تحریک نقاط گوناگون برای تسکین میگرن

نکات برجسته

 • برای برخی از افراد مبتلا به میگرن ، تحریک نقاط فشار بر روی بدن ممکن است به تسکین کمک کند. اگر روی این نکته فشار بیاورید ، آن را طب سوزنی می گویند.
 • A مطالعه 2017 اظهار داشت که طب سوزنی که بر روی نقاط روی سر و مچ دست اعمال می شود ، می تواند به کاهش حالت تهوع در ارتباط با میگرن کمک کند. با هم ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا این بهترین روش برای شما است.

میگرن می تواند یک بیماری سلامتی ناتوان کننده و مزمن باشد. در حالی که احساس درد سر می تواند یک علامت شایع در حملات میگرنی باشد ، تنها این بیماری نیست. قسمتهای میگرنی همچنین می تواند شامل:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال
 • بینایی مبهم
 • حساسیت به نور
 • حساسیت به صدا

درمان سنتی میگرن شامل تغییرات شیوه زندگی برای جلوگیری از محرک ها ، داروهای تسکین دهنده درد و درمان های پیشگیرانه مانند داروهای ضد افسردگی یا ضد تشنج است.

برای برخی از افراد مبتلا به میگرن ، تحریک نقاط فشار بر روی بدن ممکن است تسکین یابد. اگر روی این نکته فشار بیاورید ، به آن طب فشار گفته می شود. اگر از یک سوزن نازک برای تحریک این نکته استفاده می کنید ، به آن طب سوزنی گفته می شود.

نقاط فشار استفاده شده برای تسکین میگرن شامل مواردی است که در گوش ، دست ، پا و سایر نواحی مانند صورت و گردن وجود دارد.

نقاط فشار گوش

آرایش قلب نوعی طب سوزنی و طب سوزنی است که بر روی نقاط روی گوش متمرکز است. تحقیق تحقیق 2018 مرور نشان داد كه آريكولوتراپي ممكن است به درد مزمن كمك كند.

ديگر مطالعه منبع معتبر> از همان سال نشان می دهد كه طب سوزنی گوش می تواند علائم میگرنی را در كودكان بهبود بخشد. هر دو بررسی اظهار داشتند که تحقیقات بیشتری لازم است.

نقاط فشار گوش عبارتند از:

 • دروازه گوش: همچنین به عنوان SJ21 یا ارمن شناخته می شود ، می توانید در جایی پیدا کنید که قسمت بالای گوش شما با معبد شما روبرو شود. این ممکن است برای درد فک و صورت موثر باشد.
 • ضایعات: این نقطه در غضروف درست در بالای دهانه کانال گوش شما قرار دارد. A گزارش موردی 2020 نشان داد كه يك زن از طريق يك سوراخ كردن جسد ، كه ممكن است طب سوزني را شبيه سازد ، احساس سردرد كرد. با این وجود ، شواهد کافی برای این عمل وجود ندارد.
 • راس گوش: این نقطه همچنین HN6 یا Erjian نامیده می شود ، و در نوک گوش شما یافت می شود. این ممکن است به کاهش تورم و درد کمک کند.

نقاط فشار دست

دره اتحادیه ، همچنین به آن فشار فشار LI4 یا هگو گفته می شود ، بین پایه انگشت شست و فهرست شما قرار دارد. انگشت روی هر دست. فشار دادن بر روی این نقطه ممکن است درد و سردرد را کاهش دهد.

نقاط فشار پا

نقاط اصلی پا را شامل می شود:

 • افزایش بزرگ: همچنین به عنوان LV3 یا تای چونگ نیز شناخته می شود ، این نقطه در دره بین انگشت بزرگ و انگشت دوم قرار دارد که حدوداً 1-2 اینچ از انگشتان پا برگشته است. این ممکن است به کاهش استرس ، بی خوابی و اضطراب کمک کند.
 • بالای اشک: به این حالت GB41 یا Zulinqi نیز گفته می شود و از انگشتان چهارم و پنجم بین و کمی عقب قرار دارد. یک منبع مطالعه 2017

پیشنهاد کرد که طب سوزنی در GB41 و سایر نکات بهتر است کاهش قسمت های میگرنی نسبت به تزریق یا داروهای بوتاکس.

 • نقطه حرکت: این ممکن است به نام LV2 یا Xingjian باشد. می توانید آن را در دره بین انگشتان بزرگ و دوم خود پیدا کنید. ممکن است باعث کاهش درد در فک و صورت شما شود.

مکان های دیگر

نقاط فشار اضافی روی صورت ، گردن و شانه های شما ممکن است سردرد و سایر درد را تسکین دهد. این موارد عبارتند از:

 • چشم سوم: این وسط پیشانی شما دقیقاً مربوط به ابروهای شما است و ممکن است به آن GV24.5 یا یین تانگ گفته شود. A مطالعه سال 2019 نشان داد که طب سوزنی در نقاطی از جمله GV24.5 باعث افزایش انرژی و استرس در گروه کوچکی از اعضای ارتش ایالات متحده می شود.
 • بامبو حفاری: گاهی اوقات به عنوان جمع آوری بامبو ، BL2 یا Zanzhu ، این دو نقطه ی لبه دار هستند که بینی شما به ابروهای شما می رسد. تحقیق از سال 2020 دریافت که طب سوزنی بر روی BL2 و سایر نقاط به همان اندازه دارو برای کاهش فراوانی حملات میگرنی مؤثر است.
 • دروازه های آگاهی: این را GB20 یا Feng Chi نیز می نامند. این مکان در دو ناحیه توخالی کنار هم قرار دارد که عضلات گردن شما با پایه جمجمه شما قرار می گیرد. این نکته ممکن است به قسمت های میگرنی و خستگی کمک کند.
 • خوب شانه: همچنین به عنوان GB21 یا جیان جینگ نیز شناخته می شود ، در بالای هر شانه ، در نیمه راه تا پایه شما قرار دارد. گردن. این نقطه فشار ممکن است باعث کاهش درد ، سردرد و سفتی گردن شود.

مطالعات نشان می دهد که طب سوزنی و طب سوزنی هر دو ممکن است به تسکین برخی از علائم میگرنی کمک کنند. با این وجود تحقیقات بیشتری لازم است.

تحقیق از سال 2017 hl-trusted – منبع> دریافت که طب فشاری ممکن است به کاهش حالت تهوع ناشی از میگرن کمک کند. شرکت کنندگان به مدت 8 هفته طب سوزنی در نقاط سر و مچ دست به همراه داروی سدیم والپروات دریافت کردند.

این مطالعه نشان داد طب سوزنی همراه با سدیم والپروات تهوع را کاهش می دهد ، در حالی که والپروات سدیم به تنهایی این کار را انجام نمی داد.

مطابق با study منتشر شده در سال 2019 ، طب سوزنی خود به خود ممکن است خستگی افراد مبتلا به میگرن را کاهش دهد. احساس خستگی یک علامت شایع میگرن است.

بررسی تحقیق 2019 نشان داد که طب سوزنی ممکن است برای کاهش فراوانی قسمت های میگرنی ، با اثرات منفی کمتری داشته باشد. با این حال ، آن اشاره کرد که مطالعات بیشتری لازم است انجام شود.

مطالعات مربوط به موضوعات مرتبط با آن مانند اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و بیماری اسکلروز متعدد همچنین در مبارزه با درد با طب سوزنی و طب سوزنی بهبودهایی را نشان داده اند.

به بررسی مزایای خود گزارش دهی گوش طب سوزنی برای جانبازانی که با PTSD زندگی می کنند. شرکت کنندگان در این مطالعه به بهبود کیفیت خواب ، میزان آرامش و درد از جمله درد سردرد پرداختند.

از امکان ترکیب طب سوزنی با مداخله سلامتی گروهی در زنانی که علائم بیماری ام اس را دارند ، پشتیبانی می کند. ترکیب هر دو مداخله باعث بهبود خواب ، آرامش ، خستگی و درد می شود. تحقیقات بیشتری برای تأیید این شواهد مورد نیاز است.

با یک متخصص مجاز تماس بگیرید تا از طب سوزنی یا طب سوزنی برای تسکین علائم میگرنی خود استفاده کنید. همچنین ممکن است با ماساژ دادن فشارهای فشار در خانه ، پیشرفت را مشاهده کنید.

اگر تصمیم دارید که علائم میگرنی خود را به طب سوزنی یا طب سوزنی بکشید ، در اینجا آنچه انتظار دارید :

 • ارزیابی اولیه شامل علائم ، سبک زندگی و سلامتی شما. این معمولاً حدود 60 دقیقه طول می کشد.
 • برنامه درمانی بسته به شدت علائم شما.
 • درمانهایی که شامل سوزن طب سوزنی یا نقاط فشار باشد.
 • در صورت استفاده از سوزن ، پزشک ممکن است سوزن را دستکاری کند یا پالس های حرارتی یا برقی را روی سوزن ها اعمال کند. وقتی یک سوزن به عمق مناسب برسد ، احساس درد خفیف می کنید.
 • سوزن ها معمولاً حدود 10 تا 20 دقیقه باقی می مانند و به طور کلی نباید دردناک باشند. عوارض جانبی طب سوزنی شامل درد ، خونریزی و کبودی است.
 • ممکن است شما فوراً به درمان پاسخ ندهید. آرامش ، انرژی اضافی و تسکین علائم رایج است.
 • ممکن است احساس تسکین نکنید ، در این صورت ممکن است برای شما نباشد.

علت دقیق میگرن ناشناخته است ، اما به نظر می رسد هم عوامل ژنتیکی و هم محیطی درگیر هستند. عدم تعادل در مواد شیمیایی مغز همچنین ممکن است باعث میگرن شود.

تغییراتی در مغز شما و نحوه تعامل آن با عصب سه قلو شما ممکن است نقشی داشته باشد. عصب سه قلو شما مسیر حسی اصلی در چهره شماست.

میگرن ممکن است توسط تعدادی چیز ایجاد شود ، از جمله:

 • غذاهای خاص مانند پنیرهای سالخورده ، شور. غذاها ، غذاهای فرآوری شده یا غذاهای حاوی آسپارتام یا مونو سدیم گلوتامات
 • نوشیدنی های خاص ، مانند شراب ، انواع دیگر الکل یا نوشیدنی های کافئین دار
 • داروهای خاص مانند قرص های ضد بارداری یا گشادکننده های عروق
 • محرک های حسی ، مانند چراغ های روشن ، صداهای بلند یا بوی غیر معمول
 • تغییر در آب و هوا یا فشار فشارسنجی
 • در هورمونهای شما در دوران قاعدگی ، بارداری یا یائسگی
 • خواب بیش از حد یا کمبود خواب
 • فعالیت بدنی شدید
 • استرس

زنان هستند تا گاهی اوقات احتمالاً میگرن را نسبت به مردان تجربه می کند. داشتن سابقه خانوادگی میگرن نیز خطر ابتلا به میگرن را افزایش می دهد.

هیچ آزمایش خاصی وجود ندارد که به پزشک اجازه تشخیص دقیق میگرن را بدهد. پزشک از شما درمورد علائم شما برای تشخیص استفاده خواهد کرد. آنها همچنین ممکن است در مورد سابقه پزشکی خانواده شما سؤال کنند.

پزشک شما احتمالاً برای کمک به درمان ، شیوه زندگی را توصیه می کند. میگرن شما آنها به احتمال زیاد شما را تشویق می كنند كه از عوامل میگرنی شما ، كه در افراد مختلف متفاوت است ، شناسایی كنید و از آنها جلوگیری كنید. بسته به محرک های شما ، آنها ممکن است به شما توصیه کنند:

  • رژیم خود را تغییر دهید و آهسته بمانید
  • داروهای تغییر دهنده
  • برنامه خواب خود را تنظیم کنید
  • برای مدیریت استرس قدم بردارید

داروهایی نیز برای درمان حملات میگرنی وجود دارد. پزشک شما ممکن است داروهای تسکین دهنده درد را برای مدیریت علائم فوری شما توصیه کند.

آنها همچنین ممکن است داروهای پیشگیری را برای کاهش دفعات یا طول حملات میگرنی شما تجویز کنند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است داروهای ضد افسردگی یا ضد تشنج برای تنظیم شیمیایی یا عملکرد مغز شما تجویز کنند.

برخی از روشهای درمانی جایگزین نیز ممکن است تسکین یابد. همانطور که گفته شد طب سوزنی ، طب سوزنی ، ماساژ درمانی و برخی مکمل ها می توانند به پیشگیری یا درمان میگرن کمک کنند.

برای بسیاری از افراد تحریک نقاط فشار روشی کم خطر برای درمان میگرن است. آگاه باشید که تحریک برخی از نقاط فشار ممکن است باعث زایمان در زنان باردار شود ، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

اگر اختلال خونریزی دارید یا در رقیق کننده خون هستید ، بیشتر در معرض خطر خونریزی و کبودی قرار دارید. چوب سوزن

افراد دارای ضربان ساز نیز باید با استفاده از پالسهای الکتریکی خفیف به سوزن ها نسبت به طب سوزنی احتیاط کنند ، زیرا می تواند فعالیت الکتریکی ضربان ساز را تغییر دهد.

همیشه قبل از امتحان با پزشک خود صحبت کنید. درمان های خانگی یا روش های درمانی جایگزین برای میگرن. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تعیین کنید که کدام شیوه زندگی ، داروها و سایر روش های درمانی جایگزین شما هستند.

.

تحریک نقاط گوناگون برای تسکین میگرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/wekjriusd...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35