اینها 8 بهترین آغازگرهای آرایشی برای هر نوع پوست هستند

آغازگر آرایش مناسب همه چیز است. بدون آن ، آرایش شما دشوارتر می شود روی صورت شما بچرخد و در نهایت ، یک روز (یا شب) طولانی و شلوغ را پشت سر بگذارد. اما طبق Dr. دبرا جلیمان ، متخصص پوست متخصص پوست در نیویورک ، این تنها کاری نیست که پرایمرها انجام می دهند. او توضیح می دهد: “پرایمرها خوب هستند زیرا محافظ پوست هستند و با ایجاد یک سد محافظ بر روی پوست به عنوان یک دافع آب عمل می کنند.” “آنها به راحتی پخش می شوند و یک پایه ابریشمی و صاف برای آرایش می گذارند.”

با این وجود ، همه پرایمرهای آرایش دارای فرمول های یک نوع مناسب برای همه پوست ها نیستند ، به همین دلیل مهم است که از نوع مخصوص پوست خود استفاده کنید. دکتر جلیمان هشدار می دهد: “عاقلانه پرایمر را انتخاب کنید ، زیرا ممکن است مشکلاتی ایجاد کند ، به ویژه اگر پوست مشکلی دارید مانند مستعد آکنه.” او می افزاید: “اگر برای پوست خود پرایمر انتخاب نکنید ، آرایش شما به همان اندازه صاف نخواهد بود و بهترین نتایج ماندگار را نخواهید داشت.” او توضیح می دهد: “وقتی از پرایمر مناسب استفاده می شود ، آرایش بیشتر می ماند.

نحوه یافتن پرایمر مناسب برای نوع پوست خود

یک ترفند آسان برای به خاطر سپردن اینکه کدام نوع پرایمر با نوع پوست شما بیشتر سازگار است این است که به محصولات مراقبت از پوست خود فکر کنید. از چه نوع موادی برای نوع پوست خود استفاده می کنید؟ آیا کلمات خاصی مانند مات کننده ، آبرسان و ضد پیری وجود دارد؟ بسیاری از آغازگرهای آرایش شامل مواد مشابهی هستند که با هر نوع پوست کار می کنند تا نتایج مطلوب را ارائه دهند.

به طور معمول ، اگر پوست خشک دارید ، از محصولاتی استفاده می کنید که تغذیه و آبرسانی به پوست شما می بخشد. دکتر جلیمان می گوید کسانی که پوست خشک دارند باید مانند محصولات خود “پرایمر آبرسان” انتخاب کنند. در طرف مقابل طیف ، کسانی که روغن اضافی را تجربه می کنند یا مستعد جوش هستند ممکن است بخواهند چیزی بدون روغن یا مات کننده را در نظر بگیرند. دکتر جلیمان توضیح می دهد: “این بخشی از روغن را جذب می کند.” علاوه بر این ، افرادی که دارای پوست بالغ هستند نیز می توانند از پرایمر استفاده کنند. به گفته دکتر جلیمان ، برخی از پرایمرها نه تنها درخشش زیبا و جوانی را ایجاد می کنند ، بلکه می توانند خطوط و چین و چروک های صورت را به طور موقت پر کنند.

بهترین آغازگرهای آرایشی برای هر نوع پوست

به دنبال بهترین آغازگر آرایشی برای نوع پوست خود هستید؟ ما آن را تحت پوشش قرار داده ایم.

 1. Oily Skin

  اکنون خرید کنید
  با Dermstore

  پوست چرب

  آغازگرهای آرایشی نه تنها برای استفاده بهتر از کرم پایه ، بلکه می توانند به کنترل پوست چرب نیز کمک کنند. دکتر جلیمان توضیح می دهد: “[یک] پرایمر مات کننده [می تواند] تولید روغن پوست شما را کاهش دهد.” او می افزاید: “این پرایمرها همچنین برای منافذ بزرگ و آکنه کار می کنند.” علاوه بر مات شدن ، به دنبال پرایمرهای بدون روغن باشید ، زیرا آنها به اندازه پوست سنگین نیستند و در تولید چربی پوست شما دخالت نمی کنند.

  سعی کنید: Smashbox Photo Finish Oil & Primary Control Primer

  این آغازگر آرایشی از قابلیت های مات کننده رس کائولن و پودر بامبو برای کنترل چربی اضافی تحت کنترل استفاده می کند. علاوه بر این ، اگرچه مات می شود ، اما سعی نمی کند-که می تواند باعث افزایش تولید روغن شود-در عوض ، بر هیدراتاسیون بدون روغن با اسید هیالورونیک و همچنین اسید سالیسیلیک و فندق جادوگری برای دفع آلودگی های ایجاد کننده آکنه تمرکز می کند. و آوار.

  هم اکنون با ارسال رایگان خرید کنید

 2. Redness-Prone Skin

  اکنون خرید کنید
  با Dermstore

  قرمزی مستعد پوست

  قرمزی را می توان به سختی پوشاند ، اما با پرایمرهایی که به طور خاص برای محو نمودن ظاهر نواقص فرموله شده اند ، کاملاً امکان پذیر است-و در صورت مراقبت از پوست امتیازهای اضافی گرفتار. هنگام خرید پرایمر برای پوشاندن ظاهر قرمزی ، از چیزی استفاده کنید که نه تنها از ترکیباتی استفاده می کند که رنگ های ناهموار پوست را مورد هدف قرار می دهد ، بلکه از چیزی که دارای جلوه ای شبیه به درخشندگی است نیز کمک می کند تا ظاهر قرمزی ترکیب شود.

  سعی کنید: فیلتر مراقبت از پوست TULA Primer Blurring Moisturizing Primer

  این پایه رنگ آمیزی و پایه آرایش TULA با ترکیبات مراقبت از پوست مانند زردچوبه باعث آرامش و صافی پوست می شود. بهترین قسمت؟ همچنین دارای یک روشنایی طلایی که باعث افزایش درخشندگی می شود و جلوه ای درخشان را برای جبران و ترکیب ظاهر قرمزی می افزاید.

  هم اکنون با ارسال رایگان خرید کنید

 3. Large Pores or Acne-Prone Skin

  اکنون خرید کنید
  با Dermstore

  منافذ بزرگ یا پوست مستعد آکنه

  برای منافذ بزرگ یا پوست های مستعد آکنه ، دکتر جلیمان توصیه می کند که یک پرایمر مات کننده را امتحان کنید. دکتر جلیمان می گوید: “به دنبال محصولاتی باشید که دارای برچسب غیر کومدوژنیک هستند ، به این معنی که منافذ پوست شما را مسدود نمی کند. همچنین ، پرایمرهایی با سالیسیلیک اسید برای افراد مبتلا به آکنه عالی هستند زیرا در واقع به کاهش آکنه کمک می کنند. هنگام پوشیدن آن. “

  سعی کنید: Cover FX Mattifying Primer

  بر اساس توصیه های دکتر جلیمان ، این آغازگر Cover FX نه تنها دارای 1٪ اسید سالیسیلیک است ، بلکه شامل پوست درختان آفریقایی باستانی است که به دلیل توانایی آن در کاهش ظاهر منافذ بزرگ و کنترل درخشش کمک می کند. . علاوه بر این ، مجتمع طبیعی AHA اضافه شده آن می تواند به طور طبیعی برای جلوگیری از ایجاد جوش صورت صورت

  را ایجاد کند

  هم اکنون با ارسال رایگان خرید کنید

 4. Dull Skin

  اکنون خرید کنید
  با Dermstore

  پوست کدر

  پوست کدر و بالغ به فرمول های مشابه نیاز دارد زیرا هر دو می توانند از آنتی اکسیدان ها و هیدراتاسیون سود ببرند. هنگام در نظر گرفتن آغازگر آرایشی برای پوست های کدر ، به دنبال کلماتی مانند “روشن کننده” باشید زیرا نشان می دهد که فرمول درخشندگی را افزایش می دهد.

  سعی کنید: ILIA True Skin Radiant Priming Serum Light It Up

  اگر با کسل کننده روبرو هستید ، این آغازگر ILIA به شما درخشش شایسته ای را می بخشد. این ترکیب با ترکیبی از بتاگلوکان و عصاره هیبیسکوس برای محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد و کاهش خطوط و چین و چروک ها ، یک قسمت مراقبت از پوست و یک قسمت آرایش است که ظاهر جوان تری را ترویج می کند.

  هم اکنون با ارسال رایگان خرید کنید

 5. Normal Skin

  اکنون خرید کنید
  با Dermstore

  پوست معمولی

  در مورد انواع معمولی پوست ، مراقبت از پوست هنگام خرید پرایمر ضرری ندارد. ترکیبات مغذی که از عوامل محیطی محافظت می کنند – مانند ویتامین C و E – مکان خوبی برای شروع است.

  سعی کنید: bareMinerals Prime Time® Primer Foundation قوی>

  این پرایمر طولانی مدت با در نظر گرفتن انواع پوست-از جمله معمولی-ایجاد شده ، بافت کلی پوست را بهبود می بخشد و ظاهری صاف ایجاد می کند که چهره را برای استفاده از آرایش آماده می کند. علاوه بر این ، بافت بدون چسبندگی همراه با روکش ساتن ، آن را برای آرایش بدون آرایش نیز ایده آل می کند. از همه بهتر ، ویتامین C و E و گیاه آرامش بخش اضافی برای مزایای ضد پیری بیشتر است.

  هم اکنون با ارسال رایگان خرید کنید

 6. Dry Skin

  اکنون خرید کنید
  با Dermstore

  > پوست خشک

  از نظر پوست خشک ، مانند سرم ها و مرطوب کننده های صورت ، باید به دنبال یک آغازگر آرایشی باشید که بتواند رنگ پوست را تامین کند. تغذیه عمیق به این ترتیب ، پوست شما فقط برای آرایش آماده نشده است ، بلکه نرم ، نرم و آبرسانی شده نیز هست.

  سعی کنید: jane iredale Smooth Affair® Illuminating Glow Face Primer

  برای پوست های خشک ، همه چیز در مورد محصولات آبرسان است – و پرایمر آرایش شما هیچ تفاوتی ندارد. این محصول از فرمول مرطوب کننده شامل ترکیبی از اسید هیالورونیک ، روغن نارگیل و کره شیا برای آبرسانی ، تسکین و رونمایی از پایه ای مناسب برای روز یا شب است.

  هم اکنون با ارسال رایگان خرید کنید

 7. Mature Skin

  اکنون خرید کنید
  با Dermstore

  پوست بالغ

  آغازگرهای آرایشی برای پوست بالغ باید “مملو از مواد مغذی ، آنتی اکسیدان [و] تغذیه کننده باشند” ، دکتر جلیمان توضیح می دهد. علاوه بر این ، یک پرایمر مرطوب کننده کلیدی است. با افزایش سن ، پوست ما تمایل دارد به سمت خشک تر طیف متمایل شود. اگر برای شما اینطور است ، تغییر فرمول مرطوب کننده بیشتر می تواند به بافت کلی پوست شما کمک کند.

  امتحان کنید: Dermalogica AGE Smart SkinPerfect Primer SPF 30

  وقتی نوبت به انواع پوست بالغ می رسد ، پرایمری که نه تنها پایه مناسبی برای استفاده از آرایش ایجاد می کند بلکه دارای لایه مراقبت از پوست نیز می باشد ، ضروری است و این فرمول از Dermalogica با این معیارها مطابقت دارد. ایجاد شده برای هدف قرار دادن خطوط ریز و چین و چروک ، به علاوه محافظت از پوست با SPF 30 ، این گزینه مناسب برای استفاده روزمره ، با یا بدون کرم پایه است.

  هم اکنون با ارسال رایگان خرید کنید

 8. Sensitive Skin

  اکنون خرید کنید
  با Dermstore

  Sensitive Skin

  اگر پوست حساسی دارید ، مواد اصلی مهم هستند. دکتر جلیمان می گوید: “آغازگرها با [مواد] کمتر [چیز خوبی هستند.” علاوه بر این ، به دنبال کلماتی مانند “بدون عطر ، روغن و پارابن” باشید. پوست حساس همچنین می تواند از ترکیبات آبرسان و تسکین دهنده مانند هیالورونات سدیم و آب چشمه بهره مند شود.

  سعی کنید: Kevyn Aucoin The Sensual Skin Primer

  این فرمول تزریق شده با اسید هیالورونیک فراتر از ایجاد بوم مناسب برای آرایش شماست – با هیدراتاسیون عمیق نیز چهره را آرام می کند. به علاوه ، ترکیبی از عصاره های گیاهی و آنتی اکسیدان ها برای ایجاد جلوه ای درخشان تر است. بافت سبک و مرطوب کننده آن که می توان آن را به تنهایی یا با لایه فونداسیون اضافه استفاده کرد.

  هم اکنون با ارسال رایگان خرید کنید

اینها 8 بهترین آغازگرهای آرایشی برای هر نوع پوست هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *