جشنواره ملی زن و علم
چهارمین جشنواره زن و علم

از دو عضو هیئت علمی UT در چهارمین جشنواره ملی “زن و علم” تجلیل شد

PR UT: دکتر سپیده خویی و دکتر ملیحه عباسعلی پورکبیره ، اعضای هیئت علمی دانشگاه UT .  در چهارمین جشنواره ملی “زن و علم” به عنوان برترین دانش پژوه برگزیده شدند.

در مراسم اختتامیه این جشنواره که به مناسبت بزرگداشت مریم میرزاخانی در دانشگاه تربیت مدرس در 10 ژوئیه برگزار شد .

دکتر سپیده خویی ، استاد شیمی دانشکده علوم UT و دکتر ملیحه به عباسعلی پورکبیره ، استاد برجسته دامپزشکی دانشکده دامپزشکی UT . به ترتیب در رشته های علوم پایه و علوم ، کشاورزی ، دامپزشکی و محیط زیست عنوان برترین محقق اعطا شد.

معاون اول رئیس جمهور ایران و وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از جمله بزرگانی بودند.  که در این مراسم شرکت کردند.

خروجی علمی 561 دانشمند در 6 رشته توسط داوران جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفت. که از بین آنها 13 نفر انتخاب و 2 نفر به عنوان دانش پژوه برتر برگزیده شدند.

محور های جشنواره :

الف- شاخص های علمی جشنواره:

 

با تأکید بر شاخص هایی از قبیل دریافت جوائز ملی و بین المللی، ابداعات و اختراعات، طرح های علمی برجسته، کتاب، مقالات، تعاملات علمی بین المللی و…

ب- شاخص های فرهنگی و اجتماعی جشنواره:

نقش آفرینی زنان در موضوعاتی از قبیل فعالیت های شاخص در زمینه کارآفرینی، فعالیت های برجسته اجتماعی، فعالیت های برجسته و داوطلبانه فرهنگی، فعالیت های خیریه، محرومیت زدایی از مناطق محروم، قرآن پژوهی، ایثار و فداکاری، محیط زیست، فعالیت در زمینه گسترش تمدن ایرانی اسلامی، گسترش زبان فارسی در زمینه تخصصی و…

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی زن و علم با بیان اینکه نقش زنان در افتخارآفرینی برای میهن بسیار مهم و موثر است.  گفت: تلاش و ایجاد فضا برای افتخارآفرینی بانوان، یک افتخار است و همگی باید در این راستا بکوشیم.

جشنواره ملی زن و علم و تجلیل از زنان برگزیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *