Gyula Grosics

Gyula Grosics ، دروازه بان افسانه ای فوتبال مجارستان در 13 ژوئن در سن 88 سالگی درگذشت.

وی 86 بار برای تیم ملی فوتبال مجارستان بازی کرد و بخشی بود تیم افسانه ای طلایی دهه 1950 او وقتی با 25-3 نوامبر 1953 در ویمبلی به پیروزی 6-3 مقابل انگلیس رسید ، با “جادوگران جادویی” بازی می کرد.

نام مستعار وی “پلنگ سیاه” یا Fekete Párduc به مجارستانی بود.
وی در 4 فوریه 1926 متولد شد. “اجازهfullscreen =” “/>

با توسعه سبک بازی” نگهبان نگهبان “، اعتبار ایجاد می شود ، به موجب این دروازه بان می تواند در صورت لزوم به عنوان یک مدافع اضافی عمل کند. وی در سه جام جهانی پیاپی ، جام جهانی 1954 FIFA شرکت کننده ، جام جهانی 1958 FIFA جام جهانی و سال 1962 class = “cap”> FIFA جام جهانی ، و پس از کسب مدال نقره با مجارستان ، به عنوان دروازه بان تیم جهانی استار جام جهانی 1954 انتخاب شد. در دوران فعالیت باشگاهی خود ، وی در باشگاه های مجارستانی MATEOSZ ، بوداپست هوند اف و تاتابینیا بونیزز بازی کرد ، جایی که در سال 1962 بازنشسته شد.

در سال 2008 46 سال پس از آنكه رژیم كمونیستی از كمونیست خودداری كرد و به وی اجازه داد تا برای آنها امضا كند ، برای باشگاه مورد علاقه خود ، Ferencvárosi Torna Club بازی كرد. Grosics 82 ساله در دیدار دوستانه مقابل شفیلد یونایتد ضربه اول بازی را برای Ferencváros انجام داد و چند دقیقه قبل از تعویض در دروازه ایستاد.

.

دروازه بان افسانه ای مجارستان ، Gyula Grosics درگذشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *