این 8 بهترین آغازگر آرایش برای هر نوع پوست است

آغازگر آرایش مناسب همه چیز است. بدون آن ، آرایش شما دشوار است که به رنگ چهره شما سر بزند و در نهایت ، یک روز (یا شب) طولانی و شلوغ را پشت سر بگذارد. اما مطابق Dr. دبرا جلیمان ، متخصص پوست متخصص پوست در نیویورک ، این تنها کاری نیست که پرایمرها انجام می دهند. او توضیح می دهد: “پرایمرها خوب هستند زیرا محافظ پوست هستند و با ایجاد یک سد محافظ بر روی پوست به عنوان یک دافع آب عمل می کنند.” “آنها به راحتی پخش می شوند و یک پایه ابریشمی و صاف برای آرایش می گذارند.”

با این وجود ، همه پرایمرهای آرایش دارای فرمول های یک نوع مناسب برای همه پوست ها نیستند ، به همین دلیل مهم است که از نوع مخصوص پوست خود استفاده کنید. دکتر جلیمان هشدار می دهد: “یک پرایمر را عاقلانه انتخاب کنید ، زیرا ممکن است مشکلاتی ایجاد کند ، به خصوص اگر پوست مشکلی دارید مانند مستعد آکنه.” وی اضافه می کند: “اگر یک آغازگر برای نوع پوست خود انتخاب نکنید ، آرایش شما به همان لطف ادامه نخواهد یافت و بهترین نتیجه ماندگار را نخواهید گرفت.” وی توضیح می دهد: “وقتی از آغازگر صحیح استفاده می شود ، آرایش مدت بیشتری باقی می ماند.” /

نحوه یافتن پرایمر مناسب برای نوع پوست خود

یك ترفند آسان برای به خاطر سپردن اینكه انواع پرایمر بیشتر با انواع پوست شما سازگار است این است كه به محصولات مراقبت از پوست خود فکر كنید. از چه نوع موادی برای نوع پوست خود استفاده می کنید؟ آیا کلمات خاصی وجود دارد که از جمله مات کننده ، مرطوب کننده و ضد پیری باشد؟ بسیاری از آغازگرهای آرایش شامل مواد مشابهی هستند که با هر نوع پوستی کار می کنند تا نتایج مطلوبی را ارائه دهند.

به طور معمول ، اگر پوست خشک دارید ، از محصولاتی استفاده می کنید که تغذیه و آبرسانی به پوست شما می بخشد. دکتر جلیمان می گوید کسانی که پوست خشک دارند باید مانند محصولات خود “پرایمر آبرسان” انتخاب کنند. در طرف مقابل طیف ، کسانی که روغن اضافی را تجربه می کنند یا مستعد جوش هستند ممکن است بخواهند چیزی بدون روغن یا مات کننده را در نظر بگیرند. دکتر جلیمان توضیح می دهد: “این مقداری از روغن را جذب می کند.” علاوه بر این ، کسانی که دارای پوست پوستی بالغ هستند نیز می توانند از استفاده از پرایمر بهره مند شوند. به گفته دکتر جلیمان ، برخی از پرایمرها نه تنها درخشش زیبا و جوانی را ایجاد می کنند ، بلکه می توانند خطوط و چین و چروک های صورت را موقتاً پر کنند.

بهترین آغازگرهای آرایش برای هر نوع پوست

به دنبال بهترین آغازگر آرایشی برای نوع پوست خود هستید؟ ما این را تحت پوشش قرار داده ایم ، جلوتر.

 1. Oily Skin

  اکنون بخرید
  با Dermstore

  شکل>

  پوست چرب

  آغازگرهای آرایش فقط برای استفاده در زیرسازی مناسب نیستند ، بلکه می توانند به کنترل پوست چرب نیز کمک کنند. دکتر جلیمان توضیح می دهد: “[A] آغازگر مات کننده [می تواند] تولید چربی پوست شما را کاهش دهد.” وی می افزاید: “این آغازگرها همچنین برای منافذ بزرگ و آکنه کار می کنند.” علاوه بر مات شدن ، به دنبال آغازگرهای فاقد روغن باشید ، زیرا آنها رنگ پوست را چندان سنگین نمی کنند و در تولید سبوم پوست شما تداخلی ایجاد نمی کنند.

  سعی کنید: Smashbox Photo Finish Oil & آغازگر کنترل درخشش

  این آغازگر آرایشی از قابلیت های مات کننده رس کائولن و پودر بامبو برای کنترل چربی اضافی تحت کنترل استفاده می کند. بعلاوه ، اگرچه مات می شود ، اما آن را امتحان نمی کند-که می تواند باعث افزایش تولید روغن شود-در عوض ، بر هیدراتاسیون بدون روغن با اسید هیالورونیک و همچنین اسید سالیسیلیک و فندق جادوگری برای دفع آلودگی های ایجاد کننده آکنه تمرکز می کند. و آوار.

  اکنون با تحویل رایگان خرید کنید

 2. Redness-Prone Skin

  اکنون بخرید
  با Dermstore

  شکل>

  قرمز-مستعد پوست

  قرمزی را می توان به سختی پوشاند ، اما با پرایمرهایی که به طور خاص برای محو نمودن ظاهر نواقص فرموله شده اند ، کاملاً امکان پذیر است-و در صورت مراقبت از پوست امتیازهای اضافی گرفتار. هنگام خرید پرایمر برای پوشاندن ظاهر قرمزی ، از چیزی استفاده کنید که نه تنها از ترکیباتی استفاده می کند که رنگ های ناهموار پوست را مورد هدف قرار می دهد ، بلکه از چیزی که دارای جلوه ای شبیه به درخشندگی است نیز کمک می کند تا ظاهر قرمزی ترکیب شود.

  سعی کنید: فیلتر مراقبت از پوست TULA Primer Blurring Moisturizing Primer

  این رنگ و پایه آرایش قابل ساخت از TULA ، مواد اولیه مراقبت از پوست مانند زردچوبه را برای آرامش و صاف شدن پوست آغاز می کند. بهترین قسمت؟ این همچنین شامل یک نور طلایی تقویت کننده درخشندگی است که لمس و لرزش را برای جبران و ترکیب رنگ قرمزی اضافه می کند.

  اکنون با تحویل رایگان خرید کنید

 3. Large Pores or Acne-Prone Skin

  اکنون بخرید
  با Dermstore

  شکل>

  منافذ بزرگ یا پوست مستعد آکنه

  در مورد منافذ بزرگ پوست یا چهره های مستعد آکنه ، دکتر جلیمان توصیه می کند که یک آغازگر مناسب را امتحان کنید. دکتر جلیمان می گوید: “به دنبال محصولاتی باشید که دارای برچسب غیر comedogenic باشند ، به این معنی که منافذ پوست شما را مسدود نمی کنند. همچنین ، پرایمرهایی با سالیسیلیک اسید برای افراد مبتلا به آکنه عالی هستند زیرا در واقع به کاهش آکنه کمک می کنند. در حالی که آن را می پوشید. ”

  سعی کنید: Cover FX Mattifying Primer

  طبق توصیه های دکتر جلیمان ، این آغازگر Cover FX نه تنها دارای 1٪ اسید سالیسیلیک است ، بلکه شامل پوست درختان آفریقایی باستانی نیز می شود که به دلیل توانایی آن در کاهش ظاهر منافذ بزرگ و کنترل درخشش کمک می کند. . بعلاوه ، کمپلکس AHA طبیعی آن می تواند به لایه برداری طبیعی رنگ پوست برای جلوگیری از شکستگی کمک کند.

  اکنون با تحویل رایگان خرید کنید

 4. Dull Skin

  اکنون بخرید
  با Dermstore

  شکل>

  پوست کدر

  پوست کدر و بالغ فرمول های مشابهی را می طلبد زیرا هر دو می توانند از آنتی اکسیدان ها و آبرسانی بهره مند شوند. هنگام در نظر گرفتن آغازگر آرایشی برای پوست های کدر ، به دنبال کلماتی مانند “روشن کننده” باشید زیرا نشان می دهد که فرمول درخشندگی را افزایش می دهد.

  سعی کنید: ILIA True Skin Radiant Priming Serum آن را روشن می کند

  اگر با کسل کننده روبرو هستید ، این آغازگر ILIA به شما درخشش شایسته ای را می بخشد. با ترکیب ترکیبی از بتاگلوکان و عصاره هبیسکوس برای محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد و کاهش ظاهر خطوط ریز و چین و چروک ، این فرمول بخشی از مراقبت از پوست و بخشی از آرایش است که برای ایجاد ظاهر جوان تر کمک می کند.

  اکنون با تحویل رایگان خرید کنید

 5. Normal Skin

  اکنون بخرید
  با Dermstore

  شکل>

  پوست معمولی

  در مورد انواع پوست معمولی ، مراقبت از پوست هنگام خرید پرایمر ضرری ندارد. ترکیبات مغذی که از عوامل محیطی محافظت می کنند – مانند ویتامین C و E – مکان خوبی برای شروع است.

  سعی کنید: bareMinerals Prime Time® Primer Foundation قوی>

  این نوع آغازگر با ماندگاری طولانی با توجه به انواع پوست – از جمله طبیعی – باعث بهبود بافت کلی پوست می شود و ظاهری صاف و لطیف ایجاد می کند که رنگ چهره را برای استفاده در آرایش ایجاد می کند. علاوه بر این ، بافت بدون چسبندگی همراه با روکش ساتن ، آن را برای آرایش بدون آرایش نیز ایده آل می کند. از همه بهتر ، دارای ویتامین C و E و گیاه تسکین دهنده اضافی برای مزایای ضد پیری است.

  اکنون با تحویل رایگان خرید کنید

 6. Dry Skin

  اکنون بخرید
  با Dermstore

  شکل>

  پوست خشک

  از نظر پوست خشک ، مانند سرم ها و مرطوب کننده های صورت ، باید به دنبال یک آغازگر آرایشی باشید که بتواند رنگ پوست را تامین کند. تغذیه عمیق به این ترتیب ، پوست شما فقط برای آرایش آماده نشده است ، بلکه نرم ، نرم و آبرسانی شده نیز هست.

  سعی کنید: jane iredale Smooth Affair® Illuminating Glow Face Primer

  برای پوست خشک ، همه چیز در مورد محصولات آبرسانی است – و آغازگر آرایش شما هیچ تفاوتی ندارد. این یکی از Jane Iredale شامل یک فرمول مرطوب کننده است که ترکیبی از اسید هیالورونیک ، روغن نارگیل و کره درخت روغن قلم برای آبرسانی ، تسکین و رونمایی از یک پایه درخشان برای ظاهر روز یا شب شما است.

  اکنون با تحویل رایگان خرید کنید

 7. Mature Skin

  اکنون بخرید
  با Dermstore

  شکل>

  پوست بالغ

  دکتر جلیمان توضیح می دهد:

  آغازگرهای آرایش برای پوست بالغ باید “پر از مواد مغذی ، آنتی اکسیدان [و] مغذی باشند.” علاوه بر این ، یک آغازگر مرطوب کننده کلیدی است. با افزایش سن ، پوست ما تمایل دارد به سمت خشک تر طیف متمایل شود. اگر برای شما اینطور است ، تغییر فرمول مرطوب کننده بیشتر می تواند به بافت کلی پوست شما کمک کند.

  امتحان کنید: Dermalogica AGE Smart SkinPerfect Primer SPF 30

  وقتی نوبت به انواع پوست بالغ می رسد ، پرایمری که نه تنها پایه خوبی برای استفاده در آرایش ایجاد می کند بلکه دارای لایه ای اضافی از مراقبت از پوست است ، یک الزام است و این فرمول از Dermalogica متناسب با این معیارهاست. ایجاد شده برای هدف قرار دادن خطوط و چین و چروکها ، به علاوه محافظت از پوست با SPF 30 ، این وسیله مناسب برای استفاده روزمره ، با یا بدون کرم پایه است.

  اکنون با تحویل رایگان خرید کنید

 8. Sensitive Skin

  اکنون بخرید
  با Dermstore

  شکل>

  Sensitive Skin

  اگر پوست حساسی دارید ، مواد اصلی مهم هستند. دکتر جلیمان می گوید: “آغازگرها با [مواد] کمتر [چیز خوبی هستند.” علاوه بر این ، به دنبال کلماتی مانند “بدون عطر ، روغن و پارابن” باشید. پوست حساس همچنین می تواند از ترکیبات آبرسان و تسکین دهنده مانند هیالورونات سدیم و آب چشمه بهره مند شود.

  سعی کنید: Kevyn Aucoin The Sensual Skin Primer

  این فرمول تزریق شده با اسید هیالورونیک فراتر از ایجاد بوم مناسب برای آرایش شماست – با هیدراتاسیون عمیق نیز چهره را آرام می کند. به علاوه ، ترکیبی از عصاره های گیاهی و آنتی اکسیدان ها را ایجاد می کند تا چهره ای درخشان تر ایجاد کند. بافت سبک و مرطوب کننده آن که می توان به صورت انفرادی یا با لایه زیرین اضافه شده پوشید.

  اکنون با تحویل رایگان خرید کنید

این 8 بهترین آغازگر آرایش برای هر نوع پوست است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *