سندرم کوواد چیست؟

سندرم کواد همچنین به عنوان حاملگی سمپاتیک شناخته می شود. از کلمه فرانسوی couvee گرفته شده است که به معنی “به brood -trusted-source> “یا” hatchch “) و اولین بار در سال 1865 توسط انسان شناس ادوارد برنت تیلور مورد توجه قرار گرفت. به عبارت دیگر ، مدت مدیدی است که گذشت.

تیلور مردان را در جوامع بدوی مشاهده می کند. می تواند درد شریک زندگی خود را در حین زایمان یا حتی شیردهی پس از تولد تقلید کند. تحقیقات بیشتر نشان داد مردان در طول بارداری شرکای خود دارای علائم مشابه بارداری هستند. تیلور این علائم را به همدلی یا همدردی نسبت داد ، که عبارت است از ” فیزیکی منبعی با اعتماد به نفس و پاسخگویی به پریشانی دیگران. “

وقتی شریک زندگی شما مبتلا به سندرم کوواد است ، ممکن است آنها نمی دانند علائمی که تجربه می کنند روانی است یا نه. آنها ممکن است به دنبال کمک پزشکی باشند ، فقط بدانند که هیچ چیز با آنها “اشتباه” نیست ، و استرس بیشتری را به یک وضعیت استرس زا اضافه می کند.

در اینجا چیزی وجود دارد: سندرم کواد یک بیماری رسمی نیست. یا وضعیت روانی ، با وجود تحقیقات نشان می دهد که این یک هدف نسبتاً رایج پدیده.

بنابراین ، پزشک شریک زندگی شما احتمالاً نه به آنها تشخیص دهید. و در حالی که شما در صفحات راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-5) سندرم کوواد را مشاهده نخواهید کرد ، اگر شریک زندگی شما در حال تجربه آن باشد ، واقعاً کمتر نخواهد شد.

مرتبط: آیا مردان می توانند باردار شوند؟

احتمالاً شنیده اید که افرادی در حال افزایش وزن یا هوس غذائی را به همراه سایر افراد باردار مهم خود داشته باشید. طیف گسترده ای از علائم ممکن است افراد مبتلا به سندرم کوواد وجود داشته باشد.

آنچه ممکن است یک نفر تجربه کند ، کاملاً متفاوت از آنچه ممکن است شخص دیگر باشد – دقیقاً مانند علائم بارداری واقعی. بسته به نوع روانشناختی یا جسمی ، بسته به علائم مختلف تقسیم می شود. و توجه به این نکته مهم است که محققان تفاوت اصلی را میان کوواد ذکر می کنند سندرم و هذیان بارداری: با Couvade ، فرد ممکن است علائم حاملگی را احساس کند اما باور نخواهد کرد که آنها واقعاً باردار هستند.

علائم روانشناختی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • اضطراب
 • افسردگی
 • مشکل در خوابیدن
 • بی قراری
 • کاهش میل به رابطه جنسی / سایر تغییرات در میل جنسی

علائم جسمی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حالت تهوع ، استفراغ و سوزش قلب؟
 • درد یا نفخ در شکم
 • اشتها
 • گرفتگی ساق پا
 • کمردرد
 • تحریک دستگاه تناسلی یا ادرار
 • افزایش وزن یا کاهش وزن
 • افتادگی معده

درد دندان یکی دیگر از علائم شایع است و به اندازه 43٪ زمان. در واقع ، یکی از مقاله ژورنال توضیح می دهد که اگر مردی از درد دندان شکایت دارد ، علائم جسمی دیگری مانند موارد ذکر شده در بالا وجود دارد ، و دارای یک شریک باردار است ، سندرم کواد یک علت محتمل است.

علائم مرتبط با حاملگی سمپاتیک در سه ماهه اول تمایل به توسعه دارند. اگر به این فکر کنید ، سه ماهه اول به طور کلی بیماری صبحگاهی ، فرسودگی و سایر علائم جسمی نه چندان شاد در بارداری. جالب است که علائم سندرم کواد ممکن است در سه ماهه دوم فروکش کند ، که در بارداری نیز اتفاق می افتد.

برای افراد باردار ، سه ماهه دوم گاهی اوقات به صورت بی حسی “دوره ماه عسل” خوانده می شود زیرا به طور کلی ممکن است احساس خوبی داشته باشند. همكاراني كه با سندرم كوواد برخورد مي كنند ، به طور كلي احساس خوبي مي كنند. باز هم ، این از نزدیک با بیماریهای مرتب و حاملگی بارداری که در هنگام آماده شدن بدن برای تولد تجربه می کنید ، هماهنگ است.

باز هم ، شما دقیقاً اطلاعات زیادی در مورد بارداری سمپاتیک را در کتابهای پزشکی یا ادبیات دیگر پیدا نخواهید کرد. به این دلیل است که سندرم کواد با دقت بیشتری توسط انسان شناسان و جامعه شناسان مورد بررسی قرار گرفته است.

چرا این مورد است؟ خوب ، به نظر می رسد علائم جسمی و روانی عمدتاً در پاسخ به موقعیت های اجتماعی (در این حالت ، بارداری شریک زندگی) و فرهنگ ایجاد می شود.

محققان به ایده همدلی مرتبط با بارداری شریک زندگی به عنوان بازگشت علت اصلی نکته جانبی: در مورد اینکه آیا این سندرم بر زنان در زوج های همجنس مبتلا اثر می گذارد ، اطلاعات زیادی در دست نیست. این یک فرض عادلانه است که اگر کوواد در همدلی / همدلی ریشه داشته باشد ، ممکن است برای هر دو جنس اعمال شود. اضطراب بالاتر مرتبط با افزایش علائم این سندرم. پدر بودن برای اولین بار یک ارتباط ممکن دیگر است که به نوبه خود می تواند به افزایش استرس کمک کند.

مرتبط: همه چیز درباره پدر و مادر شدن است

مطالعات نشان می دهد که احتمال بروز سندرم کوواد به احتمال زیاد با فرهنگ مرتبط است. به عنوان مثال ، موارد این سندرم بسته به موقعیت جغرافیایی متفاوت است و شیوع آن در استرالیا (31 درصد) ، انگلیس (25 درصد) و لهستان (72 درصد) فقط برای نام بردن چند منطقه متفاوت است. یکی قدیمی تر مطالعه توضیح می دهد که مردان در زوج هایی که نازایی را تجربه کرده اند ممکن است دچار سندرم کوواد شوند. از 36 زوجی که مورد بررسی قرار گرفتند ، شش مرد دارای علائمی بودند که با آنچه که شرکای خود تجربه می کردند ، نزدیک بود. این مطالعه نشان داد که علائم در سه ماهه اول بدتر ، در سه ماهه دوم بهتر و در سه ماهه سوم نیز بدتر است. محققان می گویند اصطلاح “تسکین علائم” ممکن است راهی بهتر برای توصیف پدیده باشد.

دیگر این تئوری را تصور كرده اند كه این سندرم به دلیل حسادت همسر و مادر باردار به یك” بحران انتقالی “در والدین ایجاد می شود.

متأسفانه ، یافته ها متناقض هستند. و حتی با وجود این اطلاعات ، کار بیشتری باید انجام شود تا دلایل فیزیولوژیکی بالقوه بارداری سمپاتیک را کشف کنیم.

مرتبط: 12 راه والدین جدید می توانند ( و باید) از کمک بخواهید

هیچ درمان خاصی برای سندرم کوواد مشخص نشده است.

در عوض ، محققان توضیح می دهند که به طور معمول می رود دور با تولد کودک (یا به زودی پس از).

این به این معنا نیست که شریک زندگی شما برای کمک به درمان علائم نمی تواند به پزشک خود مراجعه کند. اما از آنجا که این سندرم به بارداری پیوند دارد (و هنوز هم کاملاً درک نشده است) ، ممکن است تا پایان بارداری کاملاً از بین نرود.

به هرگونه گرفتگی سوزش سر دل و پا ، افزایش وزن و افسردگی یا هرگونه علائم دیگر توجه داشته باشید. گفته می شود ، درک کنید که بارداری پر از انتظار و اضطراب است – برای هر دو شریک زندگی.

علائم سندرم کواد با اضطراب افزایش می یابد. بنابراین ، مطمئن باشید که شما هم در این مدت مراقب خودتان هستید – و همدیگر.

این به معنای استراحت اضافی ، خوردن یک رژیم متعادل ، اجتناب از الکل و مواد مخدر اضافی ، ورزش منظم و درگیر شدن در تکنیک های کاهش استرس مانند تنفس عمیق ، یوگا و مراقبه است.

.

سندرم کواد چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *