آیا می توانید شیر مادر را در یک روز افزایش دهید؟

استرس و ترس – دو احساسی که احتمالاً هنگام نگرانی احساس می کنید که به اندازه کافی شیر پستان تولید نمی کنید نوزادت. متأسفانه ، این دو احساس می توانند تولید شیر را متوقف کنند.

بنابراین والدین جدید چه کاری باید انجام دهند؟ شما خواب محروم هستید و وزن جهان را روی شانه های خود احساس می کنید ، و اکنون میزان شیر شما از حد انتظار کمتر است. وقتی صحبت از تغذیه با شیر مادر می شود ، به راحتی می توانید خود را به سمت نگرانی سوق دهید. اگر خود را در آن شرایط پیدا کردید ، به جای درستی آمده اید.

افزایش میزان شیر شما احتمالاً کمی زمان خواهد برد. با استفاده از پمپاژ و بیان دست ، شما می توانید بلافاصله شیر بیشتری از پستان خود خارج کنید ، اما ممکن است چندین روز طول بکشد تا شاهد افزایش بزرگی در شیر مادر باشید.

قبل از اقدام برای افزایش شیر ، میزان عرضه فعلی خود را ارزیابی کنید. افزایش مقدار شیر تولیدی شما همیشه ضروری نیست و اگر از قبل شیر کافی داشته باشید می تواند منجر به تولید بیش از حد شود. بعلاوه ، کلینیک مایو یادآور می شود که بیشتر زنان یک سوم شیر بیشتر از نوزادانشان می نوشند.

چگونه می دانید؟ شما به اندازه کافی شیر درست می کنید؟ اگر کودک شما افزایش وزن و تولید تعداد کافی پوشک مرطوب و کثیف است ، ممکن است نیازی به مکمل یا افزایش عرضه شیر نیست.

نوزادان باید تا 14 روزگی به وزن تولد خود بروند و تقریباً 3/4 تا 1 اونس در روز را برای 3 ماه اول و 2/3 هر اونس هر روز بعد از آن قرار دهند. تا روز پنجم زندگی آنها ، مینی من شما باید حدود 6 پوشک مرطوب تولید کرده و 3 یا 4 مدفوع در روز بگذرانید.

اگر کودک شما در وزن کافی نیست ، ممکن است بخواهید میزان شیر شما را افزایش دهید. . یا ممکن است فقط بخواهید شیر فروشگاه را ذخیره کنید زیرا در حال بازگشت به محل کار و / یا نیاز به بودن هستید. به میزان کمی از کودک خود دور شوید.

شیر شما بر اساس میزان عرضه و تقاضا است ، بنابراین هرچه شیر شما (یا پمپ) بیشتر بخواهد ، شیر شما بیشتر خواهد شد. بنابراین ، راز افزایش تولید شیر شما در غذاهای مکرر ، به ویژه در چند هفته اول نهفته است ، و اطمینان حاصل کنید که تمام شیرهای ممکن را تخلیه کنید از سینه هایتان.

روشهای زیادی برای افزایش دفعات وجود دارد که در آن شیر مادر از سینه شما خارج می شود.

تعطیلات پرستاری

یک یا دو روز را صرف کنید (شاید حتی سه!) پوست به پوست در رختخواب با کودک خود فقط تمرکز خود را در پرستاری می کند. پستان خود را به طور مكرر به پستان خود پیشنهاد دهید و هر چند وقت كه به نظر علاقه دارید آنها را به شیر دادن تشویق كنید. آرامش ، تغذیه مکرر ، و سینه های خالی باید منجر به افزایش شیر شود!

پمپاژ نیرو

پمپاژ نیرو برای شباهت به تغذیه خوشه ای طراحی شده است. (بچه خوشه ها وقتی بزرگ می شوند تا به بدن شما هشدار دهند که برای تولید شیر بیشتری به آن احتیاج دارند!)

در حالی که هیچ برنامه مشخصی برای پمپاژ برق وجود ندارد ، یک برنامه نمونه ممکن است شامل 20 دقیقه پمپاژ باشد. 10 دقیقه استراحت ، 10 دقیقه پمپاژ ، 10 دقیقه استراحت و 10 دقیقه پمپاژ 2 یا 3 بار در طول روز انجام می شود.

یک برنامه جایگزین ممکن است پمپ کردن متناوب و استراحت هر 5 دقیقه به مدت 30 دقیقه 5 تا 6 بار در طول روز باشد.

پرستاری یا پمپاژ بین خوردها

دلیلی وجود ندارد که چندین ساعت بین فیدها صبر کنید ، به خصوص وقتی کودک شما در حال خلق و خوی خوراک خوشه ای . صبر نکنید تا سینه های شما پر شود تا آنها را تخلیه کند. همچنین ، اضافه کردن در یک جلسه پمپاژ پس از تغذیه می تواند به شما امکان تولید شیر مادر و به افزایش تولید کمک می کند .

برای اطمینان از اینکه سینه های خود را به طور کامل تخلیه کرده اید و به بدن خود علامت داده اید تا شیر بیشتری تولید کند ، می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

ماساژ پستان

یکی از راه های به حداکثر رساندن مقدار شیری که از سینه خود خارج می شوید این است که ماساژ آنها قبل از جلسه تغذیه یا پمپاژ ، و همچنین در طول فرآیند تغذیه. (امتیاز اضافی اگر قبل از جلسه تغذیه یا پمپاژ نیز مقداری گرما / گرما در نظر بگیرید برای کمک به رها کردن !)

ترکیبی از شیردهی و پمپاژ

بعد از شیر دادن به کودک ، یک جلسه پمپاژ کوتاه انجام دهید تا مطمئن شوید که هیچ شیری باقی نمانده است.

هنگام پمپاژ ، استفاده از دست و همچنین پمپ ایده خوبی است. به این کار پمپاژ دستی گفته می شود. آیا علاقه مندید که این را امتحان کنید؟ ابتدا سینه ها ماساژ می یابند. سپس از پمپ استفاده می شود. سرانجام ، دستها برای بیان هر نوع شیر که ممکن است هنوز در داخل پستان باشد ، دوباره استفاده می شود. همچنین می توانید سینه ها را هنگام استفاده از پمپ ماساژ دهید.

برای مجموعه ای دقیق تر از دستورالعمل ها و تصاویر ، مطمئن شوید که این فیلم کوتاه را تماشا کنید .

تغییر نگه دارید

وقتی بیان در دست بیان دست خود را تغییر دهید و یا موقعیت دست خود را تغییر دهید. به قسمت دیگری از پستان فشار وارد کنید. تغییر موقعیت به این معنی است که مجاری مختلف شیر تحریک و تشویق می شوند تا شیر را کم کنند. نتیجه؟ بیشتر شیر مادر بیرون می آید!

پمپ خود را بررسی کنید

پمپ خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که از تجاری استفاده می کنید پمپ ارتقا کیفیت پمپ شما می تواند تفاوت زیادی در میزان شیر شما قادر به خارج شدن از سینه های خود باشید.

هیچ مارک تجاری مناسب برای هر شخص نیست ، اما اگر قصد دارید میزان شیر خود را افزایش دهید ، بیشتر از پمپ تجاری استفاده خواهید کرد. اگر برچسب قیمت کمی شیب دار است ، ممکن است بخواهید بررسی کنید که بیمه شما چه پمپ هایی را پوشش می دهد.

برخی بیمارستان ها و مراکز پشتیبانی محلی زایمان ، پمپ های درجه تجاری را نیز اجاره می دهند.

علاوه بر این ، اگر گزینه ای دارید ، ممکن است ارزش بیش از یک پمپ را امتحان کند. بعضی از پمپ ها برای بعضی افراد عالی عمل می کنند و برای سایرین آنقدر عالی نیست در حقیقت ، برخی افراد متوجه می شوند که شیر بیشتری را از پمپ دستی دریافت می کنند (و بعضی دیگر با بیان بیانگر a >!) از پمپ برقی استفاده نکنید.

ویتامین های خود را مصرف کنید

به یاد داشته باشید که ویتامین ها و مکمل های دوران بارداری خود را مصرف کنید. با تولید شیر مادر ، بدن شما به مواد مغذی زیادی احتیاج دارد. بعضی از مواد مغذی در شیر مادر تا حدی که در رژیم غذایی شما ظاهر می شود وجود دارد ، اما مواد مغذی دیگر صرف نظر از اینکه مقدار کافی مصرف می کنید از بدن شما گرفته می شوند.

از چیزهایی که باعث کاهش شیر می شود جلوگیری کنید.

از مصرف الکل ، سیگار کشیدن و آب سفت و محکم خودداری کنید ، زیرا این موارد می تواند بر توانایی شما در تولید شیر تأثیر منفی بگذارد!

علاوه بر این ، شما می خواهید از تجویزهای خاص و داروهای بدون نسخه که می توانند شیر شما را خشک کنند ، اجتناب کنید. (اگر به کنترل تولد برگردید ، حتماً به ارائه دهنده خود بگویید که شما شیر می دهید تا بتوانند محتوای روشی که به تامین شیر شما آسیب نرساند .)

وقتی شک دارید ، با پزشک یا ماما خود صحبت نکنید تا مطمئن شوید که هرگونه دارویی را که دارید مصرف شیر برای تغذیه با شیر مادر بی خطر است و تأثیر منفی بر روی شیر شما نخواهد گذاشت.

زمان پوست به پوست را سپری کنید

زمان زیادی را صرف کنید پوست به پوست با کودک کوچک خود. این به شما کمک می کند تا آن احساسات محبت آمیز (و هورمون ها!) جریان پیدا کنند ، و آنها مهم برای فرار و فرآورده های خوب شیر شما باشند.

آهسته بمانید

آب بیشتری بنوشید. اگر شیر آب شیرین نیستید ، شیر آب زیادی دارد ، بنابراین می تواند برای افزایش تولید شیر مادر شما را افزایش دهد.

علاوه بر نوشیدن آب معمولی ، ممکن است بخواهید مقداری چای شیردهی . در حالی که تحقیقات بیشتری در مورد اثربخشی آن مورد نیاز است ، مطمئناً شما را در هیدراته نگه می دارد و این تنها به تولید شیر شما کمک می کند!

در صورت نیاز به آنها کمک بخواهید.

در مورد کار با مشاور شیردهی. یک مشاور شیردهی می تواند به شما اطمینان دهد که شما بهترین لچک ممکن را کسب می کنید و بیشترین شیر ممکن را از پستان خود بیان می کنید.

آنها همچنین می توانند توصیه پمپاژ را برای به حداکثر رساندن میزان شیر شما از پستان با پمپ خود ارائه دهند.

مراقب خودتان باشید

خواب اضافی یا ماساژ بخورید! انجام این کار می تواند به شما در استراحت کمک کند ، بنابراین بتوانید شیر مادر را راحت تر کاهش دهید. این همچنین می تواند هورمون های لازم را برای ایجاد جریان شیر مادر به دست آورد.

با پستان بچسبانید

از پستانک ، نوک سینه های بطری و مکمل فرمول (در صورت امکان) خودداری کنید. هرچه کودک شما به جای پستانک یا بطری در پستان ها بیشتر بخورد ، سینه های شما تحریک و ترغیب به تولید شیر می شود.

گالاکتوگ ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

مقداری را امتحان کنید galactagogues (غذاهایی که ممکن است تولید شیر شما را افزایش دهند). برخی از غذاهای محبوب عبارتند از:

  • سبز پاپایا سبز / نامرغوب
  • کدو تنبل
  • غذاهای سرشار از پروتئین (به عنوان مثال مرغ ، تخم مرغ ، توفو و غذاهای دریایی)
  • fenugreek
  • oats
  • دانه کنجد
  • مخمر آبجو
  • رازیانه
  • سیر
  • nuts

یکی دیگر از گالاکتاگهای عالی دیگر که باید در نظر بگیرید؟ کلوچه ها! درست است ، ما شما را به خوردن کوکی تشویق می کنیم! کوکی های شیردهی به طور معمول شامل جو دوسر ، مخمر آبجو ، جوانه گندم ، و دانه کتان – همه چیزهایی که ممکن است تولید شیر را افزایش دهد.

اگر فکر می کنید به اندازه کافی تولید نمی کنید شیر مادر ، احتمالاً احساسات منفی را احساس می کنید. به جای اینکه به خود اجازه دهید دچار ترس و استرس شوید ، برای افزایش میزان شیر خود اقدامات لازم را انجام دهید.

با داشتن کمی خواب اضافی ، نوشیدن آب بیشتر و حتی چای شیردهی و لذت بردن از تماس پوستی به پوست خود مراقب باشید. با کودک خود با گذشت زمان ، این مراحل کوچک می تواند منجر به تفاوت قابل توجهی در میزان شیر شما تولید شود.

در حالی که ممکن است روز دیگر در یک فریزر پر از شیر مادر ذخیره شده از خواب بیدار نشوید ، هر شیر کمی که تولید می کنید می تواند برای کودک کوچک شما تفاوت بزرگی ایجاد کند.

.

آیا می توانید شیر مادر را در یک روز افزایش دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *