آیا مورچه های نجار می توانند شما را نیش بزنند؟

مورچه های نجار مورچه های سیاه ، قرمز یا قهوه ای هستند که از طریق چوب تونل می شوند تا مستعمرات تشکیل دهند. بیش از 1000 گونه مورچه نجار وجود دارد.

این مورچه ها به ندرت انسان را نیش می زنند ، و نیش آنها مضر نیست. ممکن است بعد از نیش احساس سوزش کنید ، اما باید پس از مدت کوتاهی از بین برود.

مورچه های نجار می توانند شما را گاز بگیرند ، اما معمول نیست. آنها احتمالاً این کار را در دفاع از خود انجام می دهند. این گزشها برای سلامتی شما خطرناک نیستند.

نیش مورچه های نجار جدی نیستند و به عنوان یک اشکال یا نیش مشخص به نظر نمی رسند.

اگر در خارج و در نزدیکی مستعمره بوده اید ممکن است متوجه نیش شوید. این احتمال وجود دارد که پوست شما از رنگ نیش کمی قرمز باشد ، اما نباید شدید باشد. ممکن است بعد از نیش احساس سوزش کنید. این علائم طولانی نخواهد شد.

به طور کلی مورچه های نجار به رنگ قرمز یا سیاه و یا ترکیبی از هر دو. آنها همچنین می توانند قهوه ای باشند. مورچه های نجار دارای شش پا ، سه بخش بدن ، آنتن و گاهی اوقات بال هستند.

مورچه های نجار می توانند بین 1/4 تا 3/4 اینچ طول داشته باشند.

مورچه های آتش نشانی در مقابل مورچه های نجاری

مورچه های نجاری برای انسان مضر نیستند ، اما مورچه های آتش می تواند باشد. شما را این نیشها بسیار دردناک هستند و باعث ایجاد ناحیه ای مانند جوش مانند بر روی پوست می شوند. ممکن است شما از روی مورچه های آتش سوزی دچار عفونت شوید یا واکنش آلرژیک را تجربه کنید.

مورچه های آتش سوزی بسیار کوچک هستند ، معمولاً 1/4 اینچ یا کمتر. رنگ آنها قهوه ای مایل به قرمز است. آنها پرخاشگر هستند و در تپه های بلند زمین زندگی می کنند.

مورچه های آتش سوزی تقریباً رایج هستند.

مورچه های نجار در مقابل موریانه ها

موریانه ها ، مانند مورچه های نجار ، چوب را هدف قرار دادند. و خیلی سریع جویدنش را اما موریانه ها برخلاف مورچه های نجار ، در واقع چوب را می خورند.

اگر شما خیلی زود پس از شروع آلودگی ، با این بیماری ها برخورد نکنید ، موریانه ها می توانند ساختار چوب را در خانه شما خیلی سریع از بین ببرند. بعید است که موریانه شما را گزش کند.

موریانه ها اغلب به عنوان حشرات بالدار به یک زیستگاه جدید می رسند. آنها هنگامی که مکان جدیدی برای تغذیه پیدا کردند ، بالهای خود را ریختند.

مورچه های نجار را می توان بالدار کرد ، با بالهایی که در بالای آنها بزرگتر از پایین است. موریانه ها دارای بال هایی هستند که از بالا تا پایین به اندازه یکسان هستند. موريانه ها آنتن هاي مستقيم دارند و مورچه ها آن را با زاويه 90 درجه قرار مي دهند.

نیش های مورچه نجار تحریک جزئی هستند ، بنابراین ممکن است انجام هر کاری برای معالجه نیش ضروری نباشد.

با حرکت به منطقه دیگری می توانید از گاز گرفتن دوباره جلوگیری کنید. بعد از اینکه متوجه نیش می شوید.

اگر پوست شما به نیش واکنش نشان می دهد ، می توانید ساده کمک های اولیه به منطقه. این امر می تواند شامل تمیز کردن محل گزش با آب و صابون و قرار دادن یک پارچه خنک در این منطقه باشد. مورچه.

اگر تورم ، درد طولانی مدت ، تب و یا محل گزش را بدتر کرده اید ، با پزشک تماس بگیرید. این ممکن است نشانه عفونت یا واکنش آلرژیک باشد.

نیش مورچه های نجار نسبتاً بی ضرر هستند. اما مورچه های نجار می توانند به چوب خانه شما آسیب برساند. این حشرات مانند موریانه ها چوب نمی خورند ، اما برای ساختن کلنی های خود از طریق آن تونل می کنند.

مورچه های نجاری مانند رطوبت و قارچ در چوب. مناطقی که رطوبت بیش از حد از نشت ، بارندگی و استخر وجود دارد ممکن است مناطق جذاب برای آنها باشد.

روش های مختلفی برای از بین بردن مورچه های نجار وجود دارد:

  • منابع آب در نزدیکی مستعمره را حذف کنید. این شامل وصل کردن نشت و ترمیم مناطق با چوب مرطوب است.
  • شمع های چوبی و سایر چوب ها را از خانه خود دور نگه دارید. از آنها برای خزیدن در خانه خود استفاده کنید.
  • هرگونه ترک در ویندوز را در بسته بودن آنها ببندید.
  • از اسپری مورچه یا محلول خانگی حاوی اسید بوریک ، آب و قند برای از بین بردن مورچه ها. این روشهای درمانی را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید و طبق دستورالعمل از آنها استفاده کنید.

اگر این روشها به شما کمک نمی کند ، به یک متخصص مراجعه کنید تا یک کلنی مورچه نجاری را از خانه خود بیرون بیاورید.

نحوه یافتن لانه مورچه نجار

به جز دیدن خود حشرات واقعی ، چند علامت تصویری از مورچه های نجار و کلنی های آنها وجود دارد.

شما ممکن است متوجه خراطین شوید یا چیزی که به نظر می رسد در نزدیکی سوراخ های کوچک ، 1/8 اینچی در چوب ، خاک اره می شود. علائم دیگر شامل حشرات مرده و همچنین قطعات ریز عایق بندی شده ای است که مورچه ها از آن عبور کرده اند.

مورچه های نجار همچنین می توانند مستعمره ای را در چوب های پوسیده یا مرطوب در خارج از خانه خود ایجاد کنند ، مانند چوب ، شمع چوب درختان یا قطب های چوبی.

مکان های بسیاری وجود دارد که مورچه های نجاری را می توانید پیدا کنید ، که از طریق آن تونل می شوند چوب برای تشکیل مستعمرات بسیار بزرگ.

این مورچه ها به ندرت انسان را نیش می زنند. نیش آنها می سوزد ، اما به طور کلی علائم مضر دیگری ایجاد نمی کنند. اگر شما یک گزش اشکال با علائم شدید دارید ، ممکن است از حشرات دیگری باشد.

شما می توانید با کمک های اولیه ساده ، نیش های اشکالات غیرقابل تهدید را درمان کنید.

.

آیا مورچه های نجار می توانند شما را نیش بزنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *