بیایید غربالگری شویم ، قسمت 2: غربالگری سرطان پستان

Patient receiving mammogram as technician looks on

بیایید غربال شویم مجموعه ای سه قسمتی در مرکز سرطان آبرامسون (در بیمارستان دانشگاه پنسیلوانیا ، مرکز پزشکی پن پرسبیتری و بیمارستان پنسیلوانیا ) تلاش برای غربالگری سرطان سینه ، روده بزرگ و ریه برای ساکنان جامعه ما که بیشترین نیاز را دارند.

افزایش دسترسی به ماموگرافی

کلیسا جایی است که ما دعا می کنیم. اما بسیاری از کلیساها در دره بزرگ دلاور چیزی فراتر از دین ارائه می دهند. کلیسای باپتیست Enon Tabernacle یکی است.

در گردهمایی پاییزی در کلیسا بیش از 200 زن مبتلا به سرطان سینه شرکت کردند. دعوت برای “آوردن یک دوست” منجر به بیش از 300 شرکت کننده شد. کسانی که آمدند با سلامتی سینه ، پیشگیری از سرطان آشنا شدند و به لطف برنامه ترویج پن ، برخی برای انجام ماموگرافی رایگان برنامه ریزی کردند.

از سال 2014 ، ابتکار سلامت پستان پزشکی پن (PMBHI) ماموگرافی رایگان را برای 2130 زن در منطقه ارائه کرده است. کمک مالی جدید از سوی Brander Beacons Cancer Research (BBCR) به برنامه کمک می کند تا بیشتر از این نیز استفاده شود.

قدرت در غربالگری سینه

ماموگرافی یک اشعه ایکس ویژه از پستان است. برای غربالگری سرطان سینه استفاده می شود. سرطان پستان دومین علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان در دره بزرگ دلاور است. پنسیلوانیا یکی از بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از سرطان سینه در این کشور را دارد. این حقایق مبهم به نظر می رسند اما کل داستان را بیان نمی کنند.

تحقیقات سرطان با سرعتی سریع پیش می رود. داروهای جدید و بهتری وارد بازار می شوند. نمایش ها بهبود می یابد. ماموگرافی سه بعدی ، موجود در پن ، تصاویر واضح تری را نسبت به قبل ارائه می دهد. غربالگری منجر به تشخیص زودهنگام می شود. وقتی سرطان سینه زود تشخیص داده شود ، احتمال موفقیت درمان بیشتر است.

در حالی که دستورالعمل ها متفاوت است ، پزشکان اغلب در مورد غربالگری از 40 سالگی با زنان صحبت می کنند. برای بسیاری از زنان ، ماموگرافی اول یا حتی دوم یک گام بزرگ است. این مرحله برای زنان فاقد بیمه درمانی تبدیل به یک جهش می شود. اعداد شکاف را برجسته می کنند. طبق اعلام مرکز کنترل بیماری ها ، 30 درصد از زنان بالای 40 سال در ایالات متحده طی دو سال گذشته ماموگرافی انجام نداده اند. این رقم برای زنان بدون بیمه به 70 درصد می رسد.

هدف برنامه Penn کمک به زنان در برداشتن این مرحله است. این برنامه غربالگری و تشخیص سرطان سینه را برای زنان 40 تا 64 ساله بدون بیمه یا بیمه درمانی محدود ارائه می دهد.

کارمن گوئرا ، MD ، MSCE ، FACP ، روت سی و ریموند جی. پرلمن استاد داخلی و

حرکت به سمت سلامت بهتر پستان

یک راهنمای سلامت کلید موفقیت برنامه است. Navigator Emily Verderame، MPH ، برای برنامه ریزی و نگه داشتن قرار ملاقات با زنان کار می کند. او این روش ، ارزش آن را توضیح می دهد و از طریق نگرانی با بیماران صحبت می کند. در صورت تشخیص سرطان ، او به زنان کمک می کند تا در بیمه درمانی ثبت نام کنند و آنها را در راه درمان آغاز می کند.

Verderame می گوید که بسیاری از زنان از آموختن این برنامه شگفت زده و سپاسگزار هستند. دیگران متقاعد کننده تر هستند. آنها “احساس خوبی دارند” و نمی فهمند چرا به غربالگری نیاز است.

گالینا کوستاندا ، هنرمند محلی می گوید: “این برنامه یک معجزه است. هرگز فراموش نمی کنم که مهربانی و سخاوت دیگران چگونه به من و خانواده ام کمک کرده است. ” کوستاندا یکی از 33 زنی است که تحت درمان سرطان سینه قرار گرفتند

بیمه تنها مانعی نیست که زنان با آن روبرو هستند. برخی انگلیسی را خوب یا اصلا صحبت نمی کنند. دیگران در حمل و نقل یا مکان مناسب تری به کمک نیاز دارند. این برنامه ترجمه ، چندین سایت و حمل و نقل را ارائه می دهد. خدمات زبان ضروری است. بیش از نیمی از زنان (55 درصد) غیر انگلیسی زبان هستند. اکثر (80 درصد) اسپانیایی صحبت می کنند.

برخی از افرادی که ثبت نام می کنند در سالهای اخیر یا هرگز به پزشک مراجعه نکرده اند. PMBHI دری را برای این زنان باز می کند. بسیاری برنامه های غربالگری یا معاینات دیگر را برنامه ریزی می کنند. برخی در سالهای آینده برای انجام ماموگرافی برمی گردند.

قدرت در مشارکت

هدف این است که تا آنجا که ممکن است تعداد بیشتری زن غربالگری شود. این مأموریت کارکنان خارج از بیمارستان را به جامعه می برد. Outreach فرصتی برای آموزش خطر سرطان سینه و ارزش ماموگرافی به زنان ارائه می دهد. سالانه زنان بیشتری از خدمات رایگان استفاده می کنند.

در سال 2018 ، زنان 437 ماموگرافی غربالگری ، 221 ماموگرافی تشخیصی و 37 بیوپسی پستان دریافت کردند. این اعداد احتمالاً برای سال 2019 بیشتر خواهد بود. در نیمه اول سال به تنهایی 291 ماموگرافی غربالگری ، 145 ماموگرافی تشخیصی و 37 بیوپسی سینه مشاهده شد.

این برنامه با بیش از 15 آژانس اجتماعی برای جذب زنان همکاری می کند. کمک BBCR کمک بیشتری برای دسترسی به جوامع بیشتر می کند.

کمک هزینه جدید از سه کارگاه پشتیبانی می کند. هر کدام گروه متفاوتی را هدف قرار می دهند. رویداد Enon Tabernacle ، که در کلیسای عمدتا آفریقایی-آمریکایی برگزار شد ، اولین بار در این مجموعه بود. فعالیتهای آینده بر جوامع آسیایی فیلادلفیا و اسپانیایی/لاتین متمرکز خواهد بود. رویدادها در مکانهای آشنا مانند کلیساها و مراکز اجتماعی برگزار می شود. آنها چهره های جدیدی را ترسیم می کنند که ممکن است در مورد نمایش های رایگان اطلاعاتی نداشته باشند.

دکتر گوئرا می گوید: “از آنجا که زنان فاقد بیمه در سیستم ماموریت ماموگرافی حاضر نمی شوند ، این برنامه به بسیاری از شرکای جامعه متکی است که به نیازهای بهداشتی و غیر بهداشتی این زنان پاسخ می دهند. ما همچنین به بسیاری از سازمانهایی که کار ما را تأمین می کنند از جمله PA DOH و بنیاد تحقیقات سرطان Komen و Brander Beacons تکیه می کنیم. ما از شرکای خود که به ما اجازه ایجاد یک شبکه ایمنی برای زنان را داده اند و مفتخر به خدمت به زنان متنوع در جوامع ما هستند ، سپاسگزاریم. ”

بیایید غربالگری شویم ، قسمت 2: غربالگری سرطان پستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *