منقضی شدن روغن ها

مقدمه

داروی جایگزین در دنیای مراقبت های بهداشتی امروزه به گزینه ای رایج تبدیل شده است و همراه با آن ، استفاده از روغنهای اساسی توصیه شده است . این روغنها به دلایل مختلفی از آروماتراپی گرفته تا پیشگیری از بیماری قابل استفاده هستند. اطلاعاتی درباره منقضی شدن روغن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر از روغن زیادی استفاده نمی کنید ، ممکن است تعجب کنید که آیا آنها منقضی شده اند. پاسخ این است که بله ، آنها این کار را می کنند!

ما نگاهی خواهیم انداخت که چرا روغنهای ضروری منقضی می شوند ، و میانگین عمر مفید روغنهای اساسی خاص را مرور خواهیم کرد ، زیرا برخی از آنها طولانی تر از سایرین هستند. ادامه مطلب

به محض اینکه بطری یا ظرف جدیدی از روغنهای اساسی را باز کنید و با اکسیژن در تماس باشد.

ضروری ترین روغن ها ماندگاری دارند اما این ماندگاری بسته به نوع روغن متفاوت است. این جداول میانگین ماندگاری روغنهای خاص را نشان می دهد.

در اینجا نکاتی در مورد نحوه تمدید ماندگاری روغنهای اساسی شما آورده شده است.

اطلاعاتی درباره منقضی شدن روغن ها را در مجله اینترنتی برسن مطالعه می کنید.

کاهش قرار گرفتن در معرض اکسیژن

برای جلوگیری از خاموشی زود هنگام روغنهای اساسی و اطمینان از ماندگاری قوی آنها. مقدار زمان هوا خوردن و جدا شدن درب بطری را به حداقل برسانید. هرچه بطری طولانی تر نباشد ، بیشتر روغن در معرض اکسیژن موجود در هوا قرار می گیرد. همچنین ، مطمئن شوید که درپوش را محکم روی بطری قرار دهید. اگر محکم پیچ نشود ، ممکن است اکسیژن هنوز وارد بطری شود و فرآیند اکسیداسیون را آغاز کند.

به دور از نور و گرما خودداری کنید یک مکان خشک و خنک مانند کابینت آشپزخانه یا کابینت پزشکی حمام شما. روغن های خود را از نور مستقیم خورشید یا هر نوع منبع مستقیم گرما و نور دور نگه دارید.

همچنین بهتر است ظروف شیشه ای با رنگ تیره را برای روغنهای خود بخرید یا از آنها استفاده کنید. هرچه شیشه مات تر باشد ، محافظت بیشتری در برابر اکسیداسیون می کند.

اطلاعاتی درباره منقضی شدن روغن ها را در مجله اینترنتی برسن مطالعه می کنید.

از ظروف کوچکتر برای ذخیره روغن های خود استفاده کنید

ظروف کوچکتر از باز شدن اکسیژن در بطری جلوگیری می کنند. این امر باعث جلوگیری از وقوع اکسیداسیون زودتر از آنچه باید و باعث افزایش عمر روغنهای شما خواهد شد می شود.

یک بار شما یک بطری روغن باز کرده اید ، باید مدت زمان طولانی آن را رعایت کنید. یک روش مفید برای انجام این کار گرفتن یک نشانگر و نوشتن تاریخی است که آن را روی برچسب باز کرده اید.

نشانه هایی مبنی بر اینکه ممکن است زمان ریختن آن فرا رسیده باشد:

  • از اولین بطری که بطری را باز کردید بوی روغن تغییر کرده است
  • رنگ تغییر کرده است ، یا ابری شده است
  • قوام ضخیم تر یا نازک تر از زمانی است که هنگام باز کردن آن

اطلاعاتی درباره منقضی شدن روغن ها را در مجله اینترنتی برسن مطالعه می کنید.

در اینجا نکاتی برای استفاده صحیح از روغن های شما وجود دارد:

  • با مراجعه به شهر / استان / شهرداری خود می توانید نحوه دفع روغن های خود را ببینید. قوانین و مقررات می توانند از جای دیگر متفاوت باشند ، بنابراین حتماً با مراحل منطقه خود آشنا شوید.
  • اگر یک شرکت مدیریت پسماند است که سطل زباله شما را جمع می کند ، با آنها تماس بگیرید تا بپرسید که چگونه به بهترین نحو دفع کنید روغنهای شما آنها احتمالاً روشی برای دفع محصول شیمیایی دارند.

هرگز روغنهای اساسی خود را در زیر آب و فاظلاب نریزید. علاوه بر گرفتگی لوله های شما ، روغنهای شما ممکن است به منبع آب محلی شما بیایند و به محیط زیست آسیب برساند.

وقتی روغنهای منقضی شده خود را دور ریختید ، ممکن است بخواهید مجدداً از ظروف مورد استفاده خود استفاده مجدد کنید. برای انجام این کار ، ابتدا آنها را در یک سینک قرار دهید و آنها را با آب و صابون پر کنید. بگذارید آنها یک شب خیس شوند و سپس بشویید و خشک کنید. اکنون می توانید از آنها برای هر آنچه دوست دارید استفاده کنید!

روغنهای اساسی دارای ماندگاری هستند ، اما روش های بسیاری برای اطمینان از ماندگاری قوی و تازه وجود دارد.

حتماً مدت زمان قرار گرفتن در معرض نور و هوا را به حداقل برسانید.

اطلاعاتی درباره منقضی شدن روغن ها را در مجله اینترنتی برسن مطالعه می کنید.

.

اطلاعاتی درباره منقضی شدن روغن ها که نمی دانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *