آیا می توانید از کسالت بمیرید؟

عبارت قدیمی “من خیلی حوصله ام ، می توانم بمیرم!” به یک دلیل اغراق تلقی می شود. بسیار بعید است که بتوانید از داشتن یک روز کسل کننده بمیرید. خطر خود را برای مرگ زودرس افزایش دهید.

اما به دلیل کسالت نیست. این به دلیل برخی از انتخاب های سبک زندگی یا مسائل اساسی در زمینه سلامتی است.

روش هایی وجود دارد که می توانید قبل از تأثیر منفی بر سلامتی ، کسالت را برطرف کنید. در ادامه بخوانید تا در مورد چگونگی مبارزه با بی حوصلگی به شما کمک کنیم زندگی سالم تری داشته باشید و راه های غلبه بر بی حوصله را داشته باشید.

شرایط اساسیبه طور کلی ، کسل کننده در افراد با شرایط زیر به احتمال زیاد رخ می دهد. این امر به ویژه در صورت عدم درمان این شرایط صادق است:

افزایش خطرات سلامتی

تحقیقات طی یک دهه گذشته نشان داده است که کسالت به تنهایی شما را نخواهد کشت. با این حال ، کسالت طولانی مدت ممکن است خطر شما را برای مرگ زودرس افزایش دهد. دلیل این است که کسالت ممکن است هورمونهای استرس را در بدن افزایش دهد ، که می تواند منجر به خطر بیشتری از بیماری قلبی عروقی شود.

عوامل خطر

یک کلید مطالعه 2010 در مورد بی حوصلگی دریافت که عوامل خطر زیر احتمال کسالت مزمن را افزایش می دهد:

  • به طور کلی ضعیف سلامتی
  • پایین تر از فعالیت بدنی منظم
  • جوان بودن
  • زن بودن
  • درجه اشتغال پایین تر
  • داشتن بیماری آلزایمر

پیوند بین کسالت و مرگ زودرس کاملاً درک نشده است. محققان به جای یک علت و معلولی مستقیم ، معتقدند که کسالت طولانی مدت ممکن است منجر به مشکلات سلامتی شود که در این صورت می تواند طول عمر شما را کاهش دهد.

ممکن است به گزینه های ناسالم سبک زندگی مرتبط باشد. > بی حوصلگی ممکن است به گزینه های زندگی زیر نیز مرتبط باشد:

ممکن است خطر حمله قلبی را افزایش دهد

مانند استرس ، کسالت ممکن است فشار ناخواسته بر قلب و سیستم گردش خون شما وارد کند. این ممکن است خطر ابتلا به حمله قلبی شما را افزایش دهد. همچنین ممکن است به دلیل عدم مصونیت بیماری های بیشتری را تجربه کنید.

ممکن است منجر به افسردگی شود

کسالت همچنین به نظر می رسد که پیوند محکمی با افسردگی . در بعضی موارد ، بی حوصلگی مداوم ممکن است منجر به افسردگی شود ، اما ممکن است شما از داشتن این وضعیت سلامت روانی حوصله مزمن داشته باشید.

افسردگی بدون درمان با افزایش خطر بیماری های قلبی .

درمان هرگونه شرایط سلامتی و همچنین سرمایه گذاری در سلامتی شما همچنین می تواند به شما در مبارزه با کسالت کمک کند.

یکی از راه های مبارزه با کسالت ، چسبیدن با روال روزانه .

اگرچه لزوماً نباید هر روز دقیقاً همان فعالیتها را انجام دهید ، مسدود کردن وقتهای خاص اختصاص به کار ، ورزش ، کار ، سرگرمی و معاشرت مفید است.

هنوز هم حتی با یک روال معمول ، ممکن است هر از گاهی کسالت را تجربه کنید.

اگر خودتان را از کمبود تحریک یا همراهی خسته کرده اید ، هر وقت کسالت ایجاد شد ، فعالیتهای زیر را امتحان کنید:

علاوه بر این ، مهم است که حوصله خود را با یک دوست ارتباط دهید یا عزیز. همچنین می توانید با یک متخصص بهداشت روان ، کسالت مزمن مربوط به افسردگی یا اضطراب را برطرف کنید. هنگامی که کسالت را مشخص کردید ، می توانید به این طریق قدرت پیدا کنید که بتوانید از طریق آن کار کنید.

یک بار در آن کسل می شوید مدتی مضر نیست

در واقع ، هنگامی که به کودک و نوجوانانی توجه می کنید که ممکن است دائماً از طریق فناوری سرگرم شوند ، ممکن است آنها را ترغیب به کار از طریق کسالت های گاه به گاه کنید. این به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند که چگونه می توانند راه حل های خلاقانه ای برای سرگرمی خود پیدا کنند.

با این حال ، برای بسیاری از بزرگسالان ، کسالت طولانی مدت می تواند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد. اگر شرایط خاصی از نظر سلامتی درمان نشده مانند افسردگی ندارید ، ممکن است اثرات بی حوصلگی به ویژه قوی تر باشد. همچنین ممکن است داشتن یک وضعیت سلامت روان یا بیماری مزمن می تواند شانس تجربه کسالت را افزایش دهد.

بهترین راه برای جلوگیری از کسالت ، مقابله با آن است. ماندن فعال اجتماعی به همراه مشغول سرگرمی ، ورزش و فعالیتهای دیگر کمک می کند.

اگر متوجه شدید که بی حوصلگی شما را در معرض احساس افسردگی ، استفاده از مواد یا احساس خود آسیب قرار می دهد. بلافاصله به یک متخصص بهداشت روان مراجعه کنید.

.

آیا می توانید از کسالت بمیرید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *