اب های سخت

 آب سنگین، حاوی مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم است. این مواد باعث ایجاد یک لایه بر روی مو می‌شنود و نفوذ رطوبت را مشکل می‌سازند.

در نتیجه، موها خشک و شکننده می‌شوند.اکنون تصور کنید با این وضع چه بلایی بر سر موهای شما می‌آیدو اگر این مشکلات را حل نکنید ممکن است دچار ریزش مو شیود.

خوش‌بختانه مواردی وجود دارد که می‌توانید برای از بین بردن این اثرات انجام دهید. در حالی که آب سنگین، به خودی خود مضر نیست، اما در مورد موها و پوست ممکن است مضر باشد.

این مسائل کوتاه مدت ممکن است، به مشکلات طولانی مدتی تبدیل شوند

مارشال لین استاد ارایش‌گری می‌گوید:”این مسائل کوتاه مدت، بعدها به مشکلات طولانی مدت تبدیل می‌شوند و بر رشد سالم مو نیز تأثیر می‌گذارند”

محققان در یک مطالعه روی 70  درصد مردم متوجه شدند، وقتی مو در معرض آب با فشار قوی قرار می‌گیرد، قدرت خود را از دست می‌دهد و منجر به نازک شدن و شکستن مو می‌شود.

مارا روزاک، آرایش‌گر مشهور و صاحب سالن می‌گوید:آب سنگین، حتی می‌تواند کار رنگ‌ کردن مو را سخت کند. این مسائل می‌تواند منجر به استرس و درنتیجه تاثیر منفی بیشتر روی مو می‌شود.

علاوه بر این، دکتر پاتریک آنجلوس درمورد “علم و هنر ترمیم مو” می‌گوید: وقتی آب، موی شما را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد، ریزش مو رخ می‌دهد. این مورد در افرادی که مبتلا به اگزما یا پسوریازیس هستند، بیشتر است.

اگر می‌خواهید موهای آسیب دیده‌ی خود را دوباره زنده کنید، این تکنیک‌ها را انجام دهید:

از شامپوی شفاف کننده استفاده کنید

شامپوی شفاف کننده، بهترین روش برای بازگرداندن مو به حالت اول و تجمع مواد معدنی است. حداقل یک بار در هفته از آن استفاده کنید و ” این مسئله را جدی بگیرید. ”

ماسک مو بزنید

حداقل دو بار در هفته با استفاده از ماسک مو، رطوبت و براق شدن را به موهای خود برگردانید.

“اطمینان حاصل کنید که به خوبی همه جای پوست سرتان(تا نزدیکی گوش ها) را ماساژ داده‌اید. بگذارید حداقل 5 دقیقه ماسک‌ روی سرتان بماند.

هم‌چنین می‌توانید با نرم کننده مو، موها را نرم کنید. الیزابت می‌گوید نرم کننده‌ای انتخاب کنید که PH آن پایین باشد. ” PH، بالا رطوبت و مواد معدنی را از بین می‌برد.”

با مرکبات و سرکه موهای خود را بشویید

مخلوطی از آب، سرکه و آب مرکبات یک راه حل طبیعی مناسب برای درمان موهای آسیب دیده است”.سرکه سیب گزینه خوبی است زیرا pH مو را  پایین می‌آورد و حاوی ویتامین های سالم مو، مانند ویتامین های B و C است.

برای شستن مو،ابتدا از پوست سر شروع کنید. اگر نمیخواهید از شامپوی شفاف کننده استفاده کنید شامپویی را انتخاب کنید که در حالت ایده‌آل بدون سولفات باشد.

این به شما کمک می‌کند روغن اضافی و مواد زائد، بدون آسیب زدن به موها پاک شود.

هم‌چنین برای رفع ریزش، موها را در جهت رشد طبیعی بشویید، “از تاج رو به جلو به سمت پیشانی.”

حمام خود را با آب سرد پایان دهید.

مواد معدنی موجود در آب سنگین، باعث ضعف و شکنندگی موها می‌شوند .

با استفاده از نرم کننده‌ها یا روش‌هایی که درمطالب بالا گفته شد می‌توانید اثرات آب سنگین را از بین ببرید.

.

چگونه از ریزش و آسیب مو جلو گیری کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *