سوپ رشته مرغ

سوپ رشته مرغ بسیار خوشمزه است و تقریباً  مورد علاقه هر آشپزی است. پیاز ، هویج ، کرفس و سیر طعم معطر را به آب گوشت غنی ، غلیظ  می دهند ، و تکه های مرغ نرم و سیب زمینی آن را دلچسب و سیر کننده می کند.

Homemade Chicken Noodle Soup

دستور سوپ مرغ

سوپ رشته  مرغ در یک کاسه راحت است. همه چیز با یک آبگوشت غنی ، غلیظ و خوش طعم شروع می شود که کاملاً شفاف و طلایی است. پیاز ، هویج ، کرفس و سیر در سوپ نفوذ کرده و طعم فوق العاده ای به آن می بخشد. تکه های مرغ آبدار در هر قاشق وجود دارد.  همچنین سیب زمینی یک افزودنی فوق العاده است و می توانید از هر شکل یا ماکارونی یا رشته فرنگی که دوست دارید استفاده کنید.
هیچ چیز آرامش بخش تر از یک قابلمه سوپ رشته مرغ نیست که با خانواده خود به اشتراک بگذارید.

 

نحوه تهیه سوپ نودل مرغ خانگی

از چه نوع مرغی استفاده کنید:

من متوجه می شوم که مرغ های کوچک هنگام تهیه سوپ رشته مرغ گزینه مناسبی هستند. آنها بسیار ارزان هستند و مقدار مناسبی گوشت تولید می کنند.

شما می توانید تقریباً از هر نوع مرغ استفاده کنید – بال مرغ ، ران مرغ ، سینه مرغ. اطمینان حاصل کنید که هر زمان که مرغ را برای دستور العمل های دیگر خرد می کنید ، ستون فقرات مرغ ، نوک بال و سایر قسمت های مرغ را نگهدارید ، آنها را در فریزر قرار دهید و هر زمان که می خواهید آب مرغ یا هر نوع دیگر سوپ مرغ ، می توانید آن را به آبگوشت اضافه کنید.

اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، حتماً از دماسنج گوشت استفاده کنید و به محض رسیدن به 160 درجه فارنهایت آن را از آب گوشت خارج کنید تا مطمئن شوید که نرم است و خشک و پخته نمی شود.

پخت مرغ و آبگوشت

 1. مرغ ، پیاز ، سیر ، برگ بو ، فلفل دلمه ای و آب را در یک قابلمه بزرگ قرار دهید. نمک را به جوش بیاورید و بپزید تا مرغ نرم شود و گوشت از استخوان جدا شود ، حدود 40-50 دقیقه.
 2. آبگوشت را از طریق یک الک مشبک که با پارچه پنیر پوشانده شده است ، صاف کنید. یا یک دستمال کاغذی
 3. وقتی به اندازه کافی سرد شد ، گوشت را از استخوان جدا کنید. کنار بگذارید.

میانبرهای سوپ خوش طعم بدون تهیه آبگوشت از قبل

برای تهیه سریع سوپ رشته مرغ ، می توانید از تهیه آبگوشت از ابتدا و پختن مرغ خام صرف نظر کنید. این زمان و تلاش برای تهیه سوپ را از ابتدا به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

می تونید دسته های بزرگی از آب مرغ درست می کنم و آن را فریز کنید ، وقتی که می خواهید سریع یک قابلمه سوپ درست کنید، بسیار مفید است. اگر نمی خواهید از آب مرغ خریداری شده در فروشگاه استفاده کنید ، اگر نمی خواهید خودتان آن را تهیه کنید.

سوپ را با تفت دادن سبزیجات و سپس افزودن آب گوشت شروع کنید.

می توانید هر مرغ پخته شده را در آخر به سوپ اضافه کنید ، فقط آن را داغ کنید. می توانید از مرغ باقیمانده استفاده کنید ، و برای شام مرغ بریان یا مرغ چرخدار.

تهیه سوپ رشته مرغ

 1. در حالی که آب مرغ در حال پخت است ، همه سبزیجات را آماده کنید.
 2. وقتی آبگوشت پخته شد ، از همان قابلمه برای پخت سوپ استفاده کنید ، ابتدا آن را آبکشی کنید.
 3. سبزیجات معطر (پیاز ، هویج ، کرفس و سیر) را تفت دهید تا نرم شوند. سبزیجات را به دلخواه با نمک و فلفل سیاه آسیاب کنید.
 4. اگر می خواهید سوپ کمی خامه ای باشد ، می توانید 1 1/2 – 2 قاشق غذاخوری آرد را اضافه کرده و مخلوط کنید ، تا زمانی که به طور کامل در سبزیجات جذب شود ، حدود 1 دقیقه. من دوست دارم سوپ شفاف و آبگوشت باشد ، بنابراین من معمولاً آن را در این سوپ حذف می کنم.
 5. آب مرغ را بریزید و سوپ را به جوش بیاورید ، سپس آن را کم کنید تا بجوشد.
 6. سیب زمینی ها را اضافه کرده و حدود 10 دقیقه بپزید ، تا زمانی که سیب زمینی ها پخته شوند.
 7. در این مرحله ، می توانید 2 فنجان آب دیگر نیز اضافه کنید. با این حال ، اگر دوست دارید سوپ خود را در ضخیم تر با قوام خورشت بیشتری بخورید ، می توانید آب اضافی را اضافه نکنید. من همیشه آب بیشتری اضافه می کنم ، گاهی حتی بیش از 2 فنجان ، اما این کاملاً به شما بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که ماکارونی/رشته فرنگی نیز مقدار زیادی از مایع را جذب می کند. چاشنی سوپ را تنظیم کنید ، در صورت نیاز نمک بیشتری اضافه کنید.
 8. ماکارونی را به سوپ و همچنین مرغ پخته شده اضافه کنید. به مدت 8 دقیقه پخت را تا زمان پختن ماکارونی ادامه دهید. همچنین می توانید از رشته فرنگی به جای ماکارونی استفاده کنید ، در این صورت آنها خیلی سریعتر می پزند ، بنابراین این را در نظر داشته باشید. از هر ماکارونی که دوست دارید استفاده کنید.
 9. همچنین می توانید پاستا را جداگانه بپزید و هنگام سرو به سوپ اضافه کنید. این یک راه عالی برای جلوگیری از پختن پاستا و جلوگیری از پخت بیش از حد آن است. این امر به ویژه هنگامی که سوپ را در روز بعدی گرم می کنید ، بسیار خوب میشود‌
 10. سوپ را با سبزیجات تازه تزیین کنید.

سرو  ، گرم شدن و انجماد

سوپ رشته مرغ با نان خانگی ، رول شبدر یا بیسکویت چدار سرو می شود.

سوپ را تا 5 روز در یخچال نگهداری کنید. سوپ رشته مرغ را می توان از 4-6 ماهگی منجمد کرد ، اما سیب زمینی و ماکارونی مقدار زیادی از مایع را جذب کرده و بسیار پفکی می شوند. اگر می خواهید سوپ رشته مرغ را منجمد کنید ، توصیه می کنم سیب زمینی و ماکارونی را کنار بگذارید و بعد از ذوب شدن وقتی آماده سرو هستید ، آن را به سوپ اضافه کنید. ممکن است لازم باشد بعد از آب کردن سوپ و گرم کردن آن ، آب گوشت بیشتری به آن اضافه کنید.

سوپ رشته مرغ را روی اجاق گاز یا مایکروویو گرم کنید.

سوپ رشته مرغ

Homemade Chicken Noodle Soup

سوپ رشته  مرغ  ، بسیار خوشمزه است و تقریباً مورد علاقه  هر آشپزی است. پیاز ، هویج ، کرفس و سیر طعم معطر را به آب گوشت غنی و غلیظ می دهند ، و تکه های مرغ نرم و سیب زمینی آن را دلچسب و سیر کننده می کند.

آبگوشت:

 • 1 1/2 پوند چوب مرغ (یا هر نوع مرغ)
 • 1 پیاز کوچک (نصف شده)
 • 3 5 حبه سیر (کامل)
 • 1 2 برگ بو
 • 1/2 قاشق غذاخوری فلفل سیاه
 • نمک (به مزه)
 • 10 12 فنجان آب (+ 2 فنجان های اضافی آب برای افزودن بعدا به سوپ)

سوپ:

 • 1 پیاز بزرگ (خرد شده)
 • 3 هویج (پوست کنده و خرد شده (یا رنده شده ، یا خرد شده))
 • 3 ساقه کرفس (برش خورده (یا خرد شده))
 • 3 5 حبه سیر (خرد شده)
 • 1 1 1/2 قاشق غذاخوری کره یا روغن
 • نمک (فلفل سیاه آسیاب شده)
 • 3 سیب زمینی متوسط ​​(پوست کنده و خرد شده)
 • 2 فنجان رشته فرنگی یا ماکارونی (مورد علاقه من پاستای  فرسیلی یا فرشته ای است که به قطعات کوچک شکسته شده است)
 • 1 قاشق غذاخوری گیاهان تازه (هر کدام (جعفری ، شوید ، پیاز سبز))
 1. مرغ ، پیاز ، سیر ، برگ بو ، دانه های فلفل و آب را در یک قابلمه بزرگ قرار دهید. نمک را به جوش بیاورید و بپزید تا مرغ نرم شود و گوشت از استخوان جدا شود ، حدود 40-50 دقیقه.
 2. آبگوشت را از طریق یک الک مشبک که با یک دستمال یا یک حوله کاغذی پوشانده شده است ، صاف کنید. وقتی به اندازه کافی سرد شد ، گوشت را از استخوان جدا کنید. کنار بگذارید.
 3. در حالی که آبگوشت در حال پخت است ، بقیه مواد را آماده کنید.
 4. همان قابلمه ای را که برای پخت آبگوشت استفاده می کردید ، بشویید. کره را آب کنید (یا از حرارت متوسط ​​استفاده کنید. پیاز ، هویج ، کرفس و سیر را اضافه کنید. نمک و فلفل را مزه دار کنید. حدود 7 دقیقه بپزید تا سبزیجات نرم شوند.
 5. اگر می خواهید سوپ کمی خامه ای باشد ، می توانید 1 1/2-2 قاشق غذاخوری آرد اضافه کنید و آن را مخلوط کنید تا کاملا در سبزیجات جذب شود ، حدود 1 دقیقه اگر دوست دارید سوپ شفاف و آبگوشت باشد ، بنابراین معمولاً آن را در این سوپ حذف کنید.
 6. آبگوشت رزرو شده را بریزید و سوپ را بجوشانید و کف قابلمه را با یک قاشق چوبی خرد کنید. حرارت را کم کنید تا بجوشد ، سیب زمینی ها را اضافه کرده و حدود 10 دقیقه بپزید تا سیب زمینی ها پخته شوند.
 7. 2 فنجان دیگر آب اضافه کنید. با این حال ، اگر دوست دارید سوپ خود را در ضخیم تر با قوام خورشت بیشتری بخورید ، می توانید آب اضافی را اضافه نکنید. من همیشه آب بیشتری اضافه می کنم ، گاهی حتی بیش از 2 فنجان ، اما این کاملاً به شما بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که ماکارونی/رشته فرنگی نیز مقدار زیادی از مایع را جذب می کند. چاشنی سوپ را تنظیم کنید و در صورت نیاز نمک بیشتری اضافه کنید.
 8. ماکارونی و همچنین مرغ پخته شده را به سوپ اضافه کنید. به مدت 8 دقیقه پخت را تا زمان پختن ماکارونی ادامه دهید.
 9. سوپ را با گیاهان تازه تزیین کنید.

کلمات کلیدی: سوپ رشته فرنگی مرغ ، سوپ رشته فرنگی مرغ از ابتدا ، طرز تهیه سوپ رشته فرنگی مرغ ، مرغ دستور آش رشته ، سوپ نودل مرغ آسان

سوپ رشته مرغ سریع و خوشمزه همراه با عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/wekjriusd...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/wekjriusd1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35