تغذیه با شیر مادر

مقدمه

ما در این مقاله اخباری از تحقیقات انجام شده درباره تغذیه با شیر مادر ارائه خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بسیاری از خانم ها تصور می کنند در حین دوران شیردهی امکان بارداری وجود ندارد، درصورتی که یک باور غلط است.

اگر هنوز فرزند بزرگتر شیر می دهید ، ممکن است چند سوال برایتان به وجو بیاید.

آیا امکان ادامه شیردهی در حین بارداری وجود دارد؟

آیا تغذیه با شیر مادر در دوران بارداری هم برای کودک فعلی و هم در آینده مفید است؟

ما در مجله اینترنتی برسن به شما اطمینان خاطر می دهیم تا استرسی راجع به اطلاعات و تصمیم گیری نداشته باشید.

می توانید با خیال راحت اطلاعاتی درباره شروع شیردهی یا اینکه فرزند خود را از شیر بگیرید، داشته باشید.

 تا زمانی که بارداری سالم و درست باشد از شیر دادن به شیر مادر اطمینان حاصل می شود و شما به اندازه کافی کالری برای خود ، جنین در حال رشد و کودک شیرخوار خود مصرف می کنید.

آکادمی پزشکان خانواده خاطرنشان می کند که شیردهی در دوران بارداری امری غیر معمول نیست ، و تصمیم به انجام این کار باید در دوران بارداری سالم به مادر واگذار شود.

علاوه بر این ،پزشکان خاطرنشان می کنند که برای کودکان نوپا شیرده مزایایی دارد ، بنابراین اگر مادر تصمیم به انجام این کار گرفت ، مطمئنا دلایلی برای حمایت وجود دارد.

 شیردهی مطمئن و مفید است ، پس ممکن است تعجب کنید که چرا برخی از خانم ها تصمیم می گیرند که در حین بارداری به شیر مادر توجه نکنند. به عبارت ساده تر ، حامله بودن می تواند خسته کننده باشد و به خودی خود ناراحت کننده باشد و همچنان به شیر دادن ادامه دهید در دوران بارداری می تواند چالش های جسمی و عاطفی را افزایش دهد.

اگر باردار هستید و شیرده هستید ، ممکن است متوجه شوید که:

  • حالت تهوع
  • خستگی
  • احساس عرق شدن بیش از حد
  • کاهش مصرف شیر
  • تغییرات  شیر مادر مثل رنگ ، قوام و طعم ممکن است تغییر کند. (حتی اگر شما مایل به شیر دادن در دوران بارداری هستید ، این ممکن است باعث شود کودک کوچک شما دیگر میلی به شیر مادر نشان ندهد.)
  • انقباضات (تغذیه با شیر مادر شامل هورمون اکسی توسین است ، که مسئول انقباضات است). ممکن است هنگام تغذیه با شیر مادر دچار انقباض شوید. اگرچه خطر زایمان زودرس از این انقباضات اندک است.

در حالی که شیردهی ممکن است چالش برانگیزتر باشد در حین بارداری ، فواید زیادی وجود دارد که باعث می شود برخی از مادران تصمیم بگیرند که شیر خود را ادامه دهند.

برخی از این موارد عبارتند از:

  • مصونیت باعث افزایش ویتامین غذایی برای فرزند شما می شود که تا زمانی که شیر مادر می نوشند ادامه دارد.
  • به دلیل احتمال خستگی در دوران بارداری و عصبی شدن، زمانی که به فرزند خود شیر می دهید می توانید کمی آرامش را در زمان خستگی برایتان ایجاد کند.
  • ترویج احساس ایمنی و امنیت در کودکان بزرگتر در مواقع تغییر حالات
  •  شیر خشک به لطف غذاهای پشت سر هم ، به علاوه تغذیه با شیر مادر در همان زمان می تواند خواهر و برادرهای بزرگتر را در حین پرستاری از مشکل دور نگه دارد!

در حاملگی بسیار معمول است که باعث کاهش میزان شیر شما شود. این به طور کلی در اطراف 4 یا 5 ماهگی بارداری شما این اتفاق رخ می دهد. به همین ترتیب ترکیب شیر نیز کمی تغییر خواهد کرد.

از آنجا که این تغییرات به دلیل تغییر هورمونی ایجاد می شوند ، پمپاژ اضافی و تغذیه معمولاً میزان عرضه شما را به طور معمول افزایش نمی دهد.

علاوه بر این ، بسیاری از والدین نگران فرزند بزرگتر خود هستند که پستانک را مصرف می کند. شما می توانید مطمئن باشید که هورمونهای مرتبط با بارداری در شیر برای مصرف فرزند بزرگتر شما بی خطر است.

چه چیزی در مورد آغوز می دانید؟

شما همچنین ممکن است تعجب کنید که آیا آغوز کافی برای نوزاد جدید خود دارید یا خیر . فارغ از بودن فرزند بزرگتر شما ، آغوز همچنان برای نوزاد شما وجود خواهد داشت. با این وجود ، برای رفع نگرانی های خود ، در هر خوراک اولین بار پستان خود را به نوزادتان بدهید .

آیا هر دو کودک به اندازه کافی شیر مادر دریافت می کنند؟

برای تولید بهترین شیر ممکن ، خود را سالم نگه دارید و مواد مغذی مورد نیاز کودک و جنین در حال رشد خود را تأمین کنید ، باید مواد غذایی بیشتری را در برنامه غذایی خود جای دهید..

اگر کودک شیرخوار شما نیز در حال مصرف مواد جامد است  و روزانه 650 کالری بیشتر مصرف می کند ،در صورتی که کمتر از 6 ماه باشد ، فقط به شیر مادر تکیه کنید ، توصیه می شود روزانه 500 کالری اضافی نیز مصرف کنید.

همچنین اگر می خواهید می توانید در سه ماهه دوم 350 کالری اضافی و یا 450 کالری اضافی نیز اضافه کنید. مانند بسیاری از غذا به نظر می رسد، نگران نباشید ، اگر در طول دوران بارداری خود شیر می دهید ، گرسنگی اضافی و فوق العاده ای پیدا خواهید کرد.

اگر تصمیم می گیرید که حامله شوید، به این معنی است که زمانی را که اختصاص به فرزند بزرگتر خود می هید را از بین ببرید ، در حالت ایده آل قادر خواهید بود به تدریج این کار را انجام دهید. این به طور معمول باعث می شود این تجربه برای شما راحت تر باشد و به شما فرصت اضافه می دهد تا فرزند خود را با این ایده که شیر مادر به پایان رسیده است ، تنظیم کنید.

نکات مهم برای مادران

بیشتر مادران می خواهند تعداد دفعات شیردهی را کاهش بدهند. تعداد معمول 3 ا 5 بار در روز است که عموما مادران وعده های اوایل صبح یا قبل خواب را رها می کنند.

اگر نیاز دارید صبح ها زود بیدار شوید یا امکان شیردهی ندارید می توانید با پزشک خود صحبت کرده و از داروهای گیاهی برای از شیر گرفتن کودک خود استفاده کنید.

از شیر گرفتن فرزند می تواند احساسات زیادی را به همراه داشته باشد ، و بارداری در حال حاضر زمانی است که هورمونهای شما ممکن است احساس کمی داشته باشند.

اگر خیلی احساسی تر از حد معمول بودید، استرس نداشته باشید می توانید با کمی ورزش کردن به آرامش خود کمک کنید و احساسات خود را بهتر کنید.

ممکن است زمانی که کودک خود را از شیر می گیرید دارای احساسات عاطفی یا عصبی شدن شوید. برای برطرف کردن گریه کودک می توانید از پستانک و حلقه های دندان استفاده کنید و دوباره تمام نیازهای غذایی آن در وعده های غذایی روزانه برآورده می شود.  ممکن است فرزند شما کاملاً از شیر گرفته شود اما هنگامی که خواهر و برادر جدید خود را مشاهده می کنید ، علاقه به شیر دادن دوباره دارد. ممکن است در این زمان خوراک پشت سر هم را انتخاب کنید ، یا ممکن است فقط بخواهید به فرزند بزرگتر خود توضیح دهید که این فقط برای کودک است. باز هم ، این یک تصمیم خیلی شخصی است ، و هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد.

تغذیه با شیر مادر یک تصمیم است. این که آیا بعد از فهمیدن باردار شدن به شیر مادر ادامه دهید ، تصمیمی است که فقط شما می توانید بگیرید.

اگرچه ممکن است فشار دوستان و اعضای خانواده را احساس کنید ، پس بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

.

تحقیقات مهم، تغذیه با شیر مادر در دوران بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *