درباره ایمنی و COVID-19 چه باید دانست

سیستم ایمنی بدن شما را از تعداد زیادی میکروب و مواد مضر محافظت می کند و می تواند شما را بیمار کند. این شامل شبکه پیچیده ای از سلول ها ، بافت ها و پروتئین های واقع در بدن شما است.

درک ایمنی در طول COVID-19 بیماری همه گیر . یکی از دلایل این امر اینست که سیستم ایمنی بدن شما حافظه دارد. این می تواند اطلاعات مربوط به میکروب ها (مانند ویروس ها) را که قبلاً با آن روبرو شده اید ، ذخیره کند. در نتیجه ، سیستم ایمنی بدن اگر مجبور باشد دوباره با آن جوانه بزند ، سریعتر پاسخ می دهد.

محققان با جدیت تلاش می کنند تا پس از COVID-19 درک ایمنی COVID-19 همچنین نقش مهمی در ایجاد یک واکسن موثر دارد که می تواند شما را از کروناویروس جدید محافظت کند.

شما سیستم ایمنی بدن هنگام مواجهه با مهاجمان خارجی مانند ویروس ها ، باکتری ها و قارچ هایی که می توانند باعث بیماری ، عفونت یا بیماری شوند ، فعال می شود. به این مهاجمان آنتی ژن گفته می شود.

در زمینه بیماری عفونی ، آنتی ژن ها پروتئین هایی هستند که در سطح ویروس ها یافت می شوند سلول های خود شما نیز دارای پروتئین های سطح هستند. یک سیستم ایمنی که به طور عادی کار می کند ، به آنها واکنشی نشان نمی دهد ، زیرا آنها به عنوان بخشی از شما شناخته شده اند.

پاسخ خود ایمنی هنگامی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن شما به سلولهای سالم بدن خود حمله می کند. برخی از نمونه های بیماری های خود ایمنی عبارتند از:

حالا بیایید نگاهی به نحوه پاسخگویی سیستم ایمنی بدن به یک تهدید احتمالی بیندازید. از آنجا که در مورد COVID-19 بحث خواهیم کرد ، به عنوان نمونه از ویروس استفاده خواهیم کرد.

دو بازوی متفاوت از پاسخ ایمنی وجود دارد: ذاتی و تطبیقی.

ذاتی. پاسخ به سرعت اتفاق می افتد. سلولهای ایمنی ذاتی در گردش در بدن شما ویروس را تشخیص می دهند. پاسخ آنها طیف گسترده ای است و معمولاً شامل التهاب است.

سلولهای پاسخ ذاتی نیز به هشدار سلولهای درگیر در پاسخ تطبیقی ​​ادامه خواهند یافت. به همین ترتیب ، پاسخ تطبیقی ​​بعداً در جریان عفونت رخ می دهد.

اگرچه پاسخ ذاتی گسترده است ، پاسخ تطبیقی ​​خاص است. سلولهای درگیر تخصصی هستند. آنها توانایی تشخیص خصوصیات بسیار خاص این آنتی ژن ویروسی را دارند و می توانند بگویند آیا قبلاً با این ویروس روبرو بوده اند یا خیر. پاسخ تطبیقی ​​مسئولیت حافظه ایمنی است.

پاسخهای ایمنی ذاتی و سازگار و COVID-19

زیرا coronavirus جدید ، معروف به SARS-CoV -2 ، بسیار جدید است ، دانشمندان و محققان هنوز در تلاشند تا بدانند که سیستم ایمنی بدن به آن چگونه پاسخ می دهد.

برخی از افراد مبتلا به COVID-19 بسیار بیمار می شوند. یک جنبه از این بیماری شدید پاسخ التهابی بیش از حد توسط ذاتی سلولهای ایمنی به عنوان طوفان سایتوکاین شناخته می شود. محققان در حال بررسی چگونگی و چرایی این اتفاق در COVID-19 هستند.

پاسخ تطبیقی ​​نیز در مبارزه با تاج ویروس جدید نقش دارد. این کار را از طریق سلولهای T انجام می دهد. سلولهای T سلولهای تخصصی هستند که می توانند سلولهای آلوده به ویروس را از بین ببرند و یا در پاسخ به عفونت به سلولهای ایمنی دیگر کمک کنند.

سلولهای T ویژه ویروس که باعث COVID-19 مشخص شده اند در افرادی که بهبود یافته اند. این سلولهای T چندین قسمت از ویروس را هدف قرار داده اند.

ایمنی فعال هنگامی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن شما به وجود آید. تولید آنتی بادی برای مبارزه با یک بیماری.

آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که مختص یک آنتی ژن (مهاجم خارجی) هستند و به آنتی ژن اجازه می دهند تا مورد هدف قرار گرفته ، خنثی شود و از بین برود.

ایمنی فعال به دو روش مختلف قابل دستیابی است:

 • عفونت طبیعی. با ابتلا به عفونت یا بیماری مصونیت فعال به دست می آورید.
 • واکسیناسیون. فعال می شوید ایمنی با دریافت فرم ضعیف شده از پاتوژن از طریق واکسیناسیون .

اکنون بیایید به برخی از نمونه ها نگاه کنید:

 • آبله مرغان. مصونیت فعال از آبله مرغان مادام العمر است این بدان معناست که اگر به ویروس آبله مرغان آلوده باشید ، برقراری مجدد بعید است . اگر در کودکی آن را داشتید ، آنتی بادی را علیه ویروس درست می کنید. بنابراین ، سیستم ایمنی بدن شما می داند که اگر دوباره با آن برخورد کند ، چگونه می تواند با آن مقابله کند.
 • آنفولانزا مصونیت فعال از آنفولانزا مادام العمر نیست این امر به این دلیل است که برقراری مجدد با ویروس های مختلف آنفولانزا امکان پذیر است. با این حال ، ایمنی فعال به دست آمده از طریق عفونت های قبلی و واکسن های آنفولانزای سالانه هنوز هم می تواند محافظت کند ، به طور بالقوه باعث کاهش طول یا شدت بیماری می شود.

مصونیت فعال و COVID-19

افرادی که به عفونت با koronavirus جدید مبتلا می شوند. آنتی بادی ظرف 2 هفته ، اما حمایت ارائه شده توسط این آنتی بادی ها به خوبی درک نشده است. همچنین هنوز هم در حال حاضر نامشخص است آیا شخص می تواند قرارداد منعقد کند؟ عفونت دوم SARS-CoV-2.

بسیاری از مطالعات آنتی بادی COVID-19 بر نوعی آنتی بادی بنام آنتی بادی خنثی کننده تمرکز می کنند. آنتی بادی های خنثی شده به طور مستقیم به پروتئین های ویروسی متصل می شوند ، و مانع از آلوده شدن ویروس به یک سلول می شوند.

A مطالعه اخیر در 149 نفر که از COVID-19 بهبود یافته بودند ، به آنتی بادی ها نگاه کرد. میزان بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده به SARS-CoV-2 در گردش خون آنها یافت نشد.

با این حال ، تلاش برای تعیین توالی ، سلولهای سازنده آنتی بادی (سلولهای B) را که می توانند آنتی بادی های خنثی کننده قوی به SARS-CoV-2 تولید کنند ، شناسایی کردند.

اما به نظر می رسد که آنتی بادی های محافظ ویروس جدید ممکن است طولانی نباشد . یکی دیگر از منابع مطالعه دریافت که سطح آنتی بادی در ماه های بعدی COVID به شدت کاهش یافته است -19 بهبود در بیش از 90 درصد از هر دو علامت گذاری و افراد بدون علامت باشند.

درباره ایمنی فعال و COVID -19 در حال انجام است. چیزهای زیادی وجود دارد که ما هنوز باید یاد بگیریم.

دانستن موارد و مضرات پاسخ آنتی بادی به coronavirus جدید در دستیابی به ایمنی فعال از طریق واکسیناسیون بسیار مهم خواهد بود.

مصونیت منفعل وقتی است که به عنوان خود پادتن تولید می کنید ، بر خلاف تولید آنتی بادی ها. در مورد مصونیت منفعل ، محافظت فوری است. با این حال ، بر خلاف مصونیت فعال ، ماندگار نیست.

برخی از نمونه هایی از چگونگی دستیابی به مصونیت منفعل عبارتند از:

 • آنتی بادی های مادری. آنتی بادی ها از مادر به جنین در حال توسعه از طریق جفت در دوران بارداری منتقل می شوند. این آنتی بادی ها همچنین می توانند از یک مادر به کودک در دوران شیردهی منتقل شوند. آنها می توانند کودک را از برخی عفونت ها محافظت کنند.
 • محصولات خونی. محصولات مختلف خونی می توانند حاوی آنتی بادی باشند. یک نمونه گلوبولین قند خون انسانی همولوگ است. این بیماری از پلاسمای خون گرفته شده است و حاوی مقادیر زیادی آنتی بادی در برابر آنتی ژن اختصاصی است.

ایمنی منفعل و COVID-19

محققان در حال بررسی ایمنی منفعل به عنوان یک درمان بالقوه برای کسانی که به شدت با COVID-19 مبتلا هستند. این شامل استفاده از یک محصول خونی به نام پلاسمای پلاسما می شود.

وقتی کسی از COVID-19 بهبود می یابد ، می تواند کلاس اهدا خون . پلاسما ، قسمت زرد خون که حاوی آنتی بادی های آنها است ، می تواند جدا شود. این پلاسمای سپس به صورت داخل وریدی به شخصی داده می شود که به شدت مبتلا به COVID-19 نیست.

مطالعات در حال انجام است تا مشخص شود این نوع درمانی برای COVID-19 چقدر مؤثر است. در حالی که برخی از مزایای گزارش شده است ، یک کلاس بازبینی اخیر خاطرنشان می کند که مطالعات بزرگتر ، کاملتر ضروری است.

بیماری های عفونی برای ادامه شیوع افراد مستعد نیاز به افراد مستعد دارد. اگر درصد بالایی از جمعیت از مصونیت بیماری برخوردار باشند ، شیوع آن برای بیماری دشوار خواهد بود. به همین دلیل ، تعداد کمتری بیمار می شوند.

این مفهوم ایمنی گله نامیده می شود . مصونیت گله می تواند به محافظت از افرادی که به ویژه در برابر بیماری آسیب پذیر هستند کمک کند. مثالها شامل افراد جوان ، مسن ، و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف است.

در مورد واکسیناسیون ، ایمنی گله اغلب مورد بحث قرار می گیرد. ایمنی زیاد از طریق واکسیناسیون می تواند شیوع بیماریهای عفونی مختلف در جوامع ما را بسیار محدود کند و هم از خود و هم از اطرافیان محافظت کند.

مصونیت گله و COVID-19

کارشناسان امیدوارند که ما از طریق واکسیناسیون می تواند به ایمنی گله COVID-19 دست یابد. از آنجا که آزمایشات برای ارزیابی پتانسیل واکسن های COVID-19 در حال انجام است ، ما هنوز چند ماه از واکسن فاصله نداریم.

ایمنی گله همچنین از طریق عفونت طبیعی حاصل می شود. با این حال ، تخمین های تحقیق حدود 67٪ از جمعیت نیاز به انقباض دارند coronavirus جدید و بهبودی برای دستیابی به سیستم ایمنی گله از این طریق.

با توجه به آنچه در مورد COVID-19 می دانیم ، دستیابی به ایمنی گله از طریق عفونت طبیعی می تواند عواقب جدی برای بسیاری از افراد داشته باشد. همچنین این امر فشار زیادی بر سیستم مراقبت های بهداشتی ما ایجاد می کند.

به همین دلیل است که محققان برای ایجاد واکسن مؤثر بیش از هر زمان دیگری تلاش می کنند.

برخی از استراتژی ها وجود دارد شما می توانید در زندگی روزمره خود استفاده کنید تا به سیستم ایمنی بدن خود را قوی و سالم نگه دارید. با این حال ، توجه به این نکته نیز مهم است که اگرچه این راهکارها ممکن است به تقویت سلامت سیستم ایمنی بدن شما کمک کند ، اما آنها به طور خاص شما را در برابر COVID-19 محافظت نمی کنند.

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت با coronavirus جدید ، اقدامات ضد عفونی مانند:

نکاتی برای تقویت سیستم ایمنی بدن شما

 • یک رژیم غذایی سالم بخورید. A یک رژیم غذایی متعادل برای سلامتی بسیار مهم است. علاوه بر این ، برخی غذاها مانند سبزیجات سبز برگ ، مرکبات و سیر ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.
 • ورزش. گرفتن ورزش منظم می تواند به شما کمک کند سالم بمانید ، روحیه خود را بالا بکشید ، و همچنین سیستم ایمنی خود را قوی نگه دارید.
 • دارای یک وزن متوسط ​​باشید. چاقی با افزایش التهاب در بدن است.
 • خواب کافی داشته باشید. خواب ضعیف نه تنها میراگر را روی سطح انرژی شما قرار می دهد ، بلکه می تواند ایمنی شما را تضعیف کند سیستم .
 • یافتن راههایی برای استرس زا. استرس می تواند کلاس اثر منفی در سیستم ایمنی بدن شما. سعی کنید راههای سالم برای مقابله با استرس را پیدا کنید. برخی از راه های موثر برای استرس زا شامل ورزش ، یوگا ، مراقبه ، یا صرفاً سرگرمی که از آن لذت می برید.
 • ترک سیگار. سیگار کشیدن دارای بسیاری از اثرات بهداشتی مضر است که یکی از آنها این است که می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کنید.
 • الکل را با اعتدال مصرف کنید . در حالی که معمولاً مصرف محدود الکل مشکلی ندارد ، نوشیدن بیش از حد می تواند مصونیت خود را کاهش دهید .

بله ، عواملی وجود دارند که می توانند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کنند. برخی از این موارد شامل عوامل سنی و مرتبط با سلامتی هستند ، از جمله: این موارد عبارتند از:

 • خوردن رژیم غذایی کم مواد مغذی
 • عدم خواب کافی
 • استرس زیاد
 • داشتن چاقی
 • استعمال دخانیات
 • نوشیدن بیش از حد مقدار الکل

سیستم ایمنی بدن شما شبکه ای پیچیده از سلول ها ، پروتئین ها و بافت هایی که به محافظت بدن شما در برابر بیماری و عفونت کمک می کند. انواع مختلفی از پاسخهای ایمنی و انواع مختلف سیستم ایمنی وجود دارد.

محققان در حال حاضر تلاش می کنند تا درک کنند که چگونه پاسخ های ایمنی و ایمنی شما می تواند شما را از COVID-19 محافظت کند. با درک بهتر از این ، جامعه علمی می تواند برای تولید واکسنهای مؤثر و سایر راهکارهای درمانی تلاش کند.

اگرچه داشتن سیستم ایمنی سالم ممکن است به شما در مقابله با برخی بیماری ها کمک کند ، اما از شما محافظت نمی کند. انقباض عفونت با مجاری جدید.

برای کاهش خطر ابتلا به بیماری ، انجام اقدامات پیشگیرانه مانند مسافت جسمی ، شستن دست و پوشیدن پوشش صورت ضروری است.

.

درباره ایمنی و COVID-19 چه باید دانست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *