ران مرغ شکم پر

ران مرغ شکم پر بسیار لذیذ و خوشمزه است .ظاهر و روی مرغ برشته و طلایی است اماداخل آن آب دار و خوشمزه است . این یک گزینه  ​​شگفت انگیز برای شام و محل کار است که می توان آن را از قبل آماده کرد.

Stuffed Chicken Thighs With Rice

ران مرغ شکم پر یک ایده عالی است ، به خصوص وقتی با برنج شور درست می شود. مرغ و برنج یک ترکیب بسیار رایج است ، مانند یک مرغ سوخاری با مواد برنج ، یا یک چلو مرغ . از آنجا که ران مرغ خشک نمی شود زیرا مانند سینه مرغ خشک نیست و همچنین از اندازه مناسبی برخوردار است ، گزینه مناسبی برای سرو این غذا‌ است ، پخت به اندازه اجازه می دهد تامواد میانی کامل بپزد وروی غذا  ترد و زیبا طلایی است.

گوشت ران مرغ بسیار آبدار و لطیف است ،که برای تهیه این غذا گزینه مناسبی است. برنج اول با تمام سبزیجات معطر تفت داده شده – پیاز ، کرفس ، هویج و سیر خوش طعم است اما با پخت داخل مرغ ، طعم مرغ سوخاری را نیز خیس می کند. مقداری پنیر نیز در برنج وجود دارد ، بنابراین با پختن واقعاً خامه ای می شود.

این دستورالعمل بیش از یک دهه مورد علاقه خانواده بوده است و ما آنها را برای بسیاری از تعطیلات و موارد خاص و همچنین شام های خانوادگی منظم تهیه می کنیم. این نمونه بسیار خوبی است که می توان مشتی از مواد اولیه ساده را به شکلی زیبا سرو کرد.

 

مواد لازم برای مرغ شکم پر و برنج:

 • ران مرغ – برای این دستورالعمل ، بهتر است از ران مرغ همراه با استخوان و پوست استفاده کنید و سپس استخوان ها را خودتان جدا کنید. اگر پوست مرغ را دوست ندارید ، مطمئناً می توانید از ران مرغ بدون استخوان و بدون پوست استفاده کنید.
 • برنج سفید دانه بلند – اندازه گیری ها و زمان بندی که برای این دستورالعمل ذکر کرده ام مربوط به برنج سفید دانه بلند خام است. اگر از هر نوع برنج دیگری استفاده می کنید ، باید دستور غذا را تنظیم کنید.
 • سبزیجات معطر – پیاز ، هویج ، کرفس و سیر. این سبزیجات خوشمزه برنج را طعم دار می کنند. این یک ترکیب کلاسیک است.
 • روغن یا کره برای تفت دادن سبزیجات.
 • پنیر – پنیر نه تنها برای افزودن عطر و طعم و خامه به برنج مهم است ، بلکه به اتصال آن به هم کمک می کند. بدون پنیر ، برنج به راحتی از بین می رود. می توانید از هر نوع پنیری که به خوبی ذوب شود مانند موزارلا ، پروولون ، کلبی ، چدار ، مونتری جک و … استفاده کنید.
 • سس مایونز – سس مایونز ماده مهم دیگری برای اتصال برنج به یکدیگر است. اگر ترجیح می دهید از سس مایونز استفاده نکنید ، می توانید به جای آن از ماست یا خامه ترش یونانی ساده استفاده کنید.
 • سبزیجات خشک و ادویه ها ، نمک و فلفل – این عطر و طعم بیشتری به مرغ و برنج اضافه خواهد کرد. از هر ترکیبی از گیاهان و ادویه جات که دوست دارید مانند سیر و پودر پیاز ، سیر دانه ریز و / یا پیاز ، پیاز خشک ، جعفری ، آویشن ، رزماری ، پونه کوهی ، ریحان و غیره استفاده کنید. من همچنین دوست دارم از فلفل قرمز برای بالای مرغ استفاده کنم. این عطر و طعم اضافه می کند و کمک می کند تا بالای مرغ و کمی طلایی رنگ شود.
 • سبزیجات تازه – جعفری ، آویشن ، رزماری ، پیازچه ، شوید – افزودن هر کدام از اینها به برنج و تزئین مرغ هنگام سرو بسیار زیبا خواهد بود.
Ingredients For Stuffed Chicken Thighs With Rice Stuffing

چگونه می توان ران مرغ فیله کرد:

 • یک قیچی خوب آشپزخانه برای این کار مناسب است. این بسیار آسان تر از استفاده از چاقو است ، اگر شما قیچی آشپزخانه ندارید می توانید از چاقو نیز استفاده کنید.
 • تا می توانید ران مرغ را کوتاه کنید ، پوست اضافی گوشت مرغ را ببرید و چربی های اضافی و سایر چیزهایی که برای خوردن اشتها آور نیستند را جدا کنید. این کارمهم است زیرا اگر به اندازه کافی پوست و چربی ران مرغ را جدا نکنید ، آنها در حین تفت دادن چربی زیادی ترشح می کنند و ممکن است مرغ و برنج  در چربی مرغ شناور شود ، و این باعث بهم ریختن ظاهر غذا می شود.
 • برای برداشتن استخوان ، ران مرغ را برگردانید تا پوست آن به سمت پایین باشد و استخوان را پیدا کنید. معمولاً یک خط وجود دارد که دقیقاً از بالای یک خط عبور می کند. از دو طرف استخوان برش داده و سپس به زیر استخوان بروید ، سعی کنید تا آنجا که ممکن است نزدیک استخوان بماند. دور و برش را بزنید تا استخوان مرغ کاملاً جدا شود.
 • استخوان های مرغ را میتوانید در فریزر نگه داری کنید تا بعدا در غذاهای دیگر استفاده کنید.
 جدا کردن استخوان

نحوه تهیه ران مرغ شکم پر با چاشنی برنج:

 • ران مرغ را آماده کنید . ران های مرغ را فیله کنید. از دو طرف با نمک ، گیاهان خشک فلفل و ادویه جات ترشی جات را مزه دار کنید.
 • برنج را نیم پز کنید  ​​، 1 فنجان برنج را با 1/2 فنجان جوش قرار دهید اب. آب را با نمک مزه دار کنید. بجوشانید ، سپس حرارت را کم کنید تا بجوشد. 5-4 دقیقه بپزید. برنج فقط باید نیم پز شود. در صورت باقی ماندن آب. آن را تخلیه کنید بلافاصله برنج را در یک کاسه بزرگ قرار دهید و کمی خنک شود.
 • سبزیجات را تفت دهید. در یک تابه بزرگ ، همه سبزیجات را تفت دهید تا نرم و کمی طلایی شوند ، حدود 5-7 دقیقه با نمک و فلفل مزه دارشوند.
 • مواد برنج را مخلوط کنید. سبزیجات ریز شده ، پنیر ، سس مایونز ، گیاهان خشک و ادویه جات و گیاهان تازه را به برنج اضافه کرده و مخلوط کنید تا مخلوط شوند.
 • مرغ را با برنج پر کنید. حدود 1/2 فنجان از برنج را برداشته و با دستان خود را کاملاً بیضی شکل دهید و داخل ران مرغ قرار دهید. مرغ شکم پر را درون یک ظرف پخت عمیق قرار دهید (من از یک ظرف پخت 9 X 13 اینچ استفاده می کنم). در صورت باقی مانده برنج ، آن را در کف ظرف پخت زیر مرغ قرار دهید.
 • کباب کردن. روی آن را با درپوش یا فویل آلومینیومی بپوشانید و حدود 40 دقیقه در فر از قبل گرم شده (400 درجه فارنهایت) تفت دهید ، سپس آنرا باز کرده و تفت را ادامه دهید تا مرغ کاملاً پخته شود ، باید در یک دماسنج فوری 165 درجه فارنهایت باشد و قسمت بیرونی آن قهوه ای طلایی است ، 15-20 دقیقه دیگر ، به اجاق گاز و اندازه ران مرغ بستگی دارد. من همچنین دوست دارم بعد از باز کردن ظرف پخت ، دمای فر را به 450-475 درجه فارنهایت برسانم ، بنابراین تردتر می شود.

 

نکات مفید و سوالات متداول:

آیا می توانید از سینه مرغ استفاده کنید؟

من آن را توصیه نمی کنم. سینه مرغ خیلی بزرگ است ، بنابراین شما باید آن را نازک کنید و به ضخامت یکنواختی بکشید و احتمالاً آن را به قطعات کوچکتر برش دهید. همچنین سینه مرغ نیز خشک تر خواهد بود. با این حال ، البته ، شما می توانید امتحان کنید .

آیا می توانید از ران مرغ بدون پوست استفاده کنید؟

بله ، با این حال ، پوست مرغ مرطوب تر بودن گوشت مرغ را نیز حفظ می کند ، بنابراین من توصیه می کنم که ممکن است برای درست کردن مرغ شکم پر را بدون پوست روی آن پنیر رنده شده بپاشید ، یا یک لایه نازک یا ماست یونانی یا خامه ترش اضافه کنید ، سپس مقداری آرد سوخاری یا چیز دیگری برای افزودن یک لایه محافظ و جذابیت بیشتر مرغ اضافه کنید. ران های مرغ بدون استخوان زیبا به نظر نمی رسند و اگر پوست را بردارید خشک تر خواهد شد. برنج نیز خشک تر خواهد بود.

آیا می توانید از برنج باقیمانده یا کاملاً پخته شده استفاده کنید؟

من این را توصیه نمی کنم. اگر برنج را کاملا بپزید ، کاملاً پخته می شود و بافتی دمیده خواهد داشت زیرا برای مدتی پخت و پز در فر ادامه خواهد یافت. همچنین مهم است که برنج فقط نیم پز شده است بنابراین می تواند آب مرغ را برای طعم بیشتر جذب کند ، در غیر این صورت مایعات بیش از حد در ظرف پخت وجود دارد.

در صورت از بین رفتن مواد برنجی چه باید کرد:

کمی نرم بودن برنج طبیعی است اما پنیر و سس مایونز به اتصال آن به یکدیگر کمک می کنند. با استفاده از دستان خود برنج را محکم به هم فشار دهید و سپس آن را داخل مرغ قرار دهید. اگر می خواهید مرغ را به دور برنج بپیچید و هنوز کاملاً نرم نشده است ، کمی ماست ، خامه ترش یا پنیر اضافه کنید. این باید کمک کند.

مرغ و برنج پخته شده در آب / چربی مرغ شناور است.

این امر به احتمال زیاد به 3 دلیل وجود دارد.

 • شما به اندازه کافی چربی مرغ را کوتاه نکرده اید یا پوست زیادی روی مرغ گذاشته اید.
 • دلیل دیگر این است که شما در یک ظرف پخت خیلی کوچک مرغ را تفت می دهید. اگر از ران مرغ بیشتر در ظرف پخت 9 X 13 استفاده کنید ، نه 8 ران مرغ ، با برشته شدن آب بیشتری ایجاد می شود. همچنین ، اگر از یک ظرف پخت کوچکتر استفاده می کنید ، حتی اگر بتوانید هر 8 ران مرغ را در یک ظرف پخت 8 X 8 اینچ یا اندازه دیگر فشار دهید ، در چنین فضای کوچکی باز هم مایعات زیادی وجود دارد.
 • برنج شما کاملاً پخته شده بود. برنج باید تا نیم پز  شود تا بتواند پخت داخل مرغ را تمام کند و برخی از آب مرغ را جذب کند. (به یادداشت فوق درباره برنج مراجعه کنید.)

آماده سازی قبل:

این یک دستور العمل فوق العاده برای آماده سازی است که به ویژه اگر آن را برای محل کار درست کنید. کل ظرف را آماده کنید ، ظرف پخت را با فویل و احتمالاً بسته بندی پلاستیکی نیز بپیچید و آن را یک شب یا حداکثر یک روز در یخچال نگهداری کنید. ظرف پخت را از یخچال خارج کرده و حداقل 30 دقیقه قبل از پخت به دمای اتاق برسانید (فراموش نکنید که در صورت استفاده از پلاستیک آن را جدا کنید) و سپس آن را بپزید. اگر ظرف سرد را بالا فاصله درون فر قرار دهید ظرف می شوند.

حتی می توانید مرغ و برنج را آماده کرده و تا 3 ماه فریز کنید.یخ زدایی کنید و بپزید.

چه چیزی را باید با رانهای شکم‌پر  سرو کنید:

نحوه نگه داری ، انجماد و گرم کردن مجدد

مرغ و برنج مانده را به مدت 3-5 روز در یخچال نگهداری کنید.

می توانید مرغ را در مایکروویو گرم کنید اما روش مورد علاقه من این است که در ماهیتابه با حرارت کم قرار گیرد. آنقدر گرم کنید تا مرغ و برنج گرم شوند (برنج طلایی و ترد می شود – خیلی خوب!) و حتی می توانید پوست مرغ را با حرارت بالاتر تا انتها ترد کنید.

مرغ و برنج پخته شده مانده نیز به خوبی یخ می زند. من ترجیح می دهم مرغ و برنج را به صورت نپخته منجمد کنم ، اما اگر کمی مانده است ، می توانید آن را فریز کرده و در آینده برای یک روز ناهار لذت ببرید. منجمد كردن مرغ و برنج به صورت نپخته بهترين گزينه است زيرا طعم آن خيلي تازه تر شده و از بافت بسيار بهتري برخوردار است

چاپ

شام مرغ و برنج زیبا

رانهای مرغ پر شده بسیار راضی کننده و خوشمزه هستند. مرغ از داخل بسیار آبدار است اما از بیرون طلایی و ترد است و با یک قیمه برنج پنیر پر می شود. این یک گزینه شام ​​شگفت انگیز برای شرکت است و حتی می تواند از قبل تهیه شود.

8 ران مرغ ، با استخوان برداشته شده اما پوست همچنان روشن است

1 فنجان برنج ، پخته نشده

1 پیاز ، ریز خرد شده

1 هویج ، ریز خرد شده

1 ساقه کرفس ، ریز خرد شده

1/2 فنجان موزارلا یا پنیر پروزولون ، ریز خرد شده

2 4 حبه های سیر ، خرد شده

1 قاشق غذاخوری روغن یا کره ، برای تفت دادن سبزیجات

2 قاشق غذاخوری مایونز

نمک ، فلفل سیاه آسیاب شده ، مزه دار شوید

1 2 قاشق چای خوری گیاهان خشک و ادویه ها (مانند پودر سیر ، پودر پیاز ، جعفری خشک ، پیازچه ، رزماری ، آویشن ، پونه کوهی ، فلفل قرمز ، و غیره)

1/2 1 قاشق غذاخوری گیاهان تازه ، مانند جعفری ، آویشن ، رزماری ، شوید ، و غیره

 

 1. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید.
 2. ران مرغ را فیله و نرم کنید و گوشت مرغ را از چربی اضافی و پوست آن پاک کنید و پوست کافی برای دور مرغ باقی بماند. مرغ ها را از همه چیزهای اضافه  جدا کنید تا آنها مرتب و تمیز باشند ، همچنین اطراف گوشت را نیز تمیز کنید.
 3. در یک قابلمه متوسط ​​، برنج نپخته و 1/2 فنجان آب جوش اضافه کنید. 1/2 قاشق چایخوری نمک اضافه کنید. بجوشانید ، حرارت را کم کنید تا بجوشد و 5-4 دقیقه بپزد. بلافاصله برنج را از قابلمه خارج کنید تا پخت آن متوقف شود ، در صورت باقی مانده آب آن را تخلیه کرده و در یک کاسه بزرگ قرار دهید.
 4. کره یا روغن را در یک قابلمه بزرگ داغ کنید ، سپس پیاز ، هویج ، کرفس و سیر را اضافه کرده و با نمک و فلفل مزه دار کنید. حدود 5-7 دقیقه روی حرارت متوسط ​​بپزید تا سبزیجات نرم و کمی طلایی شوند.
 5. سبزیجات ریز شده را به برنج اضافه کنید. کمی خنک شد ، سپس پنیر رنده شده ، گیاهان خشک و ادویه جات ، سبزی های تازه را اضافه کنید (مقداری گیاهان تازه را نگه دارید تا بعدا تزیین شوند) ، پنیر رنده شده و سس مایونز را اضافه کنید. مخلوط کنید تا ترکیب شود.
 6. ران مرغ را در هر دو طرف با نمک ، فلفل و گیاهان خشک و ادویه جات ترشی جات مزه دار کنید.
 7. 1/2 فنجان برنج را بردارید و با فشار دادن خیلی محکم روی آن ، یک بیزی را ایجاد کنید. برنج را در وسط هر ران مرغ قرار دهید و مرغ را به دور برنج بپیچید و یک بسته نرم و صاف درست کنید.
 8. اگر برنجی باقیمانده است ، آن را در ته ظرف پخت قرار دهید. من از یک ظرف پخت 13 X 9 اینچ استفاده می کنم.
 9. روی آن را با فویل آلومینیوم بپوشانید و در دمای 400 درجه فارنهایت برای مدت 40 دقیقه بپزید. فویل را برداشته ، دما را تا 450 درجه فارنهایت افزایش داده و به مدت 15-20 دقیقه بیشتر به تفت دادن ادامه دهید ، تا زمانی که بالای مرغ قهوه ای طلایی و ترد شود.
 10. مرغ را به صورت گرم سرو کنید. باقی مانده مواد غذایی را به مدت 3-5 روز در یخچال و در یک ظرف ضد هوای نگهداری کنید. در مایکروویو ، قابلمه یا اجاق گاز را دوباره گرم کنید.

یادداشت

 1. این دستور دیگری است که می توان قبل از زمان آن را تهیه کرد. آن را کاملا بدون تفت آماده کنید ، در صورت نیاز آن را بپوشانید ، در یخچال قرار دهید و بپزید. فقط بگذارید ظرف پخت قبل از قرار دادن در فر ، حداقل نیم ساعت گرم شود. مرغ سریعتر و یکنواخت تر طبخ می شود و خطر یک ظرف تابه خردشده نخواهید داشت. این یک گزینه عالی برای سرگرمی است.

کلمات کلیدی: ران مرغ شکم پر ، شام مرغ و برنج ، مرغ پر شده با برنج ، ران مرغ پر برنج

IMG_3542
طرز تهیه ران مرغ شکم پر به سبک روسی [تصویری]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *