اگر کودک شما دچار سرماخوردگی شود چه باید کرد

سیستم ایمنی براق کودک تازه هنوز در حال فهمیدن چگونگی محافظت از بدن کوچک خود است. بعضی اوقات میکروب ها می توانند کمی اوضاع را تحت تأثیر قرار دهند و ناراحت شوند. یکی از این میکروبها می تواند ویروسی باشد که باعث زخمهای سرماخوردگی شود.

اگر مانند اکثر مردم ، حداقل یک بار در زندگی شما دچار سرماخوردگی شده اید. زخمهای سرد در بزرگسالان و کودکان بسیار متداول است. بعضی اوقات نوزادان نیز می توانند دچار سرماخوردگی شوند.

ویروس هایی که باعث بروز بیشتر سرماخوردگی ها می شوند ، معمولاً بی ضرر هستند و به خودی خود از بین می روند. در موارد نادر ، ویروس می تواند منجر به سایر مشکلات سلامتی در نوزادان شود ، به ویژه اگر آنها کمتر از 6 ماه داشته باشند. اگر کودک شما دارای زخمهای سرماخوردگی است ، درمان پزشکی می تواند کمک کند.

در اینجا باید بدانید که درمورد زخم های سرد در نوزادان و بهترین راه برای محافظت از کودک کوچک خود چیست.

همچنین به جوش های سرماخوردگی نیز گفته می شود که تاول تب و تبخال دهان (دهان) نیز نامیده می شوند. آنها هیچ ارتباطی با سرماخوردگی ندارند ، اما بعضی اوقات می توانند باعث ایجاد تب در نوزادان شوند – و در واقع ناشی از تبخال هستند. / a> virus.

این ویروس به قدری متداول است که جای تعجب نیست که نوزادان گاهی می توانند دچار زخم های سرماخوردگی شوند.

در ایالات متحده ، بیش از نیمی از افراد سنین 14-49 ویروس درد سرد دارند. بسیاری از افراد به دلیل کمبود علائم آن را ویروس ندارند و هرگز آن را نمی شناسند. زخمهای سرد در حدود 20 تا 40 درصد افرادی که ویروس دارند.

در نوزادان و بچه ها ، زخم های سرماخوردگی معمولاً توسط ویروس تبخال سیمپلکس نوع 1 (HSV-1) ایجاد می شوند. بزرگسالان نیز عمدتاً از HSV-1 زخمهای سرد دارند اما بعضی اوقات آنها را از ویروس تبخال دیگر ، HSV-2 می گیرند.

تبخال نوزادان خصوصاً خطرناک است ( هرچند نادر) اگر مادر تبخال دستگاه تناسلی a > – مخصوصاً برای اولین بار – و به طور واژینالی تحویل داده می شود.

ما به زودی به علل دیگری خواهیم رسید ، اما این اغلب اوقات بدست می آید که کوچکترین نوزادان (و آسیب پذیرترین) آن را دریافت می کنند.

اصولا هرچه کودک شما جوان تر باشد ، می توان از زخمهای سرماخوردگی جدی تر – و مهمتر از این است که فوراً به پزشک مراجعه کنید.

فوراً با پزشک تماس بگیرید یا در صورت وجود کودک خردسال خود را به بیمارستان ببرید. :

 • تب زیادی دارد
 • نمی خواهد بخورد
 • خواب به نظر می رسد یا از انرژی کمتری نسبت به معمول برخوردار است
 • پاسخگو نیستند یا از خواب بیدار شدن دشوار است
 • دارای تنفس سریع هستید
 • رنگ پوستی یا کبودی به پوست یا زبان خود داشته باشد

اگر ممکن است زمان شما مهم باشد کودک هر یک از این علائم را دارد ، دچار درد سرماخوردگی است یا خیر.

شما احتمالاً تعجب می کنید که چگونه کوچک شما ویروس درد سرما خورده است.

بیشتر افرادی که دارای ویروس هستند ، ابتدا آن را بین سنین 1 تا 5 سالگی دریافت می کنند. این ویروس در بدن شما باقی می ماند و به جز اینکه ظاهر نشود ، شما را آزار نمی دهد. هر چند وقت یکبار ، سرماخوردگی وجود دارد. زخمهای سرد معمولاً از طریق بزاق (تف) و تماس پوست به پوست پخش می شوند. بله ، این بدان معنی است که بوسیدن و بغل کردن ممکن است مقصر باشد.

همچنین می توان با لمس کردن چیزی که ویروس روی آن باشد ، عبور کرد. انتقال ویروس هنگامی که دچار سرماخوردگی هستید ساده ترین است ، اما بعضی اوقات هنوز می توانید مسری” حتی اگر شما هیچ زخم سرماخوردگی ندارید.

همه این بدان معنی است که کودک شما ممکن است ویروس درد سرماخوردگی را از یک فرد بالغ یا کودکی که بوسید ، در آغوش گرفته ، نوازش کرده یا با آنها دلخراش بازی کرده است. یا کودک شیرین شما ممکن است آن را بدست بیاورد که قاشق یا فنجان احمق دیگری را گرفته یا اسباب بازی را در دهان خود بگذارد.

زخمهای سرد به نظر می رسد مانند تاول های کوچک سفید ، صورتی یا قرمز که معمولاً در اطراف دهان و لب اتفاق می افتد. گاهی اوقات می توانید لک های سرماخوردگی را نیز در بینی ، چانه ، گونه ها و سایر قسمت های صورت مشاهده کنید.

زخم های سرد مانند تاول های گرد یا بیضی شکل هستند که بعضی اوقات مایع شفاف می خورند و سپس پوسته پوسته می شوند. آنها معمولاً حدود دو یا یک هفته دو بار به تنهایی بهبود می یابند و می روند.

شما می توانید در یک زمان فقط یک تاول یا یک کل خوشه کامل از آنها بدست آورید.

نوزادان مبتلا به زخمهای سرد درست مانند بزرگسالان می تواند یک بثورات پوستی ایجاد کند. ممکن است آنها فقط چند تاول بزنند یا یک بثور صورتی عصبی یا قرمز عصبی در اطراف دهانشان مشاهده شود. نوزادان نیز ممکن است در لب و یا داخل لبشان تاول داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است به پوست یا گونه های آنها نیز سرایت کند.

زخم های سرماخوردگی می توانند باعث ایجاد قرمزی بیشتری روی پوست ظریف کودک شوند و در کنار هم پوزیده شوند. این می تواند باعث شود کودک به نظر اگزما یا کودک آکنه . با این حال ، تاول های پوستی سرد معمولاً بزرگتر از آکنه های کودک هستند و بیشتر از اگزما کودک بزرگ شده است.

ویروس گلودرد همچنین می تواند علائم دیگری را که ممکن است رخ دهد به نوزادان بدهد. .org / انگلیسی / بهداشت-مسائل / شرایط / پوست / صفحات / تبخال-سیمپلکس-ویروس-سرماخوردگی .aspx “target =” _ blank “rel =” noopener noreferrer “class =” content-link css-5r4717 “> 2 تا 12 روز پس از قرار گرفتن در معرض. این موارد نیاز به توجه فوری پزشکی دارند و عبارتند از:

 • تب کم
 • داشتن تب بالا
 • بیش از حد خواب آلوده یا بی حال و حاد؟
 • تحریک پذیر
 • عدم تغذیه یا تغذیه خیلی کمی

در موارد بسیار جدی ، زخمهای سرماخوردگی می توانند در چشم کودک پخش شود. این ممکن است گاهی اوقات منجر به عفونت چشمی به نام کراتیت HSV شود.

در بیشتر موارد ، یک عفونت چشم گلودرد چشم کاملاً بهبود می یابد و کودک شما خوب خواهد بود ، اما همیشه باید کودک خود را ارزیابی کنید اگر زخمها یا تاول های سرد را نزدیک چشم می بینید. ممکن است لازم باشد آنها توسط یک متخصص چشم معالجه شوند.

در موارد نادر ، عفونت شدید سرماخوردگی در چشم کودک می تواند به بینایی آسیب برساند یا حتی باعث کوری شود. در حقیقت ، این نوع از عفونت های چشم علت عمده ای از نابینایی در بیشتر کشورهای در حال توسعه است.

بزرگسالان و کودکان بزرگتر دارای سیستم ایمنی قوی تری هستند که اغلب می توانند ویروس را بدون درمان دوباره به خواب برسانند. اما نوزادان این کار را انجام نمی دهند.

صفحه اصلی داروهای درمانی می تواند در تسکین درد و ناراحتی در بزرگسالان و کودکان کمک کند. ممکن است شما بتوانید از بعضی از این موارد برای تسکین زخمهای سرد کودک خود استفاده کنید ، اما برخی دیگر توصیه نمی شود.

و اگرچه ممکن است بتوانید درد کوچک خود را در خانه کاهش دهید ، موارد کمی ایمن هستند روشهای درمانی برای نوزادان به غیر از مایعات سرماخوردگی یا چیزهای سرد برای تسکین درد – و احتمالاً تسکین دهنده درد شیرخوار است.

همیشه قبل از انجام هرگونه درمان خانگی ، با پزشک متخصص اطفال خود مشورت کنید. در مورد شامل موارد زیر است: >

 • داروهای تسکین دهنده درد
 • داروهای ضد ویروس بدون نسخه

نوزادان مبتلا به زخمهای سرد – خصوصاً نوزادان و نوزادان زیر 6 ماه با سایر عوامل خطر – معمولاً برای کمک به آنها در مقابله با زخمهای سرماخوردگی ، معالجه پزشکی خواهد کرد. این نوع دارو معمولاً از طریق تزریق به شما کمک می کند تا در پیشرفت سیستم ایمنی کودک بهتر عمل کند. کوچک شما ممکن است به چندین دوز در طی چند هفته نیاز داشته باشد.

ويروس سردرد به ويژه خطرناک است نوزادان و برخی از نوزادان زیر 6 ماه. دلیل این امر آن است که سیستم ایمنی بدن آنها هنوز در حال رشد و یادگیری است.

می توانید به کمک کنید تا از کودک خود را از ابتلا به ویروس درد سرما و یا انتشار لکه های سرماخوردگی بر روی خود. این ممکن است برای بعضی از افراد مسئله ای حساس باشد ، اما ممکن است شما بخواهید از دیگران بخواهید که به هیچ وجه از بوسه زدن کودک خود به خصوص در صورت یا دست خودداری کنند.

اگر دچار سرماخوردگی هستید:

  • کودک خود را به هیچ وجه بوسه نکنید
  • از تماس با دهان و صورت خودداری کنید
  • قاشق و وسایل دیگر را با کودک خود به اشتراک نگذارید

هر قسمت از بدن) را در دهان خود قرار ندهید

 • انگشتان خود را در دهان کودک خود قرار ندهید
 • صورت و بینی کودک خود را با یک پارچه نخی استریل پاک کنید
 • قبل از لمس کردن نوزاد ، دستان خود را بشویید
 • قبل از شیردهی ، دستان خود را بشویید
 • از تماس با سینه خودداری کنید. یا نوک سینه ها – این می تواند ویروس را به کودک شما منتقل کند
 • درد سرماخوردگی را بپوشاند تا از واکس شدن و جلوگیری از لمس آن یادآوری نشود.

اگر کودک شما دچار سرماخوردگی است می توانید به آنها کمک کنید که از انتشار آن در مناطق دیگر صورت یا بدن خود جلوگیری کنند:

 • قرار دادن جوراب و دستکش را روی دست خود قرار دهید تا کودک شما از خراشیدن در جلوگیری
 • شستن دستهای کودک شما در طول روز چندین بار
 • تلاش برای جلوگیری از مالیدن کودک به چشم خود
 • تمیز کردن هرگونه جویدن با آب استریل و پنبه swab
 • اجازه دهید پوسته منطقه بیش از
 • پوشش منطقه با ژل آلوئه ورا خالص یا ژله نفتی باشد تا از آن بخاطر بهبودی از آن محافظت کند

زخمهای سرد در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان متداول است. آنها در نوزادان چندان مرسوم نیستند ، اما می توانند اتفاق بیفتند.

زخم های سرد در بزرگسالان و کودکان بزرگتر بی ضرر هستند و معمولاً به تنهایی از بین می روند. p>

زخم های سرد در نوزادان نیز به طور کامل بهبود می یابد ، اما بعضی اوقات ممکن است منجر به عوارض سلامتی شود – به خصوص در کودکانی که هنوز 6 ماه ندارند.

در صورت مراجعه سریع به پزشک متخصص اطفال خود مراجعه کنید. فکر می کنید کودک یا نوزاد شما ممکن است دچار سرماخوردگی شود و در صورتی که نوزاد شما در معرض هر کسی که دچار سرماخوردگی شده باشد یا ویروس داشته باشد ، با پزشک خود مشورت کنید.

.

اگر کودک شما دچار سرماخوردگی شود چه باید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *