رنگها تأثیرات واقعی بر روی افراد دارند ، و زمان آن فرا رسیده است که ما از آن استفاده کنیم.

حدود یک ماه در قرنطینه بود و من در اتاق نشیمن خود نشسته بودم و احساس کمبود می کردم. هیچ چیز به طور خاص اشتباه نبود. من فقط احساس “خاموش” کردم

به اتاق نگاه کردم. من وقتی که وارد آن شدم ، آن را به رنگ خنثی و خاکی رنگی رنگ آمیزی کرده بودم. در آن زمان متوجه شدم که این رنگ آرامش بخش است ، اما اکنون دیوارها احساس خستگی می کنند. در واقع ، همه چیز در مورد اتاق احساس غم و اندوه می کند. تمام مبلمان و دکورهای من سایه های بلوز و خاکستری بود. چراغ سقفی روشن فلورسنت باعث نمی شود هر چیزی احساس بهتری داشته باشد.

برای اینکه خودم را امتحان کنم و گمراه شوم ، به پیاده روی رفتم. تابش آفتاب و درختان باعث می شود کمی احساس بهتری داشته باشم.

من تا یک ماه بعد ، وقتی یک لامپ طلایی و طلایی جدید دریافت کردم ، دوباره به تجربه فکر نکردم. وقتی آن را به آن وصل کردم ، اتاق فوراً احساس گرمتر و شادابی کرد.

در حالی که به من طلوع می کند که به سادگی با رنگ های گرمتر روبرو هستم ، یک روز آفتابی در حیاط خلوت من یا اتاقی که با سایه های روشن رنگ شده است ، باعث می شود احساس کمی بهتر شود.

که به عنوان کروتراپی نیز شناخته می شود ، رنگ درمانی براساس تصور کنید که چراغ های رنگی و رنگی می توانند به سلامت جسمی یا روانی کمک کنند. طبق این ایده ، آنها باعث ایجاد تغییرات ظریف در خلقیات و زیست شناسی ما می شوند.

رنگ درمانی دارای سابقه ای طولانی است. سوابق نشان می دهد که رنگ و نور درمانی در مصر باستان ، یونان ، چین و هند انجام می شد.

“رابطه ما با رنگ در کنار فرهنگ ها ، مذاهب و زندگی ما تکامل یافته است.”

“رنگ به عنوان مظهر نور جایگاه الهی را برای بسیاری از افراد حفظ کرد. شفا دهنده های مصری برای نشان دادن مقدس بودن خود ، برچسب های آبی رنگ آبی پوشیدند. در یونان ، آتنا برای نشان دادن خرد و تقدس خود ، جامه طلایی پوشید ، “می گوید: آل موحیتب.

امروزه ، رنگ درمانی عمدتاً به عنوان یک داروی درمانی مکمل یا جایگزین تلقی می شود. به عنوان مثال ، اسپاسهایی مانند Sunlighten سونا کروموتراپی را ارائه می دهد و ادعا می کند که مزایایی را برای مشتریان خود ارائه می دهد. اگر می خواهید استراحت کنید یا احساس آرامش کنید ، میهمانان سونا می توانند چراغ آبی را انتخاب کنند. در صورت تمایل به سم زدایی می توانند نور صورتی را انتخاب کنند.

آل مجتهد گفت که او از رنگ درمانی برای کمک به مشتریان خود برای رهایی اضطراب ، سهولت افسردگی و ارتباط بهتر با خود از طریق کارگاه های رنگی ، تمرین های تنفس رنگی ، مراقبه ها و جلسات یک به یک استفاده می کند.

حقیقت این است ، تحقیقات پشتوانه علمی در مورد رنگ درمانی هنوز هم بسیار محدود است.

این یک تحقیق بسیار جدید است ، حداقل در دنیای پزشکی. بسیاری از محققان به من گفتند كه هنگام تلاش برای دریافت بودجه برای مطالعات مربوط به رنگ درمانی ، با مقاومت روبرو شده ایم.

“وقتی من نور را به عنوان یك روش درمانی پیشنهاد كردم ، با مقاومت زیادی روبرو شدم.”دانشیار بیهوشی در دانشکده پزشکی دانشگاه آریزونا ، توسان.

“مردم می گویند ، چرا روی مواد مخدر کار نمی کنیم؟ انتشار راحت تر خواهد بود. او می گوید ، تا حدودی ، این صحیح است.

هنوز ابراهیم به کار خود متعهد است.

“رنگ ها تأثیرات بیولوژیکی و روانی خاصی بر روی افراد دارند و فکر می کنم اکنون زمان آن است که ما از آن استفاده کنیم. ”

در حال حاضر ، علم پزشکی نمی تواند تأیید کند که آیا چراغ های رنگی یا رنگی می توانند بیماری های جسمی شما را درمان کنند یا به بهبود سلامت روان شما کمک می کنند.

با این وجود شواهدی وجود دارد که می گوید این چراغ های رنگی می توانند در بدن ، سطح درد و روحیه ما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، نور درمانی برای درمان اختلال عاطفی فصلی استفاده می شود ، a نوع افسردگی که به طور معمول در پاییز و زمستان ظاهر می شود.

فوتوتراپی نور آبی معمولاً در بیمارستان ها برای معالجه زردی نوزادان ، بیماری در نوزادان. این بیماری باعث ایجاد بیلی روبین زیاد در خون می شود و باعث می شود پوست و چشم ها زرد شود. در حین درمان ، نوزادان هنگام خواب تحت لامپهای هالوژن آبی یا فلورسنت قرار می گیرند تا پوست و خون آنها بتواند امواج نور را جذب کند. این امواج نوری به آنها کمک می کند تا بیلی روبین را از سیستم خود حذف کنند.

علاوه بر این ، تحقیق نشان می دهد که در طول روز ، چراغ آبی می تواند بهبود یابد:

  • alertness
  • توجه
  • زمان واکنش
  • خلق و خوی عمومی

در شب ، با وجود اختلال در ساعتهای بیولوژیکی ، نور آبی می تواند به ما آسیب برساند ، یا ریتم شبانه روزی . این امر به این دلیل است که ملاتونین ، هورمونی را که به بدن ما کمک می کند سرکوب می کند ، سرکوب می کند.

همچنین شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه مشاهده نور آبی در شب می تواند خطر را افزایش دهد سرطان ، دیابت ، بیماری قلبی و چاقی ، هر چند t او تأیید نشده است.

ابراهیم در حال تحقیق در مورد تأثیرات چراغ سبز است درد میگرن و درد فیبرومیالژیا. او این تحقیق را هنگامی شروع کرد که برادرش ، که از سردردهای مکرر رنج می برد ، پس از گذراندن وقت در باغ خود با درختان و سایر فضای سبز احساس بهبودی کرد.

گرچه تحقیقات ابراهیم هنوز منتشر نشده است ، او ادعا می کند که نتایج وی بسیار دلگرم کننده است. وی گفت: شركت كنندگان پس از 10 هفته از قرار گرفتن در معرض روزانه در معرض چراغ LED سبز ، كمتر از میگرن در ماه و درد شدید فیبرومیالژیا گزارش می كنند.

“تاکنون ، بسیاری از مردم فوایدی از چراغ سبز گزارش داده اند ، و هیچ کس عوارض جانبی را گزارش نکرده است.”

“من تردید دارم که درمان با چراغ سبز جایگزین داروهای درد معمولی شود ، اما اگر ما حتی بتوانیم داروهای ضد درد را حتی 10 درصد کاهش دهیم ، این یک موفقیت بزرگ است.” “این می تواند پیامدهای قوی داشته باشد [در] آینده کنترل درد.”

در همین حال ، دکتر پدما گلور ، دکتر ، استاد بیهوشی و سلامت جمعیت در دانشکده پزشکی دانشگاه دوک ، در حال بررسی تأثیر رنگ عینک فیلتر در سطح درد نتایج اولیه وی حاکی از آن است که طول موج سبز باعث کاهش درد حاد و مزمن می شود.

با توجه به اپیدمی مواد افیونی و اثرات جانبی بسیاری از داروهای درد ، گلور می گوید نیاز جدی به گزینه های غیر دارویی برای کمک به مدیریت درد وجود دارد.

“ما هنوز در مراحل اولیه هستیم … اما [چراغ سبز] می تواند به معنای جایگزین منطقی ایمن و موثر برای داروهایی است که به بیماران مبتلا به درد آنها کمک می کند. ”

در حالیکه تحقیقات هنوز در دست انجام است ، استفاده از رنگ به روش های کوچک برای تقویت شما مشکلی ندارد. خلق و خوی خود را بهبود بخشد.

از ریتم خود محافظت کنید

برای جلوگیری از تداخل چراغ های آبی تلفن یا رایانه خود در ریتم شبانه روزی ، آنها را چند ساعت قبل از خواب خاموش کنید.

نرم افزاری وجود دارد که می تواند کمک کند ، مانند شار شار بسته به زمان روز ، رنگ نور رایانه شما را تغییر می دهد و باعث ایجاد رنگ های گرم در شب و رنگ های خورشید در روز می شود.

همچنین می توانید لیوان های ضد آبی a > ، که از نور ساطع شده توسط رایانه ، تلفن هوشمند ، تبلت و صفحه های تلویزیون شما محافظت می کند. قبل از خرید مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که عینک هایی که انتخاب می کنید در واقع نور آبی را مسدود می کند.

خرید ضد آبی عینک نور به صورت آنلاین.

چراغ شب

اگر به چراغ شب احتیاج دارید ، از چراغ قرمز کم نور استفاده کنید. مطابق تحقیق ، چراغ قرمز ممکن است بر ریتم شبانه روزی کمتر از نور آبی تأثیر بگذارد.

خرید چراغهای روشنایی قرمز به صورت آنلاین.

استراحت در فضای باز

اگر در تمرکز و هشیار بودن مشکل دارید ، قدم بزنید بیرون که در آن می توانید مقدار زیادی از نور آبی طبیعی دریافت کنید. تعامل با گیاهان سبز نیز ممکن است روش یک روش طبیعی برای کاهش استرس باشد .

با رنگ ها تزئین کنید

همچنین می توانید کاری را که من انجام داده ام انجام دهید و از رنگ در خانه خود استفاده کنید تا به تقویت روحیه شما کمک کند. از این گذشته ، طراحان داخلی سالهاست که این کار را توصیه می کنند. سوپ کیم ، رنگ می گوید: “در دنیای رنگ داخلی ، رنگ درمانی به سادگی با انتخاب یک رنگ دیواری که شخصاً با شما صحبت می کند ، خلق و خوی ایجاد می شود که می خواهید برای آن فضا به دست بیاورید ، ایجاد می کند.” مدیر بازاریابی برای شرکت رنگ والسپار .

کیم می گوید: “رنگ هایی که آرامش و تعادل شما را به همراه دارد برای حمام و اتاق خواب بسیار عالی هستند ، فضاهای معمولی که برای آرامش استفاده می شوند.”

“رنگهای پر جنب و جوش و پرانرژی در آشپزخانه ها و اتاقهای غذاخوری ، فضاهایی پر جنب و جوش و برای اجتماعی شدن استفاده می شوند.”

آزمایش

همچنین مشکلی وجود ندارد بازدید از آبگرمها یا گرفتن چراغهای LED سرگرم کننده برای خانه خود. حتی رنگ کردن ناخن ها یا رنگ کردن موهای شما می تواند نوعی رنگ درمانی باشد.

ابراهیم خیلی سریع تأکید می کند که تحقیق اوست هنوز خیلی مقدماتی وی نگران است كه افراد ممكن است قبل از مشورت با پزشك از چراغهای سبز برای درمان سردرد خود استفاده كنند. اگرچه او عوارض جانبی ندیده است ، اما هنوز تحقیقات بیشتری برای انجام آن انجام داده است.

اگر مشکل چشمی دارید ، او شما را تشویق می کند تا با چشم پزشک خود معاینه کنید. ابراهیم همچنین هشدار می دهد که اگر ناگهان شروع به ابتلا به میگرن شدید یا سردردهایی که قبلاً نداشتید ، می کنید ، باید پزشک خود را ببینید تا از هرگونه شرایط اساسی بهداشتی رد کند.

هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که نمی دانیم چگونه رنگ ها و نور روی سلامتی ما تأثیر می گذارد ، اما محققان اطلاعات بیشتری را کشف می کنند.

در این میان ، هیچ مشکلی در استفاده از رنگ اطراف خانه نیست اگر روحیه شما را بالا ببرد.

.

فواید تقویت کننده رنگ درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *