نه.

در حال حاضر ، مشخصات دقیق سردرد COVID-19 به خوبی تعریف نشده است. این می تواند یک سردرد COVID-19 را برای تمایز از سایر انواع سردردها دشوار کند .

گزارشات ویژگی های زیر را برای COVID شرح داده است -19 سردرد:

 • از شدت متوسط ​​تا شدید
 • باعث احساس پالس یا فشار می شود
 • در هر دو طرف سر شما (دو طرفه) رخ می دهد
 • هنگام خم شدن ممکن است بدتر شود

چگونه ممکن است از میگرن متفاوت باشد

برای افرادی که حملات میگرنی دارند ، سردرد COVID-19 همچنین دارای به عنوان متوسط ​​تا شدید توصیف شده است. اما برخلاف سردرد ناشی از میگرن ، این بیماری با علائم میگرنی مانند حساسیت به نور و صدا.

مانند سایر بیماری های ویروسی ، سردرد COVID-19 ممکن است با تب بروز کند. تب با میگرن غیر معمولی است و همچنین انواع دیگر سردردها مانند تنش یا سردردهای خوشه ای .

اگر سردرد ایجاد می کنید و نگران COVID-19 هستید ، دمای خود را مصرف کنید و علائم اضافی را ارزیابی کنید. اگر تب یا علائم دیگری از COVID-19 دارید ، ممکن است بخواهید برای ویروس آزمایش شود .

در حالی که سردرد ممکن است نشانه COVID-19 باشد ، علائم دیگری نیز وجود دارد که رایج تر هستند این موارد عبارتند از:

علائم اضافی که ممکن است در یک فرکانس مشابه یا کمتر از سردرد رخ دهند ، عبارتند از:

اگر یک سردرد یا سایر علائم ، و نگران این هستید که ممکن است COVID-19 داشته باشید ، این سه کار را انجام دهید:

  • جدا شده. در خانه بمانید و خود را از دیگران در خانواده خود دور کنید. سعی کنید از یک اتاق خواب و حمام جداگانه استفاده کنید. اگر حتماً در اطراف دیگران هستید ، پوشش چهره را بپوشید و بمانید حداقل 6 فوت با افراد دیگر در خانه خود فاصله دارد.
  • با پزشک خود تماس بگیرید. آنها به شما توصیه می كنند كه چگونه از خود مراقبت كنید. آنها همچنین ممکن است شما را توصیه کنند برای ویروس سازنده COVID-19 آزمایش شده
  • به علائم خود توجه داشته باشید. اگر متوجه شدید علائم شما رو به وخامت است ، در جستجوی توجه سریع پزشکی دریغ نخواهید کرد.

اگر به علت COVID-19 یا دلایل دیگر دچار سردرد شده اید ، مراحلی وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید تا به کاهش درد سردرد کمک کند. به عنوان مثال:

 • از داروهای بدون نسخه (OTC) استفاده کنید. مصرف داروی OTC درد مانند استامینوفن (تیلنول) ، آسپرین ، یا ibuprofen ( Advil) ممکن است به تسکین درد و کاهش تب کمک کند.
 • اعمال یک کمپرس سرد. با استفاده از محتوای فشرده سازی سرد در پیشانی شما ممکن است در تسکین سردرد کمک کند. همچنین می تواند به شما کمک کند در صورت تب احساس خنک بودن کنید.
 • ماساژ ملایم را امتحان کنید. محتوا-پیوند css-5r4717 “> ماساژ دادن در اطراف پیشانی یا معابد در هنگام سردرد ممکن است به کاهش علائم شما کمک کند.
 • استراحت کنید. اگر درد سردرد شدید است ، سعی کنید کمی دراز بکشید و چشمان خود را ببندید.

در حالی که بیشتر موارد COVID-19 خفیف است ، در برخی افراد این بیماری می تواند به یک بیماری بسیار شدیدتر پیشرفت کند. این به طور معمول اتفاق می افتد 5 تا 8 روز پس از اولین علائم ظاهر می شود.

علائم مختلفی وجود دارد که علائم هشدار دهنده بیماری شدید COVID-19 است. اگر هر یک از علائم ذکر شده در زیر را تجربه کردید ، به دنبال فوریت های پزشکی باشید:

سردرد یک پتانسیل است علائم COVID-19. با این حال ، شواهد موجود نشان می دهد که این بیماری کمتر از سایر علائم COVID-19 مانند تب ، سرفه ، خستگی و تنگی نفس شایع است.

سردرد COVID-19 در هر دو مرحله ابتدایی و بعد از بیماری گزارش شده است. ، گاهی همراه با تب بروز می کند. این بیماری به عنوان یک سردرد ضربان آور توصیف می شود که از شدت متوسط ​​تا شدید است و اغلب بر روی هر دو طرف سر تأثیر می گذارد.

اگر سردرد دارید و گمان می کنید ممکن است COVID-19 ایجاد کرده باشید ، خود را در خانه و تماس بگیرید. پزشک خود.

داروهای OTC ، استراحت و کمپرس های خنک ممکن است به کاهش علائم سردرد کمک کند. همچنان که بهبود می یابید علائم خود را کنترل کنید.

.

آیا سردرد علامت مشترک COVID-19 است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *