آیا می توانید Emergen-C را در حین بارداری یا شیردهی مصرف کنید؟

بیماریهای ویروسی نگرانی بزرگی برای زنان باردار است. بسیاری از داروهای بدون نسخه خاموش هستند محدودیت ها – و به لطف سیستم ایمنی ضعیف شده در دوران بارداری ، یک ویروس نامطبوع می تواند به یک عفونت یکنواخت تر تبدیل شود. به همین دلیل است که مکمل های ویتامین C مانند Emergen-C – که به شما کمک می کنند تا در مبارزه با هر جوانه که در فصل سرما ، آنفولانزا و ، و در نتیجه ، بیماری همه گیر شما را خراب می کند – هستند وسوسه انگیز است.

با پزشک خود صحبت کنید

اگر علائم COVID-19 یا تب را در حین بارداری دارید ، سعی نکنید خود را با ویتامین C. با پزشک خود تماس بگیرید.

این مکمل ها مانند تقویت کننده ویتامین هستند ، ویتامین C به اندازه یک بار پرتقال که از نظر ایمنی بدن تأمین می شود – بسیار خوب است و به نظر می رسد وقتی باردار هستید یا در حال شیردهی هستید و همه افراد اطراف شما سرفه می کنند ، ایده بسیار خوبی به نظر می رسد. ایده خوبیه؟ بیشتر مکمل ها در دوران بارداری ناامن تلقی می شوند ، زیرا توسط FDA به همان روش دارویی تنظیم نمی شوند. بعلاوه ، برخی از مکمل ها و داروهای مصرف شده هنگام تغذیه با شیر مادر می توانند بر کودک شما تأثیر بگذارند.

Emergen-C کاملاً در دسته اول با پزشک خود قرار دارد و به شما می گوید

انواع مختلفی از مکمل های Emergen-C وجود دارد که همگی حاوی آن چیزی هستند که مارک آن را “ویتامین ث با قدرت بالا” می نامد.

این یک اصطلاح جالب برای “ویتامین C کافی برای تبدیل شما به یک پرتقال است” است ، اما برخی از تولید کنندگان ویتامین ادعا می کنند که فرمول های آنها احتمالاً باعث ناراحتی گوارشی و احتمال جذب آن می شوند. جریان خون نسبت به انواع دیگر ویتامین C.

برخی از محصولات Emergen-C ، مانند فرمول پشتیبانی ایمنی روزمره و تقویت فرم ایمنی تقویت شده ، حاوی 1000 میلی گرم در هر وعده ، همراه با:

سایر محصولات Emergen-C عبارتند از:

  • ویتامین های پرانرژی
  • ویتامین های گیاهی
  • پروبیوتیک ها
  • نوشیدنی های الکترولیتی
  • کمک خواب

این محصولات ممکن است دارای پایین تر باشند سطح ویتامین C بلکه سویه های پروبیوتیکی ، ویتامین های D و E ، Olderberry ، ملاتونین ، جینسنگ و کافئین

ما این را می گیریم: هیچ کس منتظر نیست شبانه روز در تلاش برای جلوگیری از طاعون در اطراف پوست لایه برداری و خوردن پرتقال است. جذابیت زیادی در حل مقداری پودر در آب و خرد کردن ویتامین C شیرین و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در چند دقیقه وجود دارد (یا یک زن و شوهر از لثه ها یا ویتامین های جویدنی) ظاهر می شود.

اما اگر هستید باردار ، ابتدا باید با پزشک خود صحبت کنید. اکثر پزشکان به زنان باردار توصیه می کنند که از مکمل ها پاک کنند – غیر از ویتامین های قبل از تولد و یک مشتی از مواد مغذی بسیار مورد نیاز – برای یک بارداری سالم.

که مربوط به ویتامین C نیز باشد ، زیرا تحقیقات متأسفانه فاقد آن هستند. سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش می دهد که برخی از مطالعات به بررسی ویتامین C تأثیر بر بارداری و پیامدهای تولد hl -trusted-source> ، اما نتایج مخلوط شده است. ویتامین C در بعضی موارد نتایج را بهبود می بخشد ، اما در موارد دیگر نه. به همین ترتیب ، WHO مکمل گسترده ویتامین C را در دوران بارداری توصیه نمی کند. این بدان معنا نیست که مصرف ویتامین C در دوران بارداری می تواند به شما آسیب برساند ، اما این بدان معنا نیست که شواهد کافی وجود ندارد که مزایا از خطرات آن بیشتر باشد. بعلاوه ، تأثیرات آن بر سلامت ایمنی به طور خاص در دوران بارداری مورد بررسی قرار نگرفته است.

محدودیت ها برای مادران شیرده کمی مضرتر است ، هرچند چیزهایی نیز وجود دارد که باید در آنجا بدانید.

با توجه به بانک اطلاعات مواد مخدر و شیردهی ، می توانید دوز بالایی روزانه 1000 میلی گرم مصرف کنید – مانند آنچه در Emergen-C می یابید – بدون هیچ گونه عوارض جانبی برای شما یا کودک شما. با این حال ، مقادیر زیادی ویتامین C می تواند میزان شیر شما را افزایش دهد ، بنابراین اگر در حال حاضر با تولید بیش از حد دست و پنجه نرم می کنید ، این موضوع را در خاطر داشته باشید.

مقدار ویتامین C در محصولات Emergen-C متفاوت است اما در هر 1000 وعده برای فرمول های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن متفاوت است. در همین حال ، ویتامین ها و پروبیوتیک های انرژی آنها بین 250 تا 500 میلی گرم است.

مطابق با دفتر مکمل های غذایی (ODS) ، زنان باردار بالای 19 سال باید 85 میلی گرم ویتامین C روزانه دریافت کنند ، در حالی که زنان شیرده بیش از 19 سال باید روزانه 120 میلی گرم دریافت کنند. اگر این افراد زیر 19 سال باشند ، کمی پایین تر هستند – به ترتیب 80 و 155.

در مورد اینکه چه مقدار ویتامین C می توانید بدون عوارض جانبی مصرف کنید ، سازندگان Emergen-C توصیه می کنند که هیچ کس روزانه بیش از 2000 میلی گرم ویتامین C مصرف می کند. ODS تأیید می کند که این نیز حد بالایی روزانه (UL) برای زنان باردار و شیرده است که بیش از 19 سال دارند.

استفاده کوتاه مدت از بیش از 2،000 میلی گرم در روز ممکن است هیچ مشکلی جز پریشانی خفیف هضم ایجاد نکند. اما برخی تحقیقات نشان داده اند که طولانی مدت “megadoses” ویتامین C می تواند باعث سنگ کلیه یا جذب بیش از حد آهن شود.

متأسفانه ، زنان باردار از آسیب پذیری بیشتری برخوردار هستند. سیستم های. در حقیقت ، آنها معمولاً به همراه نوزادان و افراد مسن در آن گروه مشهور “مصونیت ایمنی” قرار می گیرند. شما می دانید که چگونه نمی توانید پنیر نرم در دوران بارداری را بخورید زیرا ممکن است دچار لیستریوز ؟ به این دلیل است که سیستم ایمنی بدن شما ضعیف تر از حد معمول است.

گفت ، شما مقداری ویتامین C اضافی را در ویتامین قبل از تولد خود دریافت خواهید کرد ، اگرچه مقدار آن با توجه به نام تجاری متفاوت خواهد بود. بیشتر آنها حاوی حدود 85 میلی گرم در هر وعده هستند که شما را به طور مستقیمی در اردوگاه “ارزش روزانه توصیه شده برای زنان باردار” قرار می دهد و باید به اندازه کافی برای سالم ماندن شما در شرایط عادی باشد.

انتخاب شما برای اضافه کردن مکمل ویتامین C اضافی به شما بستگی دارد – ممکن است احساس کنید که در طول فصل بیمار به آن احتیاج دارید (یا اگر فرزندان کوچک دیگری در خانه دارید به طور مداوم تمام میکروب های پیش دبستانی خود را با شما به اشتراک می گذارند) . اما ابتدا باید از پزشک خود بپرسید که خوب است ، و چه مقدار اضافی باید مصرف کنید.

فراموش نکنید که می توانید یک تقویت اضافی ویتامین C موجود در غذاها ، که روشی ایمن تر اما کاملاً مؤثر برای افزایش سطح شماست. مقدار زیادی مرکبات ، فلفل قرمز و سبز ، کلم بروکلی ، گیلاس ، اسفناج و توت فرنگی را بخورید.

ما می دانیم که انگیزه لازم برای بارگیری هرچه بیشتر ویتامین C در دوران بارداری بی خطر است ، به خصوص هنگامی که همه گیر ویروسی در محله شما وجود دارد. اما در مورد مکمل ها همیشه بهتر نیست ، بنابراین باید قبل از مصرف مقادیر اضافی ویتامین C. با پزشک خود مشورت کنید.

علاوه بر این ، افراد خوب در Emergen-C موافق هستند. در بخش سوالات متداول ، مصرف کنندگان به شما دستور داده شده است که در صورت بارداری یا شیرده بودن با پزشک معالج خود مشورت کنند.

مکمل های ویتامین C مانند Emergen -C احتمالاً برای استفاده های گاه و بیگاه خوب است ، اما شواهد زیادی در مورد ایمنی یا سودمند بودن آنها هنگام مبارزه با بیماری ها در دوران بارداری وجود ندارد.

بمانید سالم این 9 ماه با خوردن یک رژیم غذایی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی و تمرین بهداشتی خوب دست. اگر هنوز احساس می کنید به تقویت اضافی ویتامین C احتیاج دارید ، با پزشک خود صحبت کنید.

.

آیا می توانید Emergen-C را در حین بارداری یا شیردهی مصرف کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *