باور تقویت کننده

 

تجارب شما در زندگی با تفکرات شما شکل خواهند گرفت. حتی موانعی که در زندگی بر سر راهتان قرار می گیرند،  وقتی آنها را ببینید و در صدد حل آنها برآیید،  ارزشمند خواهند بود. شما می توانید باورهای تقویت کننده را  در خود ایجاد کنید که به شما کمک می کنند بدون داشتن شرایطی خاص، احساس خوشبختی کرده و به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید. باورهای تقویت کننده ای  را در نظر بگیرید که می توانید با استفاده از آنها و از طریق ایجاد یک قدرت تفکر مثبت در خودتان، زندگیتان را تغییر دهید.

ایجاد باورهای تقویت کننده زیر جهت ایجاد شادی و  احساس خوشبختی:

 • باور اول : من توانایی های  بالقوه خود را درک می کنم.

یکی از باورهای تقویت کننده درک توانایی های بالقوه اتان است. وقتی این باور و تفکر مثبت را در خود ایجاد کنید می توانید نتایج شگفت انگیز آن را در زندگیتان مشاهده کنید و  از دستیابی به پتانسیل واقعی خود احساس هیجان کنید.

 • باور دوم : من نعمت های خود را می شمارم.

تمام مواردی  را که باید قدردان آن باشید، برای خود فهرست کنید. به یاد داشته باشید که موارد کوچکتر مانند داشتن یک  جوراب گرم یا یک وعده غذایی خوشمزه را نیز در این فهرست  قرار داده و از داشتنشان   ابراز قدردانی کنید.  این کار به شما  یادآوری می کند که چقدر ثروتمند هستید.

 • باور سوم : من از اشتباهات خود درس میگیرم.

یکی دیگر از باورهای تقویت کننده درس گرفتن از اشتباهات است. شما با تمرکز بر درسی که می توانید  از اشتباهاتتان بگیرید، قادر خواهید بود که کارها را در ادامه بدون مشکل و به بهترین نحو انجام دهید و از هر اشتباه تجربه ای کسب کنید. اشتباه در  یک مصاحبه شغلی می تواند به شما یاد دهد که چگونه مصاحبه بعدی را به بهتری وجه سپری کنید.

 • باور چهارم : من در  ناملایمات و پستی و بلندی های زندگی معنی پیدا خواهم کرد.

دوران سخت می تواند پاداش آورترین مرحله زندگی شما باشد. بدانید که با خرد و شهامت بیشتری می توانید از هر چالشی بیرون بیایید. به موانعی که قبلاً برطرف کرده اید نگاهی بیندازید و به خود اطمینان دهید که می توانید از عهده  موانع پیش رو برآیید.

باور های تقویت کننده و موثر در زندگی در مجله اینترنتی برسن مطالعه می کنید.

 • باور پنجم : من تغییر را می پذیرم.

پدیرفتن تغییرات از دیگر باورهای تقویت کننده می باشد. بپذیرید که زندگی چیزی جز یک سری اتفاقات و تغییرات در شرایط نیست. روی لحظه حال تمرکز کنید و خود را آماده کنید تا خود را با هر شرایطی که پیش می آید وفق دهید.

 • باور ششم : من رویاهای بزرگ در سر می پرورانم.

لیست خواسته های خود را گسترش دهید. تعیین اهداف بلند پروازانه،  اما قابل دستیابی ماجراهایی را برای شما به ارمغان می آورد که هر روز زندگی را برایتان شیرین تر خواهد کرد.

 • باور هفتم : من بخشش را تمرین می کنم.

با پاک کردن هرگونه کینه ای که از گذشته دارید، بار خود را سبک کنید. وقتی دیگران شما را ناامید می کنند، با دلسوزی و گذشت به آنها پاسخ دهید و حدی معقول و منطقی را برایشان تعیین کنید. خودتان را نیز در صورت داشتن اشتباهات ببخشید.

 • باور هشتم : من سخاوتمندانه می بخشم.

تقسیم نعمت های شما باعث ایجاد  قدرت و نشاط بیشتر در شما می شود. در جامعه داوطلب باشید و با هر فردی که امروز ملاقات می کنید با مهربانی صحبت کنید. برای همکاران خود قهوه بخرید یا به مسئول پذیرایی خود یک گل هدیه دهید

ایجاد باورها ی تقویت کننده  زیر جهت افزایش تلاشها ی شما و دستیابی به اهداف

 • باور نهم: من مسئولیت ها  را بر عهده میگیرم.

شما مسئول زندگی خود هستید. خود را در برابر کارهایی که انجام میدهید، نتایجی که کسب می کنید مسئول بدانید. این واقعیت را ارزشمند بدانید  که قدرت تعیین آینده خود را دارید.

 • باور دهم: من تلاش میکنم.

تعریف خود را از موفقیت مشخص کنید تا بدانید برای چه چیزی باید تلاش کنید، آیا ارزشش را دارد؟. به جای مقایسه کردن با دیگران، هنگام پیشرفت به خودتان اعتبار و امتیاز دهید.

باور های تقویت کننده و موثر در زندگی در مجله اینترنتی برسن مطالعه می کنید.

 • باور یازدهم: من از نقاط قوت خود استفاده میکنم.

شما نقاط قوت فردی مختص به  خود را دارید که می توانید از آنها استفاده کنید. بفهمید در چه چیزی مهارت دارید و می خواهید چه کار کنید. اجازه دهید این دانش انتخاب های شما را راهنمایی کند.

 • باور دوازدهم: من به بازخورد ها گوش فرا می دهم.

درخواست بازخورد کنید تا بتوانید عملکرد خود را بهبود دهید و به دیگران نشان دهید که به دیدگاه آنها احترام می گذارید. با جمع آوری بازخورد ها  می توانید در کارهایتان بیشتر پیشرفت کرده و  سریعتر رشد کنید.

 • باور سیزدهم: من از دیگران در صورت لزوم  کمک می خواهم.

با ایجاد یک شبکه پشتیبانی محکم، توانایی های خود را گسترش دهید. در محیط کار تا آنجا که می شود در کارها مشارکت کرده  و حتی کارهای خانه را با همسر و فرزندان خود تقسیم کنید.

 • باور چهاردهم : من با دیگران ارتباط برقرار  می کنم.

ارتباط نزدیک با اطرافیانتان حمایت اخلاقی هم برای شما و هم آنها  به حساب می آید.. خود را با دوست داشتن و تشویق خانواده و دوستان محاصره کنید و به طور فعال در جامعه مشارکت داشته باشید.

 • باور پانزدهم: من فرصت ها را تشخیص می دهم

برای دیدن و دریافت فرصت های  امیدوار کننده هوشیار باشید. هنگامی که در صف ایستاده اید تا قهوه صبحانه خود را بخرید ممکن است با دوست جدیدی ملاقات کنید.

باور های تقویت کننده و موثر در زندگی در مجله اینترنتی برسن مطالعه می کنید.

 • باور شانزدهم: من موارد جدید را امتحان میکنم.

برای تست چیزهای جدید همیشه آماده باشید. به جای بازی تنیس، آخر هفته را به فوتبال بروید. نان بپزید یا روسری ببافید. شما ممکن است استعدادهای نهفته  خود را کشف کنید.

ایجاد باورها و اعتقادات مثبت و  خوب باعث خوشبختی و بهره وری شما می شود. فرضیات قدیمی خود را به چالش بکشیدتا بتوانید با اطمینان نسبت به خود و آینده خود، آنها را  با باورها و اعتقادات درست جایگزین کنید. باورهای تقویت کننده  را اتخاذ کنید که اعتماد به نفس شما را افزایش داده و شما را برای موفقیت هرچه  بیشتر آماده می کند. همین امروز شروع کنید. مطمئن باشید که از که این کار را کردید خوشحال خواهید شد.

 .

باور های تقویت کننده و موثر در زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *