اولین موس کامپیوتر از کشور آلمان فرستاده شد.

مخترع اولین موس کامپیوتر ، Rainer Mallebrein ، یکی از دستگاه های بسیار نادر را به یک موزه داد.

“این ماوس اصلی است. ما از زمان خود جلوتر بودیم. ما آن را بین سالهای 1965 تا 1968 ساختیم ، وقتی هیچ رایانه شخصی وجود نداشت ، حتی کلمه PC.” پادربورن در آنجا مهندس این منطقه از کنستانس این نمایشگاه را به عنوان وام دائمی به Heinz Nixdorf Museumsforum (HNF) ارائه کرد که ادعا می شود بزرگترین موزه رایانه در جهان است.

Mallebrein ماوس را برای Telefunken ایجاد کرده بود ، این شرکت آن را از سال 1968 به همراه رایانه برتر آن زمان TR 440 به فروش رساند. با این وجود ، تنها 46 بار ، به خصوص در دانشگاه ها ، کامپیوتر تقریباً تا 20 میلیون مارک گران از نظر مضرات گران قیمت بود. . ماوس او که برای 1500 علامت در دسترس است ، فراموش شد.

همچنین هیچ اختراعی ثبت نشده است. ارشد یادآوری می کند: “به دلیل قدم کافی برای ابداع ،” این نامه از طرف اداره ثبت اختراع در آن زمان بود. “در آن زمان ، هیچ اشاره ای به برنامه های ممکن وجود ندارد ، یعنی این که ماوس می تواند تعامل انسان و ماشین را هدایت کند.” Telefunken به آن اهمیتی نمی داد. روی آن شنا کرد. Mallebrein سپس خود را وقف سایر اختراعات .

 وقتی برای یکی از ماوس ها جشن گرفته شد

پیروزی جهانی ماوس کامپیوتر فقط در دهه 1980 آغاز شد. براساس سیستم Mallebrein ، همانطور که 85 ساله و HNF تأکید می کنند. و توسعه پدر موش آمریکایی ، داگلاس انگلبرت ، محوری تلقی می شود. در اواخر سال 1968 – دو ماه پس از ارائه اختراع آلمان – انگلبرت همچنین یک موس کامپیوتر در ایالات متحده ارائه داد. مجهز به غلتک نیست بلکه دارای دو چرخ است. این موش جشن گرفت ، ماوس آلمانی یک موش خاکستری باقی ماند. Mallebrein می گوید ، در سانفرانسیسکو و کنستانس ، هیچ کس از یکدیگر خبر نداشتند

اختراع انگگلبرت را به اسم گیرنده “موس” گرفت. و مخترعین آلمانی فرزند خود را چه نامیده اند؟ “ما از این موضوع خجالت کشیدیم. ما خیلی هوشیار و خجالتی بودیم و همه چیز را” کنترل پیگیری “می نامیدیم.” خوب با این وجود: Mallebrein متقاعد شده است که دستگاه ساخته شده وی در آلمان “از نظر طراحی” بسیار برتر از توسعه آمریکا بود. امروز هنوز یک نسخه در اشتوتگارت و دیگری در نزدیکی مونیخ وجود دارد و یک نسخه دیگر نیز در ایالات متحده وجود دارد. همین است

موفقیت ماوس با لیزا همراه بود

دستیابی به موفقیت برای ماوس کامپیوتر با اولین کامپیوترهای مناسب از اپل که دارای رابط کاربری گرافیکی بودند ، بدست آمد: لیزا (1983) و مکینتاش (1984). استیو جابز ، بنیانگذار اپل پیشتر دیده بود كه چگونه می توان از ماوس برای كنترل رایانه در مركز افسانه ای تحقیقات كالیفرنیایی Xerox PARC استفاده كرد.

این واقعیت که ماوس چهارم Mallebrein راه خود را پیدا کرد و اکنون به موزه نیز دارای یک تاریخچه است: ده سال پیش ، او با گزارشی درباره اختراع در یک مجله Telefunken از اکتبر 1968 روبرو شد. او آن را علنی کرد ، گزارش های رسانه ای وجود داشت. Mallebrein می گوید ، یك همكار سابق او را به خاطر “موفقیت ماوس” خود تبریک گفت و بعداً یك كاملاً جدید را ردیابی كرد. اکنون این امر می تواند به طور دائم در پشت شیشه در Paderborn تحسین شود.

.

اولین موس کامپیوتر از کشور آلمان فرستاده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *