سالاد هویج روسی – Koreiskaya Morkovka

این سالاد هویج در غذاهای روسی بسیار محبوب است. هویج های ترد رنده شده با روغن پیازهای کارامل شده پوشانده شده و با گشنیز و سیر مزه دار می شوند.

Russian Carrot Salad, also called Korean Carrots is a carrot salad flavored with onions, garlic and coriander.

این سالاد هویج اغلب Koreiskaya Morkovka نامیده می شود ، که به معنای واقعی کلمه هویج کره ای است و از دهه 80 غذای محبوب در غذاهای اسلاوی بوده است. برخی می گویند این دستور کره ای است و برخی دیگر می گویند اسلاوی است. من یک انسان شناس تغذیه نیستم ، بنابراین نمی توانم مطمئن باشم ، اما این دستور غذا واقعاً خوشمزه است و مطمئناً توسط مردم اسلاو پذیرفته شده است و مورد علاقه بسیاری از مردم قرار گرفته است.

اغلب به عنوان پیش غذا برای تعطیلات و مناسبت های خاص مانند عروسی و مهمانی سرو می شود. اگرچه انواع زیادی برای این دستور غذا وجود دارد ، اما اکثر آنها از رویکرد مشابهی استفاده می کنند. امروز من دستور العمل مادرم و طرز تهیه آن را در خانواده به اشتراک می گذارم.

نکته فوق العاده در مورد این سالاد این است که از قبل تهیه شده است و این امر آن را برای مهمانی ها بسیار مناسب می کند. هویج ها به چوب کبریت نازک خرد می شوند. من دوست دارم از یک رنده ژولین خوب استفاده کنم. با طعم پیازهای کارامل شده و سیر ، طعم هویج ها زمانی بیشتر می شود که بتواند حداقل چند ساعت یا چند روز قبل در یخچال “ترشی” شود.

می توانید آن را به میزان دلخواه ملایم یا تند کرده و ادویه ها را بر اساس ترجیحات خود تنظیم کنید. در خانواده ما ، ما دوست داریم از گشنیز ، پاپریکا ، فلفل سیاه آسیاب شده و کمی فلفل قرمز برای کمی گرما استفاده کنیم.

مواد لازم برای سالاد هویج روسی:

 • هویج
 • پیاز – من از پیاز زرد برای این دستور غذا استفاده می کنم
 • روغن – اکثر روغن های دارای دود بالا مانند آووکادو ، آفتابگردان ، روغن هسته انگور
 • گشنیز آسیاب شده ، پاپریکا ، فلفل قرمز – از این ادویه جات به میزان دلخواه یا کم استفاده کنید. اگر می خواهید هویج تند باشد ، فلفل قرمز بیشتر اضافه کنید.
 • نمک ، فلفل سیاه آسیاب شده ، شکر
 • گیاهان تازه (جعفری ، گشنیز) من وقتی از این سالاد استفاده می کنم ، از هر دو یا هر دوی این گیاهان تازه استفاده می کنم.

طرز تهیه سالاد هویج

 • هویج را روی یک رنده رنده کنید. برای این سالاد خاص ، بهتر است از یک رنده/برش ژولین خوب استفاده کنید و سعی کنید رشته های بلند و نازک هویج تهیه کنید.

 • پیازها را به صورت نیم دایره برش دهید ، یا آنها را درشت خرد کنید.
 • در یک ماهیتابه بزرگ ، روغن را داغ کرده و پیاز را اضافه کنید. پیازها را روی حرارت ملایم متوسط ​​بپزید تا قهوه ای طلایی شوند ، 7-10 دقیقه. آنها نباید کاملاً کارامل شده باشند ، اما دارای رنگ طلایی دوست داشتنی هستند.

 • در حالی که پیازها در حال پختن هستند ، هویج را با گشنیز ، پاپریکا ، فلفل قرمز ، شکر مخلوط کرده و نمک و فلفل سیاه آسیاب شده را مزه دار کنید. مخلوط کنید تا ترکیب شود.
 • برای سیر ، دو گزینه وجود دارد. 1. اگر می خواهید سیر طعم ملایم تری داشته باشد ، طی 30 ثانیه آخر تا یک دقیقه پخت ، سیر خرد شده را به پیازها اضافه کنید. سیر واقعاً سریع می سوزد ، بنابراین نمی خواهید آن را خیلی زود به روغن اضافه کنید. 2. اگر می خواهید سالاد هویج طعم سیر شدیدتری داشته باشد ، سیر خرد شده خام را در یک کاسه بزرگ قرار دهید. یک الک توری خوب روی کاسه بگذارید و روغن داغ تابه را درست روی سیر خام بریزید و تمام پیازها را آبکش کنید. روغن داغ کمی سیر را می پزد ، اما هنوز در نیمه راه خام است.
 • پیاز پخته شده در سالاد استفاده نمی شود. آنها طعم بسیار خوشمزه ای به سالاد می دهند ، اما پیاز واقعی به سالاد اضافه نمی شود. البته ، آنها بسیار خوشمزه هستند ، بنابراین آنها را پرتاب نکنید :). من دوست دارم پیاز را به سوپ ، ماکارونی ، برنج یا غذاهای سیب زمینی اضافه کنم. آنها همچنین یک غذای عالی برای استیک ، مرغ یا حتی غذاهای دریایی هستند.
 • روغن را به همراه سیر به هویج اضافه کنید. بسته به طعم و مزه ای که دارید ، می توانید سیر را صاف کرده یا به سالاد اضافه کنید. مخلوط کنید تا ترکیب شود.

نگهداری و سرو سالاد هویج

سالاد هویج را در یخچال نگه دارید تا آماده سرو شود. برای بهترین نتیجه ، سالاد را حداقل چند ساعت قبل از سرو یا یک شب میل کنید. سالاد را می توان حدود یک هفته در یخچال نگهداری کرد.

روش مورد علاقه من برای نگهداری سالاد در یک ظرف شیشه ای با درب بسته است. از 2 پوند هویج ، من معمولاً یک لیوان کامل 4 فنجانی سالاد می گیرم که در آن محکم بسته بندی شده است.

وقتی هویج ترش می شود ، مقداری مایع از آن خارج می شود. قبل از سرو هویج ، آنها را به طور مساوی مخلوط کنید تا همه آب میوه ها ، ادویه ها و روغن به طور مساوی توزیع شود. برای بیرون آوردن هویج از یک چنگال بزرگ یا یک قاشق شکاف دار استفاده کنید و آن را با مایع اضافی سرو نکنید. (در صورت باقی مانده ، آنها را داخل شیشه قرار دهید و مایع ترشی را داخل یخچال بگذارید.)

قبل از سرو ، سالاد هویج را با گیاهان تازه تزیین کنید.

چاپ

سالاد هویج روسی-Koreiskaya Morkovka

این سالاد هویج در غذاهای روسی بسیار محبوب است. هویج رنده شده ترد با پیازهای کارامل شده روغن زده و با گشنیز و سیر مزه دار می شود.

 • نویسنده: کارخانه عطر و طعم اولگا
 • زمان آماده سازی: 20 دقیقه
 • زمان پخت: 10 دقیقه
 • کل زمان: 30 دقیقه
 • عملکرد: 8 1 x

2 پوند هویج ، پوست کنده و رنده شده روی رنده ژولین یا ماندولین خوب

1 پوند پیاز ، خرد شده به صورت نیم دایره

1 فنجان روغن (آووکادو ، آفتابگردان و غیره)

نمک ، فلفل سیاه آسیاب شده ، به مزه

1 قاشق غذاخوری شکر دانه دار

1 1/2 قاشق چایخوری گشنیز آسیاب شده

1 1/2 قاشق چایخوری پاپریکا

1/4 قاشق چایخوری فلفل قرمز ، یا به مزه

4 6 حبه سیر ، خرد شده

گیاهان تازه ، برای تزئین (جعفری یا گشنیز)

هویج را روی یک رنده ژولین خوب رنده کنید.

پیازها را به صورت نیم دایره برش دهید. روغن را در یک ماهیتابه بزرگ داغ کرده و پیازها را اضافه کنید. برای مزه نمک بزن. به مدت 7-10 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید تا پیازها طلایی شوند.

در همین حال ، در یک کاسه بزرگ ، هویج ها را با نمک و فلفل سیاه آسیاب شده مزه دار کنید. شکر ، گشنیز آسیاب شده ، پاپریکا ، فلفل دلمه ای را اضافه کرده و مخلوط کنید تا مخلوط شوند.

حبه های سیر را ریز خرد کرده یا از طریق پرس سیر فشار دهید و در انتهای یک کاسه بزرگ قرار دهید. وقتی پیازها پخته شدند ، پیازها را از طریق یک الک توری خوب صاف کرده و روغن داغ را درست روی سیر بریزید. اگر می خواهید سیر طعم ملایم تری در سالاد داشته باشد ، می توانید سیر را صاف کنید یا حتی سیر را در 30 ثانیه آخر پخت به پیاز اضافه کنید. گزینه دیگر این است که سیر را به همراه روغن به سالاد هویج اضافه کنید و همه مواد را مخلوط کنید تا ترکیب شوند. پیاز پخته شده در سالاد استفاده نمی شود. آنها را به دستور العمل های دیگر اضافه کنید.

سالاد هویج را در یخچال نگهداری کنید. می توانید سالاد را فوراً سرو کنید ، اما برای بهترین نتیجه ، سالاد را حداقل چند ساعت یا یک شب قبل از سرو در یخچال تفت دهید.

قبل از سرو سالاد دوباره مخلوط کنید. با گیاهان تازه تزئین کنید.

سالاد را در یخچال تا یک هفته نگهداری کنید.

کلمات کلیدی: سالاد هویج ، سالاد هویج روسی ، سالاد هویج کره ای ، koreiskaya morkovka ، طرز تهیه سالاد هویج ، سالاد هویج گشنیز

سالاد هویج روسی – Koreiskaya Morkovka

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *