سوراخ های دکمه شکم هنگام بارداری

سوراخ دکمه های شکم نوعی از خود بیان است. اگرچه سوراخ کردن بدن safe هنگام انجام در محیط استریل ، خطرات آنها را دارد. بنابراین اگر باردار هستید یا به فکر باردار شدن هستید ، ممکن است چند سؤال داشته باشید. آیا می توانید سوراخ کردن شکم در حین بارداری ایمن باشد؟ آیا سوراخ شدن باعث افزایش درد یا ناراحتی می شود؟ آیا می توانید در حین بارداری سوراخ کنید؟

اگر دکمه شکم را سوراخ می کنید – یا در حال حاضر سوراخ کردن دارید – در اینجا انتظار دارید که در دوران بارداری انتظار داشته باشید.

If you ‘ از که اخیراً از بارداری آموخته اید ، اولین فکر شما ممکن است حذف سوراخ کردن دکمه شکم باشد. اما لازم نیست خیلی سریع واکنش نشان دهید. جواب کوتاه بله است ، می توان در حین بارداری یک دکمه شکم کاملاً بهبود یافته را سوراخ کرد. اما اگرچه کاملاً بی خطر است ، اما معقول است که در برخی مواقع سوراخ کردن را از بین ببرید.

بدن همه متفاوت است. بنابراین با افزایش ضربات کودک ، تجربه شما با سوراخ کردن دکمه شکم ممکن است متفاوت از تجربه شخص دیگر باشد.

نگرانی های شما در هنگام رشد

اگر دکمه شکم خود را در دوران بارداری سوراخ می کنید ، بدانید که می توانید برخی از ناراحتی ها را تجربه کنید چون شکم شما دراز می شود تا فضای کودک شما به وجود بیاید. با بزرگ شدن ضربات کودک و سفت شدن پوست ، سوراخ سوراخ روی پوست شما کشیده می شود.

این می تواند منجر به درد ، قرمزی و اشک های کوچک اطراف ناف شما شود. اگر به دکمه شکم پاره یا آسیب دیده اید ، خطر در صورت ایجاد باکتری در زخم ، عفونت ایجاد کند.

نگرانی در هنگام زایمان

برخی از افراد تصمیم می گیرند که پیرسینگ را برداشته و حلقه دکمه شکم را در تمام دوران بارداری خود حفظ نکند – حتی با انجام سوراخ کردن نیز انجام نمی شود. این امکان پذیر است. اگر زایمان واژینال دارید ، سوراخ کردن دکمه شکم وارد نمی شود. مسیر.

اگر سزارین داشته باشید ممکن است به این روش عمل کند.

البته ، حتی اگر شما قصد زایمان واژینال را دارید ، شرایط می تواند به سرعت تغییر کند. در این حالت ، شما ممکن است به یک بخش C غیر منتظره نیاز داشته باشید. برای آمادگی برای این امکان ، برخی از مادران انتظار دارند که سوراخ کردن شکم خود را قبل از عزیمت به بیمارستان ، دقیقاً در صورت نیاز ، حذف کنند.

تمیز نگه دارید

اگر در حین بارداری می خواهید یک دکمه شکم را سوراخ کنید ، در مرحله ممکن تمیز نگه دارید. همچنین باید برای به حداقل رساندن ناراحتی یا درد ناشی از اصطکاک قدم بردارید. برای روشن بودن ، اگر سوراخ کردن دکمه شکم شما کاملاً بهبود یافته باشد ، در دوران بارداری مراقبت خاصی لازم نیست. به طور معمول ، تقریباً نه ماه تا یک سال طول می کشد که یک دکمه شکم سوراخ شود تا کاملاً بهبود یابد.

مراقب عفونت باشید

اگر به دلیل کشیدگی پوست ، دکمه شکم شما دچار پارگی یا آسیب جزئی شده است ، شستن ناحیه با آب گرم و صابون ضد باکتری می تواند به جلوگیری از عفونت کمک کند. همچنین می توانید یک پماد ضد باکتری موضعی را بر روی پوست بمالید.

علائم عفونت می تواند شامل قرمزی ، پوستی که لمس آن گرم است و کلاس زهکشی از ناف . اگر علائم عفونت دارید به پزشک مراجعه کنید.

برای جلوگیری از عفونت ، باید روزانه ناحیه ناف را در دوش یا حمام تمیز کنید. حداقل هفته ای یکبار سوراخ کردن دکمه شکم را به طور کامل بردارید تا این ناحیه با صابون و آب گرم تمیز شود. اجازه دهید قبل از وارد کردن حلقه دکمه شکم ، هوا خشک شود.

برای تغییر راحتی جواهرات خود را در نظر بگیرید

برای راحتی ، می توانید جواهرات دکمه شکم فعلی خود را برداشته و آن را با زایمان جایگزین کنید. یا حلقه دکمه شکم بارداری. این حلقه ها از پلی تترا فلورو اتیلن (PTFE) ، یک سیم انعطاف پذیر و نیکل ساخته شده اند. با تغییر بدن و بزرگ شدن شکم شما به گونه ای طراحی شده است. این حلقه ها به جلوگیری از کشیدگی و آسیب دیدگی پوست کمک می کند. اگر شما یک دکمه شکم را سوراخ می کنید ، به پوشیدن لباس های گشاد نیز کمک می کند. این شامل پیراهن های گشاد و شل شده ای است که در حلقه دکمه شکم خود را نمی خراشید یا چسبان نمی دهید ، و همچنین شلوارهای زایمان را با یک باند پایین برای جلوگیری از تحریک ناحیه ناف می گیرید.

سوراخهايي را كه بهبود نيافته اند را حذف كنيد. توصیه شما این است که سوراخ کردن بدن را تا زمانی که کودک به دنیا آوردید از بین ببرید. بدن شما طی چند هفته و ماه های بعدی چندین تغییر ایجاد می کند – تغییراتی که می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند. اگر سوراخ کردن را حفظ کنید ، سوراخ نشده و شفابخش پوست شما با بزرگتر شدن ضربات کودک در اندازه ، می تواند بزرگتر شود. سوراخ بزرگتر همراه با زمان بهبودی آهسته تر شما را در خطر عفونت قرار می دهد. اگر قبل از بهبودی کامل دکمه شکم را سوراخ کردید ، ناحیه ناف و پوست اطراف خود را تمیز نگه دارید تا از عفونت جلوگیری شود. مجدداً هر روز ناحیه را با آب گرم و صابون ضد باکتری بشویید و در صورت بروز علائم عفونت به پزشک خود مراجعه کنید. سوراخ کردن شما کاملاً بهبود یافته است ، اما شما تصمیم دارید حلقه دکمه شکم را جدا کنید ، ممکن است سوراخ بسته شود. برای جلوگیری از این امر ، می توانید سوراخ کردن را مجدداً وارد کرده و هفته ای چند بار آن را حرکت دهید. این به باز نگه داشتن سوراخ کمک می کند.

در هنگام بارداری سوراخ نکنید.

فقط باید بعد از بارداری دکمه سوراخ شکم اخیر را از بین ببرید ، باید در طول بارداری از گرفتن هر نوع سوراخ کردن خودداری کنید.

بارداری می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند و شما را در معرض خطر عفونت قرار دهد. بنابراین در این زمان از سوراخ کردن قسمتهای بدن خودداری کنید. تجهیزات سوراخ کردن غیر استریل به هپاتیت B و C. Plus مرتبط شده است ، به دلیل حساسیت تماس به طلا یا نیکل .

ناول یا سوراخ کردن دکمه شکم نوعی از خود بیان است. و خوشبختانه ، اگر به طور کامل بهبود یابد ، می توان در طی بارداری سوراخ کرد. با این وجود ، شما باید سوراخی را ایجاد کنید که باعث ناراحتی یا درد می شود ، و پزشک توصیه می کند که سوراخ کردن را قبل از مراجعه به بیمارستان برای زایمان از بین ببرد – در صورت نیاز به بخش C.

.

سوراخ های دکمه شکم هنگام بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *