برنامه واکسن برای نوزادان و کودکان نوپا

به عنوان پدر و مادر ، شما می خواهید برای محافظت از فرزندتان ، هر كاری را انجام دهید و از آنها سالم و سالم نگه دارید . واکسن ها یک روش حیاتی برای انجام این کار هستند. آنها به محافظت فرزند شما در برابر طیف وسیعی از بیماریهای خطرناک و قابل پیشگیری کمک می کنند.

در ایالات متحده ، منبع مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ما را آگاه می کند که کدام واکسن را باید به افراد در هر سنی داده شود. آنها توصیه می کنند که در دوران کودکی و واکسن چندین واکسن داده شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد دستورالعمل های واکسن CDC در مورد کودکان خردسال بخوانید.

برای نوزادان ، شیر مادر می تواند در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت کند. با این حال ، این ایمنی بعد از اتمام شیردهی از بین می رود ، و برخی از کودکان به هیچ وجه شیر مادر نمی گیرند.

چه کودکان از شیر مادر تغذیه شوند یا نه ، واکسن ها می تواند به محافظت از آنها در برابر بیماری کمک کند. واکسن ها همچنین می توانند از طریق ایمنی گله .

واکسن ها با تقلید از عفونت یک بیماری خاص (اما نه علائم آن) در بدن کودک کار می کنند. این امر سیستم ایمنی بدن فرزند شما را ترغیب می کند تا اسلحه هایی بنام آنتی بادی تولید کند.

این آنتی بادی ها با بیماری هایی که منظور از پیشگیری از واکسن است مبارزه می کنند. سیستم بدن سیستم ایمنی بدن شما در حال حاضر برای ساختن آنتی بادی ها آماده است ، می تواند عفونت آینده را از بین ببرد از این بیماری. این یک شاهکار شگفت انگیز است.

واکسیناسیون ها دقیقاً پس از به دنیا آمدن نوزاد داده نمی شوند. هر کدام در یک جدول زمانی متفاوت ارائه شده است. آنها عمدتا در طی 24 ماه اول زندگی فرزند شما فاصله دارند و بسیاری از آنها در چند مرحله یا دوز تجویز می شوند.

نگران نباشید – لازم نیست برنامه واکسیناسیون را همه خودتان بخاطر بسپارید. . پزشک کودک شما مراحل را راهنمایی می کند.

خلاصه ای از جدول زمانی توصیه شده برای واکسیناسیون در زیر نشان داده شده است. این جدول اصول برنامه واکسیناسیون پیشنهادی CDC را در بر می گیرد.

ممکن است برخی از کودکان با توجه به شرایط بهداشتی خود نیاز به برنامه متفاوتی داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر ، به وب سایت CDC hl-قابل اعتماد-منبع > یا با پزشک فرزند خود صحبت کنید.

الزامات واكسن

هیچ قانون فدرال وجود ندارد که نیاز به واکسیناسیون داشته باشد. با این حال ، هر ایالت قوانین خاص خود را دارد که در مورد آن واکسن لازم است تا کودکان برای حضور در مدرسه دولتی یا خصوصی ، مراقبت روزانه یا کالج استفاده کنند.

CDC hl-trust- منبع> اطلاعاتی درمورد نحوه نزدیک شدن هر کشور به موضوع واکسن ها ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دولت خود ، با پزشک فرزند خود صحبت کنید.

در اینجا موارد ضروری برای آگاهی از هر یک از این واکسن ها وجود دارد.

HepB: در برابر هپاتیت B (عفونت کبد) محافظت می کند. HepB در سه عکس داده می شود. اولین عکس در زمان تولد داده می شود. در بیشتر ایالت ها واکسیناسیون HepB برای یک کودک لازم است که وارد مدرسه شود.

  • RV: در برابر روتاویروس ، یکی از دلایل عمده اسهال. بسته به واکسن مورد استفاده ، RV در دو یا سه دوز تجویز می شود.
  • DTaP: در برابر دیفتری ، کزاز ، و pertussis (سرفه خوب). در دوران نوزادی و کودکی به پنج دوز نیاز دارد. تقویت کننده Tdap یا Td در دوران بزرگسالی و بزرگسالی تجویز می شود.
  • Hib: در برابر Haemophilus آنفلوانزا نوع b محافظت می کند. این عفونت به عنوان یکی از دلایل اصلی مننژیت باکتریایی . واکسیناسیون Hib در سه یا چهار دوز تجویز می شود.
  • PCV: از بیماری پنوموکوکی محافظت می کند ، که شامل کلاس پنومونی . PCV در یک سری از چهار دوز تجویز می شود.
  • IPV: در برابر فلج اطفال محافظت می کند. و در چهار دوز تجویز می شود.
  • آنفلوانزا (آنفولانزا): در برابر آنفولانزا محافظت می کند. این یک واکسن فصلی است که سالانه داده می شود. عکس های گرمازا می تواند هر سال به کودک شما داده شود با شروع از 6 ماهگی (اولین دوز برای هر کودک زیر 8 سال دو دوز است که 4 هفته با هم فاصله دارد.) فصل آنفولانزا می تواند از سپتامبر تا ماه مه انجام شود.
  • MMR: در برابر سرخک ، اوریون و سرخچه (سرخک آلمانی). MMR در دو دوز داده می شود. دوز اول برای نوزادان بین 12 تا 15 ماه توصیه می شود. دوز دوم معمولاً بین 4 تا 6 سال تجویز می شود. با این حال ، این می تواند به زودی 28 روز پس از اولین دوز داده شود.
  • واریسلا: در برابر آبله مرموز . واریسلا برای همه کودکان سالم توصیه می شود. در دو دوز داده می شود.
  • HepA: در برابر هپاتیت A . این به دو دوز بین 1 تا 2 سال داده می شود.

در یک کلمه ، نه. نشان داده شده است که واکسنها ایمن برای کودکان است. هیچ مدرکی مبنی بر واکسن ها در ایجاد اوتیسم وجود ندارد. منبع CDC به تحقیقات اشاره می کند که هرگونه ارتباط بین واکسن و اوتیسم را رد می کند. p >

علاوه بر بی خطر بودن در استفاده ، واکسن هایی برای محافظت از کودکان در برابر برخی از بیماری های بسیار جدی نشان داده شده است. افراد قبلاً از بیماری هایی که واکسن ها به آنها کمک می کند بسیار مریض بوده یا می میرند ، در پیشگیری هستند. در حقیقت ، حتی آبله مرغان می تواند کشنده باشد. با وجود واکسن ، این بیماری ها (به جز آنفولانزا) امروزه در ایالات متحده نادر است. با توجه به واکسن ها ، این بیماری ها نادر است.

واکسنها می توانند عوارض جانبی خفیفی مانند قرمزی و تورم در محل تزریق ایجاد کنند. داده شده. این تأثیرات باید طی چند روز از بین برود.

عوارض جانبی جدی ، مانند یک واکنش آلرژیک شدید ، بسیار نادر است. خطرات ناشی از بیماری بسیار بیشتر از خطر عوارض جانبی جدی واکسن است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمنی واکسن برای کودکان ، از پزشک فرزند خود بپرسید.

واکسن ها مهم هستند بخشی از سالم نگه داشتن فرزند شما. اگر در مورد واکسن ها ، برنامه واکسن یا اینکه چگونه فرزند خود را از ابتدای واکسن شروع به دریافت واکسن کردید ، سؤال دارید ، حتما با پزشک فرزند خود صحبت کنید.

.

برنامه واکسن برای نوزادان و کودکان نوپا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *