آیا می توانید فقط 4 روز بعد از تخمک گذاری (DPO) علائم بارداری داشته باشید؟

اگر می خواهید تصور کنید ، ممکن است سخت باشد که منتظر بمانید تا آزمایش بارداری را ببینید. اگر باردار هستید در حقیقت ، ممکن است بعد از تخمک گذاری a > – آیا می توانند علائم حاملگی باشند؟

در حالی که یک روز پس از دوره از دست رفته شما – یا حتی چند روز پس از آن ، یک آزمایش بارداری خانگی انجام دهید – یا حتی چند روز پس از آن – بهترین راه برای تعیین بارداری است ، برخی از خانمها ممکن است در مورد علائم از اوایل 4 DPO ، که در غیر این صورت به عنوان تخمک گذاری 4 روزه شناخته می شود شگفت زده شوید.

در واقعیت ، علائم شما تا حدود زمان از دست رفته خود احتمالاً شروع نمی شوند (حدود 14 DPO). اما شواهد حکایتی نشان می دهد که ممکن است زودتر علائمی داشته باشید. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

4 DPO مرحله اولیه در مرحله لوتئال چرخه شما است ، یا بعد از آزاد شدن تخم مرغ اگر تخمک رها شده هنگام تخمک گذاری بارور شود ، اولین مرحله برای باردار شدن است.

اگر تخمک توسط تخمک توسط سلول اسپرم بارور شود ، تخمک بارور شده به یک زایگوت تبدیل می شود. سرانجام ، زیگوت به زیر لوله های فالوپ سفر می کند و راه خود را برای تبدیل شدن به یک مورولا یا بلاستوسیست می کند. این مرحله شروع جنین است. وقتی جنین در لایه رحم شما لانه گزینی می کند ، شما حامله تلقی می شوید.

اما همه اینها به زمان نیاز دارد. در 4 DPO ، لقاح ، در صورت بروز ، تازه رخ داده است ، و تخم بارور شده تازه سفر خود را به سمت رحم شروع می کند. در حال تلاش جدی برای تصور کردن هستید. بعضی از خانمها ممکن است این علائم را زود هنگام تجربه کنند ، اما اگر دقیقاً در 4 DPO احساس حاملگی ندارید ، نگران نباشید – زیرا از نظر فنی ، شما اینگونه نیستید.

بعضی از خانمها ممکن است در 4 DPO شروع به تجربه علائم خفیف کنند ، اما به احتمال زیاد لازم است که چند هفته صبر کنید

اولین علائم حاملگی که ممکن است توجه کنید ، شامل موارد زیر است:

  • گرفتگی. روزهای اول بارداری ممکن است شامل گرفتگی شکم باشد. با این حال ، این همچنین نشانه ای است که شما ممکن است دوره قاعدگی خود را شروع کنید.
  • لکه بینی. این ممکن است خونریزی لانه گزینی باشد و به طور معمول حدود 6 تا 12 روز پس از لقاح تخمک اتفاق می افتد. (قبل از اینکه کاشته شود ، تخم مرغ نیاز به زمان سفر به رحم دارد.) ممکن است بخواهید در صورت شروع لکه بینی در 4 DPO از آنجا که احتمالاً ناشی از خونریزی لانه گزینی نیست.
  • حالت تهوع. این یک علامت شایع در بارداری است و ناشی از افزایش سطح هورمون. در 4 DPO ، ممکن است هنوز حالت تهوع را تجربه نکنید.
  • سینه های مناقصه. ممکن است پستان ها به دلیل تغییرات هورمونی حساس شوند. این همچنین نشانه آن است که شما ممکن است دوره قاعدگی خود را شروع کنید.

یک دوره از دست رفته مهمترین نشانه بارداری است ، اما اگر شما 4 DPO هستید ، احتمالاً حدود 9 تا 12 روز قبل از تجربه این علامت دارید.

علائم دیگری که ممکن است در سه ماهه اول بارداری تجربه کنید عبارتند از:

مهم است که با توجه به تغییر بدن ، توجه جدی به بدن داشته باشید. اگر سؤال یا نگرانی در مورد علائم اولیه بارداری دارید با پزشک خود صحبت کنید.

اگر می خواهید تصور کنید ، طبیعی است که برای نتایج چاق باشید! دقیق ترین و مطمئن ترین نتایج از اولین روز دوره از دست رفته شما بهترین نتیجه را نشان می دهد – احتمالاً در حدود 13 تا 15 DPO. اگر دوره قاعدگی ندارید ، بهتر است حداقل سه هفته پس از انجام آزمایش صبر کنید.

برخی از تست های بارداری ممکن است دستورالعمل هایی خاص برای تست شما انجام دهند. بسته بندی روی تست را قبل از مصرف بررسی کنید.

آیا می توانم باردار باشم و آزمایش منفی داشته باشم؟

اگر تست شما به حالت منفی برگردد و هنوز فکر می کنید باردار هستید ، مطمئناً ممکن است! ممکن است شما آزمایش را خیلی زود انجام داده باشید و ابتدا باید هورمونهای بارداری بیشتری تولید کنید.

شما می توانید با پزشک خود صحبت کنید ، که ممکن است انجام آزمایش خون برای سریعترین و دقیق ترین نتایج را توصیه کند.

مثبت کاذب نادر است. آزمایشات مثبت بارداری به ندرت چیزی غیر از بارداری را نشان می دهد ، از جمله:

  • مشکلی در تخمدان ها
  • یائسگی
  • داروهای حاوی هورمون hCG

اگرچه نشانه های بارداری در 4 درجه DPO نشان نمی دهد ، برخی از خانم ها علائم را گزارش می دهند. اگر در مورد بارداری خود نگران هستید یا در مورد مفهوم بارداری سؤال دارید ، با پزشک خود صحبت کنید.

.

آیا می توانید فقط 4 روز بعد از تخمک گذاری (DPO) علائم بارداری داشته باشید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *