جوش شیرین یک ماده اصلی خانگی است که دارای کاربردهای بسیاری است. برای از بین بردن لکه ها ، کاهش بو و حتی می تواند سوزش قلب و سفید کردن دندان ها را درمان کند. اما مزایای جوش شیرین در اینجا متوقف نمی شود.

اگر به دنبال روشن کردن رنگ موهای خود هستید – منهای رفتن به سالن – جوش شیرین ممکن است این ترفند را نیز انجام دهد.

در اینجا به چگونگی استفاده از جوش شیرین برای روشن تر شدن رنگ مو و همچنین مزایای دیگر می پردازیم.

گرچه سبک کردن موها با جوش شیرین امکان پذیر است ، اما در شرایط خاص فقط موثر است.

جوش شیرین یک ماده پاک کننده ساینده و یک ماده پاک کننده طبیعی است. به همین دلیل است که برخی افراد از آن برای از بین بردن لکه های سخت روی سطوح سخت و پارچه ها استفاده می کنند.

جوش شیرین همچنین می تواند لکه های مو را از بین ببرد. از بعضی مواقع به عنوان داروی طبیعی برای از بین بردن رنگ موهای ماندگار استفاده می شود. بنابراین ، وقتی نوبت به روشن شدن موها با جوش شیرین می رسد ، این روش روی موهای رنگ شده موثرتر است.

از آنجا که جوش شیرین یک ماده پاک کننده است ، شستن موهای خود با آن می تواند به تدریج رنگ را از قفل های شما خارج کند. جوش شیرین می تواند همه رنگ مو را روشن کند ، اما ممکن است چند شست و شو طول بکشد تا موهای شما به رنگ دلخواه برسد.

جوش شیرین و سولفید سلنیوم

برخی از افراد از جوش شیرین با کلاس شامپو ضد شوره سر برای نتیجه سریعتر. این شامپوها حاوی عنصر سولفید سلنیوم هستند که به رنگ موها محو می شود.

جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

جوش شیرین همچنین می تواند موهایی که رنگ نمی شوند را سبک تر کند. این به خودی خود استفاده می شود برای روشن کردن موهای بدون مو ، باید از جوش شیرین به عنوان پایه با هیدروژن پراکسید استفاده کنید. این ماده سفید کننده است که موها را سبکتر می کند.

در اینجا دستورالعمل های استفاده از جوش شیرین وجود دارد به تنهایی ، با پراکسید هیدروژن و با شامپو ضد شوره برای روشن کردن مو.

با استفاده از جوش شیرین

برای روشن کردن موهای خود با استفاده از جوش شیرین به تنهایی ، با ترکیب کردن خمیر ایجاد کنید:

  • 1 قاشق چای خوری جوش شیرین
  • مقدار کمی آب

آب کافی برای دستیابی به یک قوام متوسط ​​ضخیم اضافه کنید . نباید خیلی ضخیم یا آبکی باشد.

بعد ، خمیر جوش شیرین را به آرامی روی موهای خود ماساژ دهید. اجازه دهید مخلوط به مدت 15 تا 20 دقیقه روی موهای شما بنشیند و سپس موهای خود را بشویید یا بشویید.

استفاده از جوش شیرین با پراکسید هیدروژن

برای روشن کردن موهای خود با جوش شیرین و پراکسید هیدروژن ، با ترکیب خمیر ایجاد کنید:

  • 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین
  • 1/2 قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن

خمیر را به طور مساوی روی موهای خود بمالید. در صورت داشتن موهای تیره یا 30 دقیقه اگر موهای سبک تری دارید ، آن را به مدت 1 ساعت بگذارید. موهای خود را با آب سرد بشویید.

استفاده از جوش شیرین با یک شامپو ضد شوره سر

اگر می خواهید جوش شیرین را با یک شامپو ضد شوره مخلوط کنید تا روند روشنایی سریعتر شود. خمیر را با ترکیب کردن: موهایت. اجازه دهید خمیر 5 تا 10 دقیقه قبل از ریختن آن بنشیند.

گرچه جوش شیرین می تواند رنگ مو را برطرف و روشن کند رنگ مو ، برای همه مناسب نیست.

جوش شیرین یک ماده پاک کننده عالی برای از بین بردن محصول روی مو و پوست سر است. اما قلیائیت زیاد جوش شیرین همچنین می تواند مو خشک ، سرخ و شکننده را ترک کند. جوش شیرین حاوی مواد مرطوب کننده ای نیست که در شامپوها و نرم کننده ها پیدا کنید. و متاسفانه ، اگر موهای شما خیلی خشک و شکننده می شود ، می تواند از بین برود. اگر پوست حساسی دارید ، استفاده از جوش شیرین نیز می تواند پوست سر شما را تحریک کند. بنابراین اگر با اگزما یا پوست سر خارش دار و خارش دار دارید ، این درمان خانگی ممکن است وضعیت شما را بدتر کند. بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد مشکل ، اضافه کردن آب و رقیق کردن جوش شیرین قبل از استفاده از مو یا پوست سر است.

همچنین باید تهویه عمیق را به عنوان بخشی از روز معمول بشویید. این به بازگرداندن رطوبت از دست رفته کمک می کند و رشته های شما را آبرسانی می کند. همچنین ، حتما از جوش شیرین به مقدار کم استفاده کنید. سعی کنید از آن 2 تا 3 روز پشت سر هم استفاده کنید تا رنگ مو مورد نظر خود را بدست آورید ، سپس چند هفته صبر کنید تا دوباره به موهای خود بپیوندید.

بازدید از سالن می تواند پر هزینه و وقت گیر باشد. خبر خوب این است که چندین راه حل خانگی DIY می توانند با خیال راحت رنگ موهای شما را روشن کنند.

جوش شیرین گزینه بسیار خوبی برای از بین بردن رنگ موهای ماندگار و روشن کردن موهای تیره است. می توان آن را به تنهایی استفاده کرد یا با سایر ترکیبات ترکیب کرد.

شایان ذکر است که جوش شیرین می تواند اثر خشک کنندگی بر روی موهای شما داشته باشد ، بنابراین مهم است که موهای خود را عمیق کنید و از خمیر به صورت کم استفاده کنید.

.

آیا می توانید از جوش شیرین برای روشن شدن موهای خود استفاده کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *