آب لیمو گرم

نوشیدن آب لیمو گرم یکی از بهترین روش های غذایی سالم در حال حاضر است که افراد مشهوری مانند گوینت پالترو، بیانسه و مارتا استوارت از آن استفاده کرده و این روش را به دیگران نیز توصیه کرده اند. استفاده از آب لیمو گرم مزایایی را به همراه دارد که در ادامه به بیان هریک پرداخته شده است.

مزایای نوشیدن آب لیمو گرم

ویتامین C موجود در آب لیمو

مهم ترین عامل معجون آب لیمو گرم، مقدار بالای ویتامین C موجود در لیمو است. زنان به 74 میلی گرم ویتامین C در روز ، مردان به 90 میلی گرم در روز و سیگاری ها به  35 میلی گرم از آن نیاز دارند.

یک بطری 3 لیتری آب لیمو حاوی 34 میلی گرم ویتامین  C و  فقط دارای 20 کالری است. سایر مواد معدنی موجود در آب لیمو عبارتند از:

0.64 گرم پروتئین ، 1.6 گرم فیبر ، 15 میلی گرم كلسیم ، 7 میلی گرم منیزیم ، 13 میلی گرم فسفر ، 116 میلی گرم پتاسیم و 1 میلی گرم ویتامین A. همچنین حاوی 1٪ از مقدار توصیه شده مصرف فولات و پتاسیم.

ویتامین C موجود در آب لیمو با سرماخوردگی و آنفولانزا مقابله می کند

احتمالا می دانید که ویتامین C با تقویت سیستم ایمنی بدن،  از سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری می کند. انستیتوی ملی بهداشت گزارش می دهد که مدت زمان طولانی شدن علائم بیماری را نیز کاهش می دهد.

ویتامین C ، اسید اسکوربیک نیز نامیده می شود، این ویتامین می تواند علائم را در هنگام سرماخوردگی کاهش دهد. بهتر است قبل از بیمار شدن به طور منظم ویتامین C مصرف کنید.

ویتامین C و جذب آهن

غلظت بالای اسید اسکوربیک در آب یک لیمو، جذب آهن را افزایش می دهد. وقتی آهن را از غذاهای گیاهی مصرف می کنیم، ویتامین C است که به ما کمک می کند تا آن را جذب کنیم.

خوردن غذاهایی که آهن زیادی دارند و جفت شدن آنها با غذاهایی که دارای  ویتامین C زیادی هستند، توانایی بدن در جذب آهن را افزایش می دهد.

ویتامین C و دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن

با توجه به بیانات موسسه ملی بهداشت، مکمل هایی که ویتامین C دارند ممکن است روند پیشرفت دژنراسیون ماکولای پیری را کاهش دهند.

یک مطالعه بزرگ انجام شد که در آن شرکت کنندگان با AMD مکمل هایی را شامل 500 میلی گرم اسید اسکوربیک همراه با سایر ویتامین ها و مواد مغذی به صورت روزانه مصرف کردند،  نتایج نشان داد که مصرف ویتامین C منجر به پیشرفت  آهسته AMD  می شود.

درمان بیماری ها

مصرف این نوشیدنی به دلیل کاهش وزن، خاصیت ضد پیری، مبارزه با سرماخوردگی ، سلامت چشم، درمان سنگ کلیه، هضم غذا و بهبود فشار خون به شدت توصیه می شود. همچنین این معجون، به کاهش خطرات بیماری هایی مانند سرطان ، آرتروز و بیماری های قلبی کمک کند.

کاهش وزن

آب لیمو گرم به کاهش وزن کمک می کند، اما  برای اثر بخش بودن استفاده از آن بهتر است روش های شگفت آور زیر را به کار گیرید.

در ابتدا توصیه می کنیم معجون شگفت آور آب لیمو گرم را صبح ها و به صورت ناشتا مصرف کنید تا سوخت و ساز بدنتان را به اندازه کافی بالا ببرید.توصیه بعدی ما این است که به هیچ عنوان آن را با خامه یا یک لیوان آب پرتقال بسته بندی شده و یا شکر مصرف نکنید. زیرا همراهی آن با این مواد غذایی می تواند صدها کالری به کالری مصرفی شما بیافزاید.

تقویت آنتی اکسیدان در صبح

به عنوان یک ضد اکسیدان ، اسید اسکوربیک موجود در معجون آب لیمو گرم از DNA در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند.

فواید آب

فواید آب لیمو گرم لزوماً شامل ویتامین های آن نیست. محققان می گویند بزرگترین کمک برای سلامتی شما نوشیدن آب است. آب لیمو گرم همان مزایای سلامتی آب ساده را برای سلامتی دارند.

بارها ثابت شده است که آب به کاهش وزن کمک می کند. معده را پر کرده و احساس سیری می دهد و با یبوست مقابله می کند. این روحیه شما را تقویت می کند ، به حافظه شما کمک می کند و برای فعالیت بدنی بسیار مهم است.

دفع سموم بدن

نوشیدن آب لیمو گرم باعث تعریق می شود که به دفع سموم بدن کمک می کند. مصرف آن در روز، تعریق را بخصوص در روزهای گرم افزایش می دهد. این اثر برای همه اندام های اصلی خوب است و تاثیرات ویژه ای بر پوست دارد.

آب لیمو دارای ترکیبات فلاونوئیدی است که ثابت شده سلولهای سرطانی را کند یا متوقف می کند. آب لیمو گرم همچنین به عنوان آنتی بیوتیک عمل می کند. آزمایشات روی موش ها نشان داده است که مصرف آب لیمو گرم آنتی بادی ها را بهبود می بخشد ، که می تواند به مقابله با وبا کمک کند.

جلوگیری از سکته مغزی و فشار خون

طبق گفته انجمن قلب آمریکا مرکبات ممکن است به کاهش خطر سکته ایسکمیک در زنان کمک کنند. آب  لیمو گرم  دارای اثرات ضد التهابی است و گردش خون را بهبود می بخشد.

مطالعه ای در ژاپن انجام شد که در آن زنان روزانه یک لیمو می خوردند و به عنوان نوعی ورزش پیاده روی می کردند. همه شرکت کنندگان فشار خون بهبود یافته را تجربه کردند

از برخی سنگهای کلیه جلوگیری و درمان می کند

نوشیدن روزانه آب لیمو گرم باعث جلوگیری و درمان سنگ کلیه می شود. اگزالات کلسیم، ماده ای است که بیشتر رسوبات را تشکیل می دهد.

سیترات ترکیبی است که برای درمان آنها استفاده می شود. نوشیدن آب لیمو باعث تولید سیترات در ادرار می شود. افزایش سیترات در ادرار باعث متوقف شدن ترکیباتی می شود که رسوبات دردناک را تشکیل می دهند.

جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی

بیماری قلبی عروقی یکی دیگر از بیماری هایی است که با  مصرف اسید اسکوربیک کاهش می یابد. آسیب اکسیداتیو دلیل اصلی بروز این بیماری است و آب لیمو گرم و  تازه منبع عالی ضد اکسیدان است.

کمک به هضم غذا

هضم به کمک هر معجونی که شامل آب گرم باشد ، به دفع دستگاه گوارش کمک می کند. این ماده تولید صفرا و آب گوارشی را تشویق می کند و به حرکت غذا در دستگاه گوارش کمک می کند و همچنین جذب مواد مغذی از نفخ شکم جلوگیری می کند. آب لیمو تولید بزاق را تقویت می کند، کبد سیگنال می دهد و باعث تولید صفرا می شود، مایعی که برای دفع مواد زائد لازم است.

ایجاد شفافیت در پوست

اطلاعات علمی نشان می دهد که نوشیدن آب لیمو گرم برای شفافیت پوست شگفت انگیز است. آنتی اکسیدان های موجود در اسید اسکوربیک معجزه هایی را برای مبارزه با رادیکال های آزاد ، که هر روز از محیط خارج وارد پوست می شوند و باعث مرگ سلول می شوند به همراه دارد.

ویتامین C یک مولکول حیاتی برای تولید کلاژن است، یک پروتئین فیبری که برای ساختار پوست بسیار مهم است. مصرف بیشتر ویتامین C به سنتز کلاژن کمک می کن ، که با احتمال کمتری چین و چروک، لکه های تیره و سایر آسیب های پوستی را ایجاد خواهد کرد.

نکته منفی در نوشیدن آب لیمو گرم این است که اسید موجود در لیمو، مینای دندان را فرسایش می دهد. مینا از دندان محافظت می کند و در صورت خراب شدن، دندان حساس، زرد و مستعد پوسیدگی خواهد شد. دندانپزشکان توصیه می کنند به جای نوشیدن نوشیدنی های اسیدی ، نوشیدن نوشیدنی های غیر  اسیدی را به عنوان راهی برای جلوگیری از تماس با دندان و نوشیدن سریع آن انجام دهید.
هرچه مطالعات علمی بیشتری در مورد فواید سلامتی نوشیدن آب لیمو گرم انجام شد ، مشخص شد که این عادت راهی طبیعی و عالی برای حمایت از بدن ما است.

یکی از مهمترین موارد مصرفی که بارها و بارها ذکر شده است، این است که آب لیمو گرم جایگزینی عالی برای نوشیدن آب میوه ، چای و قهوه است که غالباً کالری زیادی دارند. بعضی از مردم طعم آب را دوست ندارند بنابراین رنگ لیمو می تواند به عنوان راهی مناسب برای بیدار شدن و لذت بردن از سایر مزایای سلامتی باشد.

 

.

فواید خارق العاده نوشیدن آب لیمو گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *