کلاژن هیدرولیز شده

مقدمه

بسیاری از محصولات حاوی کلاژن هیدرولیز شده هستند و مکمل های زیادی در بازار وجود دارد. اما کلاژن هیدرولیز شده واقعاً چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

کلاژن پروتئینی است که در بدن همه حیوانات ، انسان ها یافت می شود. این بافت همبند مانند پوست ، تاندون ها ، غضروف ها ، اندام ها و استخوان ها را تشکیل می دهد.

هنگامی که کلاژن هیدرولیز می شود ، به ذرات کوچکتر تقسیم می شود. از این ذرات در محصولاتی استفاده می شود که برای بهبود همه چیز از پوست تا دردهای مفصلی استفاده شده است.

تحقیقاتی کلاژن

مطالعات نشان می دهد که کلاژن هیدرولیز شده (یا هیدرولیزات کلاژن) می تواند به تقویت مفاصل و کمک به درد ناشی از بیماری هایی مانند آرتروز کمک کند.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که بیشتر مطالعات نشان دهنده بهبود درد مفصل است با مصرف کلاژن از مکمل های هیدرولیزات کلاژن با دوز بالا استفاده شده است.

مشخص نیست که آیا صرفاً افزایش مصرف غذاهای غنی از کلاژن در رژیم غذایی ، مانند برش های بزرگ گوشت ، همان تأثیر را خواهد داشت یا خیر.

در حالی که تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است ولی کلاژن هیدرولیز شده ممکن است در پیشگیری و درمان پوکی استخوان نقشی داشته باشد.

پوست شما از پروتئین های کلاژن تشکیل شده است ، بنابراین منطقی است که مکمل های کلاژن می توانند آن را بهبود بخشند. اثر بخشی محصولات به نحوه ساخت کلاژن و نحوه استفاده بدن از آن بستگی دارد.

کلاژن هیدرولیز شده ضد پیری است؟

برخی تحقیقات نشان داده است که مصرف مکمل های کلاژن با کاهش برخی از کرم ها ضدپیری ممکن است به نفع پوست باشد.

یکی از منابع مطالعه نشان داد که درمان با 1 گرم پپتید کلاژن به مدت 12 هفته به طور قابل توجهی باعث کاهش چین و چروک و بهبود آبرسانی و کشش پوست در مقایسه با با گروه دارونما نشان داده شده است.

منبع سازمان غذا و دارو FDA  مورد اعتماد  همچنین استفاده از کاشت کلاژن برای صاف شدن چین و چروک و درمان جای زخم را تأیید کرده است.

ادعاهای دیگری نیز وجود دارد که می توان از کلاژن در کرم های پوست برای بهبود ساختار پوست استفاده کرد، اما حتمی نیست.

 .

آیا کلاژن هیدرولیز شده معجزه آسا است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *