کک در حیوان خانگی

 کک ها به طور کلی روی سگ ، گربه ، سایر حیوانات خونگرم و پرندگان زندگی می کنند زیرا می توانند در پوست و پرهای آنها پنهان شوند و تولید مثل کنند. کک ها انگل های بسیار ریز ، بدون بال و قهوه ای رنگ هستند که برای زنده ماندن پوست را گاز گرفته و خون را می مکند.

کک می تواند شما را هم گاز بگیرد. اگرچه آنها روی بدن شما زندگی نخواهند کرد اما شما هنوز هم می توانید عوارض جانبی بالقوه ای را تجربه کنید. یک کک می تواند تا 13 اینچ بپرد ، بنابراین ممکن است یک حیوان خانگی یا حیوان دیگری بتواند آنها را به شما منتقل کند.

کک  روی پوست انسان زندگی نمی کند ، اما می تواند ما را گاز بگیرد. در ایالات متحده ، رایج ترین کک ، کک گربه است. اینها می توانند روی گربه ها و سگ ها زندگی کنند.کک روی سگ هم نیز وجود دارد ، اما در ایالات متحده کمتر دیده می شود.

کک می تواند در سایر پستانداران و پرندگان مانند جوندگان و دام ها زندگی کند. 2500 انواع مختلف کک در سرتاسر جهان وجود دارد.

کک به دلیل خز یا پرهای حیوانات جذب انها می شود. آنها می توانند در این بدنهای کرکی فرو رفته ، پنهان شوندو تغذیه کنند. آنها سپس تخمگذاری می کنند که در نهایت پس از طی مراحل لارو و شفیره خارج می شوند. این چرخه می تواند باعث آلودگی در حیوان خانگی شما شود که نیاز به درمان دارد.

کک در انسان ها زندگی نمی کند زیرا مانند حیوانات فاقد موی قابل توجهی نیستند و تولید مثل آن بدون محافظت از خز یا پر سخت خواهد بود. یک مطالعه آزمایشگاهی مشاهده کرد که کک باید 12 ساعت مستقیم از انسان تغذیه کند تا شانس تخمگذاری مناسب را داشته باشد.

نادر است که کک از یک بدن به بدن دیگر منتقل شود. به احتمال زیاد یک حیوان یا شخص از مناطقی که حیوانات در آن زندگی می کنند و می خوابند کک می می گیرند. این احتمال وجود دارد که آوردن یک تخت یا  یک خانه جدید حیوانات خانگی باعث انتقال کک به ان مکان شود.

کک می تواند افراد را گاز بگیرد ، اغلب روی پا ، مچ پا و پاها. آنها ممکن است سه بار پشت سر هم گاز بگیرند. این به عنوان “صبحانه ، ناهار و شام” شناخته می شود.

به طور معمول گاز های اولیه باعث ایجاد ضایعه در پوست نمی شوند ، اما هنگامی که یک فرد در معرض کک برای مدت زمان طولانی تر  قرار بگیرد، او یک واکنش فوق العاده حساس نشان می دهد.

نتایج بصری ناشی از گزش کک ممکن است چند روز طول بکشد ، اما اگر حساس باشید یا ناحیه آلوده شود ، ممکن است بدتر شود.

کک فراتر از مزاحمت است. آنها در واقع می توانند چندین بیماری جدی ایجاد کنند و اگر آلودگی به حدی باشد که در سلامت کلی آنها اختلال ایجاد کند ممکن است برای حیوانات کشنده باشد.

بیماری های منتقل شده از کک

بیماری هایی که ممکن است در طی گزش منتقل شوند.در ایالات متحده ، شایع ترین آنها شامل موارد زیر است:

هر دو بیماری از باکتری ها هستند و برای درمان نیاز به دارویی مانند آنتی بیوتیک ها دارند.

واکنش های آلرژیک

نیش کک ممکن است باعث واکنش آلرژیک بر روی پوست شما شود زیرا بدن شما به شدت به بزاق کک واکنش نشان می دهد.

واکنش آلرژیک به گزش می تواند باعث منبع درماتیت آلرژی به کک ها باشد. این می تواند منجر به موارد زیر شود:

 • پوست تحریک شده ، قرمز
 • خارش شدید
 • کهیر
 • عفونتواکنش های آلرژیک در برابر نیش کک نیز می تواند در مورد حیوانات رخ دهد. یک واکنش آلرژیک می تواند باعث تورم گزیدگی توسط حیوانات شود تا حدی که پوست او زخم شود یا موی خود را از دست بدهد.

  خطرات کرم نواری

  ممکن است کک مکمل کرمهای نواری باشد و ممکن است کودکان به طور تصادفی یک کک را بخورند و کرم های نواری در بدن انها ایجاد شود.

  کرم های نواری ممکن است برای سلامت کلی شما یا حیوان خانگی شما مضر باشند ، اگر چیزی را مشاهده کنید که سفید است و در مدفوع شما یا حیوان خانگی شما  است ممکن است کرم های نواری را نشان دهد. در صورت شک به این موضوع با پزشک یا دامپزشک صحبت کنید.

برای از بین بردن کک از حیوان خانگی خود

 • با یک دامپزشک در مورد امن ترین و موثرترین روش برای از بین بردن کک صحبت کنید.
 • هنگام نظافت حیوان خانگی از شانه کک استفاده کنید.
 • هنگام حمام دادن حداقل 5 یا 10 دقیقه روی حیوان خانگی صابون بگذارید.
 • از نسخه  دامپزشکی که برای حیوان شما تجویز شده و داروهایی که کک ها را از بین می برد استفاده کنید.
 • در مورد کک ها تحقیق کنید.
 • از حیوان خانگی خود محافظت کنید و از وارد شدن کک در چشم ها ، بینی و دهان آنها جلوگیری کنید.
 • هنگام استفاده از محصولات برای از بین بردن کک ، از دستکش و وسایل محافظتی دیگر استفاده کنید.

برای از بین بردن کک در داخل یا خارج از خانه

 • تخت های حیوانات خانگی و سایر اسباب بازی های پارچه ای یا حصیرها را در آب داغ بشویید.
 • مدام روتختی ها (مبلمان ، فرش ، موکت ، پنجره های تختخواب) را تمیز کنید.
 • سوراخ هایی را که ممکن است حیوانات وحشی به داخل یا نزدیک خانه شما وارد شوند ، ببندید.
 • اگر مشکوک به آلودگی جدی کک هستید ، با یک سرویس کنترل آفات تماس بگیرید.

از چندین روش می توانید از هجوم کک در خانه خود جلوگیری کنید ، از جمله:

 • بررسی مرتب حیوان خانگی خود از نظر کک
 • تمیز کردن مکان های خواب حیوان خانگی
 • جلوگیری از ورود حیوان خانگی به فضاهایی که احتمال حیوانات دیگر مانند حیوانات خزنده یا انبار کک دارد.

کک ها می توانند انسان را گاز بگیرند ، اما آنها روی حیوانات و در مکان های خواب آنها زندگی می کنند. گزش کک ممکن است تحریک کننده باشد و وضعیت ناخوشایند جدی تری ایجاد کند که نیاز به درمان پزشک دارد. اطمینان حاصل کنید که حیوانات خانگی خود را به طور مرتب از نظر کک کنترل می کنید ، و خانه خود را تمیز نگه دارید تا احتمال آلودگی به کک کاهش یابد.

 .

تاثیر کک روی انسان و حیوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *