توموسنتز دیجیتال پستان چیست  و نسبت به ماموگرافی های سنتی مزیت دارد.

ترموسنتز دیجیتال پستان
ترموسنتز دیجیتال سینه

ترموسنتز چیست ؟

این روش یک روش انقلابی برای انجام ماموگرافی با ترکیب ماموگرافی سنتی با فناوری سه بعدی ، به نام توموسنتز دیجیتال سینه (DBT) ، که تصاویر دقیق تری از سلامت پستان را نشان می دهد.

هر زنی که برای غربالگری ماموگرافی به مرکز پزشکی پرلمن (PCAM) مراجعه می کند ، آزمایش DBT را دریافت می کند.

مزایای ماماگرافی سه بعدی

  • DBT دقیق تر است-حتی دقیق تر از ماموگرافی های دیجیتال-زیرا از فناوری اشعه ایکس سنتی برای ثبت تصاویر سینه استفاده می کند . در حالی که در امتداد یک قوس کوچک در اطراف سینه حرکت می کند تا تصاویر را در عمق و زوایای مختلف ضبط کند.  “نشان داده شده است که DBT تعداد مثبت کاذب و برخی منفی های کاذب را کاهش می دهد و ماموگرافی را دقیق تر می کند.”
  • مانند ماموگرافی سنتی ، سینه برای حدود چهار تا پنج ثانیه فشرده می شود . در حالی که یک سری اشعه ایکس با دوز پایین برای گرفتن تصاویر با وضوح بالا از پستان گرفته می شود. این تصاویر سپس به صورت دیجیتالی “روی هم چیده می شوند” تا یک تصویر کلی سه بعدی از سینه ایجاد کنند. این تصویر سه بعدی به رادیولوژیست ها اجازه می دهد. که حرکت کرده و لایه های سینه را جدا کرده و بافت پستان را در اعماق و زوایای مختلف مشاهده کنند. رادیولوژیست ها همچنین می توانند تصاویر را بزرگنمایی کرده و جزئیات جزئی را نشان دهند.
  • “DBT (ترموسنتز دیجیتال پستان )به رادیولوژیست های پن اجازه می دهد تا قسمتهایی از سینه را دستکاری کرده و مشاهده کنند.” “بنابراین ، ما می توانیم تصویربرداری و استرس غیر ضروری را برای برخی از زنان کاهش دهیم.”

تصاویر سینه از طریق DBT همچنین به رادیولوژیست ها اجازه می دهد توصیه های جدیدی را برای غربالگری و آزمایش های بعدی ارائه دهند.

  •  “DBT ( ترموسنتز دیجیتال پستان) به ما اجازه می دهد تا برخی از مناطق تراکم در سینه را مشاهده کنیم.” “برای زنانی با سینه های متراکم ، این به معنای تشخیص بهتر و سرطان و تعداد مثبت کاذب کمتر است.”
  • زنانی که ماموگرافی خود را با استفاده از فناوری DBT انجام می دهند . ممکن است متوجه شوند که دیگر کمتر برای ویزیت های بعدی و آزمایش های بیشتر به پزشک مراجعه کنند.

این مزایای تصویربرداری و پیشرفت در ارزیابی ریسک بخشی از تلاش مشترک رادیولوژیست ها ، انکولوژیست های پزشکی و جراحان برای بهبود تشخیص سرطان سینه در زنان است.

فناوری همچنان در حال تکامل است .اما تحقیقات مشارکتی در تمام رشته های پزشکی Penn Medicine بدین معناست که بیمارانی که برای انجام ماموگرافی خود به پن مراجعه می کنند. از جدیدترین دستاوردهای پزشکی سود می برند.

 “DBT تنها یک گام دیگر برای بهبود مراقبت از سینه به صورت فردی و شخصی است . ترکیب سابقه شخصی ، آزمایش ژنتیک و تصاویر پستان ، تصویری بهتر و کلی برای سلامت پستان ایجاد می کند.”

توموسنتز دیجیتال پستان چیست و چه مزیت هایی دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *