تنوع کلاه ایمنی کلاسیک دوچرخه بسیار زیاد است. اما گزینه‌های دیگری هم وجود دارد که شبیه یک کاسه‌ بر روی سر شما نیست(اشاره به مدل کلاسیک کلاه ایمنی). در اینجا می‌توانید بفهمید که این‌ها چیست.

اگر هنگام دوچرخه سواری از کلاه ایمنی استفاده می‌کنید، در جاده ایمن تر هستید. با این حال، همان‌طور که آمار موسسه تحقیقات بزرگراه فدرال نشان می‌دهد، فقط کمتر از یک پنجم دوچرخه‌سواران در آلمان از محافظ سر استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید به صورت بصری و عملکردی از سر خود محافظت کنید، گزینه‌های دیگری مانند کیسه هوا برای دوچرخه سواران و کلاه ایمنی تاشو وجود دارد.

1- کیسه هوا قابل حمل

کیسه هوا قابل حمل از اختراعات شرکت سوئدی Hövding است و از 15 سالگی توسط دوچرخه سواران قابل استفاده است که معمولا به دور گردن پوشیده می‌شود.

اگر سنسور کیسه هوا یک حرکت غیرمعمول مانند سقوط را تشخیص دهد، مانند کاپوت خود را به دور سر و گردن می پیچد و همچنین می‌تواند با نوعی محافظ روی پیشانی از آسیب دیدگی صورت جلوگیری کند. Gunnar Fehlau از سرویس مطبوعاتی Fahrrad می‌گوید: «این گزینه جایگزینی تثبیت شده برای کلاه ایمنی دوچرخه است. قیمت آن کمتر از 300 یورو می باشد که نسبتا ارزان است.

2- کلاه ایمنی تاشو

Faltbarer Fahrradhelm (Quelle: Gregor Bresser/pd-f.de/dpa-tmn)

در صورت لزوم، این کلاه ایمنی را می‌توان تا کرد و در کوله پشتی قرار داد.

کلاه ایمنی تاشو برای هرکسی که تنها در اوقات فراغت خود از دوچرخه استفاده می‌کند کاربردی است. محصولی به نام Fuga از شرکت اسپانیایی Closca که از سه حلقه تشکیل شده است. با یک دستگیره می‌توانید آن را به ضخامت شش سانتی متر فشار دهید و در کوله پشتی یا کیف قرار دهید.  از این کلاه ایمنی بخاطر شکل و عملکرد آن، با جایزه‌ای تقدیر شد. قیمت آن در حدود 120 یورو و در محدوده متوسط است.

 

بدون کلاه ایمنی دوچرخه سواری نکنید

از نظر Fehlau، این روزها بدون پوشیدن کلاه ایمنی نباید دوچرخه سواری کرد. این کارشناس می‌گوید: «دیگر سبک زندگی یا سبک رانندگی وجود ندارد که کلاه ایمنی مناسبی برای آن وجود نداشته باشد».

.

بهترین جایگزین‌ها برای کلاه ایمنی دوچرخه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *