بازی فوتبال بعد از 84 سال از سر گرفته می شود

باشگاه فوتبال لیلاپاس یونان و کارسیایاکا از ترکیه قرار است روز شنبه 10 ماه مه به مصاف هم بروند ، بازی ای را انجام دهند که از 84 سال پیش آغاز شده بود اما به دلیل باران شدید بعد از سه دقیقه لغو شد.

در 7 دسامبر سال 1930 ، تیم ها در جزیره یونان Chios در شرق اژه برای دیدار دوستانه ، اولین بار پس از جنگ جهانی اول ، به مصاف هم رفتند. هدف از این بازی تقویت روابط آشفته دو کشور بود.

با این حال ، باران شدید که پس از دقیقه سوم شروع شد ، این مسابقه را خاموش کرد و تیم ترکیه به خانه بازگشت. پس از یافتن تصویری از بازی 1930 در بایگانی باشگاه ، مایکل کوتاکیس ، مدیر لیلاپاس با همتای خود در کارسیایاکا ، فاتیح دینیز تماس گرفت. کوتاکیس از تیم در ازمیر بازدید کرد و از آنها خواست که بازی را از دقیقه سوم شروع مجدد کنند و آنها موافقت کردند. دینیز به رسانه های ترکیه گفت كه وی همچنین لیلاپاس را پس از اولین مسابقه برای بازی برگشت از ازمیر دعوت كرده است.

“ما می خواهیم طولانی ترین مسابقه برگشت تاریخ خود را ازمیر بازی كنیم.” بازی ها دوستانه خواهند بود ، بازیکنان می توانند پیراهن خود را جابجا کنند.

“این بازی نمادی از برادری بین دو ملت است ، امیدوارم این بازی گامی به سوی روابط بهتر بین دو طرف باشد.” مایکل کوتتاکیس مربی.

مورخ یونان ، یانیس ماکریداکیس موافق است که این چیزی بیش از یک بازی دوستانه فوتبال نیست ، زیرا این مسابقه اهمیت تاریخی دارد.

ترکیه سفیر آتن ، کریم اوراس نیز برای تماشای بازی در Chios در آنجا حضور خواهد داشت.

.

بازی فوتبال بعد از 84 سال از سر گرفته می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *