توموسنتز دیجیتال پستان: تصاویر دقیق تر برای زنان با سینه های متراکم

Dense breasts and breast cancer risk خطر ابتلا به سرطان> alt = ”

سینه ها از بافت چربی ، بافت فیبری و بافت غدد تشکیل شده اند. گفته می شود زمانی که بافت غده ای و فیبری بیشتر و بافت چربی کمتری داشته باشد ، بافت سینه متراکم (همانطور که در ماموگرافی دیده می شود) وجود دارد. عوامل متعددی می توانند بر تراکم سینه مانند سن ، وضعیت یائسگی ، استفاده از داروها (مانند هورمون درمانی یائسگی) ، بارداری و ژنتیک تأثیر بگذارند.

افرادی که سینه های متراکم دارند در مقایسه با زنان با سینه کمتر کمتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند و قوانین و توصیه های جدید در بسیاری از ایالت ها در حال حاضر از پزشکان می خواهد که در صورت داشتن سینه های متراکم به بیمار اطلاع دهند.

در واقع ، قانون اطلاع رسانی تراکم سینه ، به ماموگرافی در پنسیلوانیا نیاز دارد تا افراد را از تراکم سینه خود مطلع کند. اگرچه رابطه بین بافت متراکم پستان و سرطان سینه اندک است ، اما این رابطه تنها با تصویربرداری پزشکی – مانند ماموگرافی قابل مشاهده است.

همچنین بافت متراکم سینه می تواند دقت ماموگرافی را کمتر کند. از آنجا که بافت متراکم سینه در ماموگرافی سفید می شود ، تشخیص سرطان ها ، که ممکن است در ماموگرافی نیز سفید به نظر برسد ، دشوارتر است.

DBT ماموگرافی را دقیق تر می کند

یک روش انقلابی برای انجام ماموگرافی با ترکیب ماموگرافی سنتی با فناوری سه بعدی ، به نام توموسنتس دیجیتالی سینه (DBT) ، امکان تصویربرداری دقیق تر از سینه ها را فراهم می کند و برای زنان با سینه های متراکم مفید است.

“DBT دقیق تر است-حتی دقیق تر از ماموگرافی های دیجیتال-زیرا از فناوری اشعه ایکس سنتی برای ثبت تصاویر سینه استفاده می کند ، در حالی که در امتداد یک قوس کوچک در اطراف سینه حرکت می کند تا تصاویر را در عمق و زوایای مختلف ضبط کند.” امیلی کانانت ، MD ، مدیر تصویربرداری زنان در بیمارستان دانشگاه پنسیلوانیا گفت. “تحقیقات نشان داده است که استفاده از تصویربرداری DBT تعداد مثبت کاذب و برخی منفی های کاذب را کاهش می دهد و ماموگرافی را دقیق تر می کند.”

مانند ماموگرافی سنتی ، سینه برای حدود چهار تا پنج ثانیه فشرده می شود در حالی که یک سری اشعه ایکس با دوز پایین برای گرفتن تصاویر با وضوح بالا از پستان گرفته می شود. این تصاویر سپس به صورت دیجیتالی “روی هم چیده می شوند” تا یک تصویر سه بعدی کامل از سینه ایجاد کنند. این تصویر سه بعدی به رادیولوژیست ها اجازه می دهد که حرکت کرده و لایه های سینه را جدا کرده و بافت پستان را در اعماق و زوایای مختلف مشاهده کنند. رادیولوژیست ها همچنین می توانند تصاویر را بزرگنمایی کرده و جزئیات جزئی را نشان دهند.

دکتر کانانت گفت: “DBT به رادیولوژیست های پن اجازه می دهد تا قسمتهایی از سینه را دستکاری کرده و ببینند.” “بنابراین ، ما می توانیم برخی از تصاویر و استرس های غیر ضروری را برای برخی از زنان کاهش دهیم.

“DBT به ما اجازه می دهد تا مقداری از تراکم سینه را ببینیم. برای همه زنان و به ویژه آنهایی که سینه های متراکم دارند ، می توانیم نتایج غربالگری خود را با DBT بهبود بخشیم. “

سایر مزایای DBT

زنانی که از ماموگرافی خود با استفاده از فناوری DBT استفاده می کنند ، ممکن است متوجه شوند که کمتر برای ویزیت های بعدی و آزمایش های بیشتر با آنها تماس گرفته می شود.

مزایای تصویربرداری جدید مانند DBT و پیشرفت در ارزیابی ریسک بخشی از تلاش مشترک رادیولوژیست ها ، انکولوژیست های پزشکی و جراحان برای بهبود تشخیص سرطان سینه در زنان است.

فناوری همچنان در حال تکامل است ، اما تحقیقات مشارکتی در همه رشته های پزشکی Penn Medicine بدین معناست که بیمارانی که برای انجام ماموگرافی خود به پن مراجعه می کنند از جدیدترین پیشرفت های پزشکی بهره مند می شوند.

دکتر کانانت می گوید: “DBT تنها یک گام دیگر برای بهبود مراقبت از سینه به صورت فردی و شخصی است.” “ترکیب سابقه شخصی ، آزمایش ژنتیک و تصاویر جدید از پستان ، تصویری بهتر و کلی برای سلامت پستان ایجاد می کند.”

توموسنتز دیجیتال پستان: تصاویر دقیق تر برای زنان با سینه های متراکم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *