درمورد جراحی استپلینگ معده چه باید بدانیم

جمع شدن معده یک روش جراحی است که می تواند به شما در کاهش وزن هنگام رژیم ، ورزش و دارو کمک کند. کار کن این یکی از قدیمی ترین انواع جراحی چاقی (کاهش وزن) است.

اگرچه از 20 سال پیش روشی عمومی بود ، اما امروزه تقریباً هرگز انجام نمی شود. این با روش های براری پیشرفته تر و موثرتر جایگزین شده است. این نوع جدیدتر از جراحی های بریاتریک بهتر عمل می کنند و عوارض کمتری نیز دارند.

در این مقاله ، ما به طور دقیق به آنچه که می توان نتیجه گیری معده و همچنین روش هایی که جایگزین آن شده اند ، خواهیم پرداخت.

صاف كردن معده گاهي اوقات به عنوان گاستروپلاستي باند عمودي (VBG) گفته مي شود. جراحی گاستروپلاستی یک عمل جراحی است که باعث کاهش اندازه معده شما می شود.

در طی عمل جراحی معده ، جراح یک کیسه کوچک معده ایجاد می کند و آن را با استفاده از لوازم جراحی از بقیه معده شما جدا می کند.

در مورد اندازه یک سکه بین دو ناحیه معده باقی مانده است ، بنابراین غذا می تواند از کیسه به قسمت بزرگتر معده منتقل شود.

در روش اصلی گیربکس معده ، فقط از قطعات اصلی برای ایجاد کیسه استفاده شده است. VBG کمی بعد توسعه یافت.

با VBG ، از باند برای جدا کردن کیسه معده از بقیه معده ، علاوه بر اصلی استفاده می شود. این باعث می شود جدایی قوی تر و کمی بیشتر دائمی شود.

از آنجا که کیسه معده جدید شما فقط می تواند 1 تا 2 اونس غذا را در خود نگه دارد ، سریعاً کامل می شوید و کمتر از حد معمول می خورید. در نتیجه کالری کمتری مصرف می کنید. این به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود.

از آنجا که کیسه شما فقط با استفاده از منگنه ها بدون از بین بردن معده شما ایجاد می شود ، می توان با بیرون کشیدن منگنه ها ، بستن معده را معکوس کرد.

با بستن معده ، کاهش وزن متوسط ​​یک سال بعد از عمل حدود 50٪ از وزن اضافی بدن شما.

در مقایسه ، کاهش وزن حاصل از روشهای نوین چسبی می تواند نزدیکتر به 80 درصد a > از وزن اضافی بدن شما. این یکی از دلایلی است که جایگزینی معده با جراحی های جدیدتر و مؤثرتر جایگزین شده است.

بعد از جراحی وزن کشیدن معده ، وزن خود را از دست دادید ، ممکن است دشوار باشد که وزن را خاموش نکنید. به این دلیل است که کیسه معده شما و باز شدن آن می تواند با گذشت زمان بیشتر شود ، به خصوص اگر پرخوری کنید.

این بدان معناست که می توانید قبل از احساس کامل ، بیشتر بخورید ، که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

از آنجا که بستن معده کمتر موثر است و می تواند عوارض جدی ایجاد کند ، روشهای ایمن تر و مؤثرتری جایگزین آن شده است.

دو مورد از متداول ترین روشهای بارشی امروز آستین معده و جراحی بای پس معده .

درباره عمل جراحی آستین معده

در حین جراحی آستین معده ، جراح بیشتر معده شما را برداشته و با دوختن لبه های معده باقیمانده ، کیسه معده ایجاد می کند.

این کیسه کوچک معده به شکل موز “آستین” نامیده می شود. مقدار محدودی از غذا را در خود نگه می دارد ، بنابراین شما سریعتر کامل می شوید و در نتیجه کمتر غذا می خورید و وزن کم می کنید.

برخلاف ضربات معده ، عمل جراحی آستین معده دائمی است و قابل تغییر نیست.

درباره جراحی بای پس معده

عمل بای پس معده یک روش دو مرحله است. که باعث کاهش وزن از دو طریق می شود.

مرحله اول شامل جراحی آستین معده است ، همانطور که در بالا توضیح داده شد.

برای مرحله دوم ، دستگاه گوارش شما منحرف می شود بنابراین بخشی از قسمت شما را پشت سر می گذارد. روده کوچک که در آن جذب کالری و مواد مغذی رخ می دهد. در نتیجه ، هنگامی که غذا از طریق دستگاه گوارش شما عبور می کند ، کالری کمتری جذب می شود. این همچنین منجر به کاهش وزن می شود و به دلیل کاهش وزن از طریق جذب بدن شناخته می شود. کاهش وزن نیز سریعتر اتفاق می افتد.

بای پس معده یک روش دائمی است که قابل برگشت نیست.

اکثر جراحی های باریاتریک امروز روشهای حداقل تهاجمی هستند انجام لاپاروسکوپی به جای برش بزرگ که برای جراحی باز لازم است ، فقط به چند برش کوچک در شکم خود نیاز دارید. این سرعت بهبود شما را سرعت می بخشد.

بعد از عمل جراحی معده ، بیماران معمولاً 1 تا 3 روز در بیمارستان هستند. هنگامی که در خانه هستید ، شما را به استراحت و محدود کردن فعالیت های روزانه تشویق می کنید. بازگشت به محل کار ممکن است بین 1 تا 3 هفته طول بکشد.

حدود 1 ماه پس از جراحی ، می توانید به آرامی یک برنامه ورزشی را برای کمک به افزایش کاهش وزن شروع کنید.

بیشتر افرادی که عمل جراحی استپلینگ معده در 2 هفته اول بعد از عمل احساس خستگی می کند و انرژی زیادی ندارد. این بیشتر به دلیل رژیم مایع کم کالری است که بعد از عمل لازم است. هنگامی که غذاهای نرم به رژیم غذایی معرفی شدند ، این وضعیت بهتر می شود. برای بهبودی کامل از عمل جراحی معده و بازگشت به روال روزمره ، حدود 6 هفته زمان لازم است. در آن زمان ، اکثر بیماران مقادیر قابل توجهی از وزن را از دست داده اند.

پزشکان به طور معمول توصیه می کنند شروع به سالم سازی کنند. ، رژیم غذایی کم کالری چند ماه قبل از عمل جراحی انسداد معده. این ممکن است باعث شود تنظیم راحت تر با رژیم غذایی سالم که باید بعد از عمل حفظ شود ، آسان تر شود.

یکی دیگر از دلایل تغییر رژیم غذایی سالم تر قبل از عمل این است که به کاهش وزن کمک می کند. هرچه وزن کمتری داشته باشید ، خطر عوارض در حین و بعد از عمل کمتر می شود.

بعد از عمل ، به آرامی غذاهای بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه خواهید کرد تا زمانی که به طور منظم غذای سالم نخورید. به طور معمول به روش زیر ادامه می یابد:

  • روز عمل. بعد از فرسودگی بیهوشی می توانید نوشابه های آب مصرف کنید.
  • روز بعد از عمل. شما می توانید مقادیر کمی مایعات شفاف مانند آبگوشت مرغ روشن ، آب انگور سفید و آب سیب داشته باشید.
  • روزهای 2 تا 14 روز می توانید مایعات ضخیم تری مانند پودینگ ، ماست ، شیر و لرزش پروتئین داشته باشید.
  • برای 3 تا 5 هفته آینده. رژیم غذایی شما شامل مواد غذایی پوره خواهد بود که به آرامی به سمت غذاهای نرم پیش می روند.
  • 5 هفته بعد از عمل. می توانید مقادیر کمی از مواد غذایی معمولی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

انجام هرگونه جراحی شما را در معرض عوارض قرار می دهد ، از جمله این موارد:

افرادی که تحت عمل جراحی چاقی قرار دارند به دلیل وزن بیش از حد و شرایط مرتبط با آن ، از جمله فشار خون بالا و دیابت ، در معرض خطر این عوارض هستند. برخی از عارضه ها مختص جراحی منگنه های معده است.

شایعترین عارضه استاپلینگ معده ، سوزش سر دل است که به ریفلاکس معده (GERD) نیز معروف است. > هنگامی که شدید است ، ممکن است برخی از عناصر اصلی برای رفع این بیماری لازم باشد حذف شوند.

سایر عوارض جانبی و عوارض مربوط به ضربات معده عبارتند از:

  • نشت مایعات در خط اصلی •
  • اختلال در خط اصلی.
  • کمبودهای تغذیه ای
  • تنگ یا بسته شدن ارتباط بین دو قسمت معده (تنگی )
  • گسترش کیسه معده ، که باعث افزایش مقدار غذای موجود در آن می شود

عمل جراحی باریاتریک گران است. رویه های مشابه استاپلینگ معده حدود 15000 دلار هزینه دارند. این مورد برای بسیاری از افراد غیرقابل تحمل است ، مگر اینکه بیمه درمانی آنها آن را پوشش دهد. index “class =” content-link css-5r4717 “> فهرست توده بدنی (BMI) . معیارهای پوشش بیمه به طور معمول شامل داشتن موارد زیر است:

اگر BMI شما کمتر از 35 باشد ، بعید است که بیمه شما هر نوع جراحی بریاتریک را تحت پوشش قرار دهد.

حتما جزئیات را بررسی کنید بیمه نامه خود را برای تعیین اینکه آیا بستن معده پوشانده شده است یا خیر. از آنجا که این یک روش منسوخ است ، بستن معده کمتر از روشهای فعلی مانند بای پس معده و جراحی آستین معده پوشانده نمی شود.

مطابق با ، Medicare و Medicaid در صورت تکمیل شرایط ذکر شده در بالا ، انواع بیشتری از جراحی های بریاتریک را پوشش می دهند.

منقبض شدن معده نوعی جراحی چاقی است. در طی این نوع از جراحی های کاهش وزن ، جراح با استفاده از منگنه ها یک کیسه کوچک در معده شما ایجاد می کند. روزگاری خیلی محبوب بود ، اما امروزه تقریباً هیچ کاری انجام نمی شود. با روشهای بریتری پیشرفته تر که موثرتر هستند و عوارض جانبی و عوارض کمتری دارند جایگزین شده است.

عمل جراحی آستین معده و بای پس معده در حال حاضر بیش از صاف کردن معده ارجح است. مانند ضربات معده ، در صورت رعایت معیارهای خاص ، آنها نیاز به تغییر در رژیم غذایی شما دارند و ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

.

درمورد جراحی استپلینگ معده چه باید بدانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *