فواید متعدد انبه برای سلامت پوست شما

انبه در بیش از 100 کشور و یکی از پرمصرف ترین میوه ها در جهان است. این میوه های مغذی دارای ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها است که می تواند از سلامت کلی شما حمایت کند.

یک فنجان انبه حاوی منبع 67٪ از روزانه ویتامین C و بیش از 8 درصد از روزانه مس ، فولات ، ویتامین B6 ، ویتامین A ، و ویتامین E .

استفاده از انبه در رژیم غذایی شما یک راه عالی برای حمایت از سلامت پوست شما است. محتوای بالای ویتامین C به حمایت از تولید کلاژن طبیعی بدن کمک می کند. محتوای بالای آنتی اکسیدانی به جلوگیری از آسیب آفتاب و پیری زودرس کمک می کند. انبه همچنین ممکن است در صورت استفاده موضعی از پوست شما آبرسانی کند. کره ، انبه و عصاره و روغن در محصولات مراقبت از پوست به طور فزاینده ای رایج می شوند.

بگذارید به راه های خاصی که انبه می تواند برای سلامتی پوست شما مفید باشد ، توجه کنیم.

انبه با نوعی آنتی اکسیدان به نام مانگیفرین پر شده است که ممکن است به محافظت بدن در برابر آسیب سلولی کمک کند. همچنین منبع بسیار خوبی از ویتامین های زیر است که همگی به عنوان آنتی اکسیدان در بدن شما عمل می کنند:

  • ویتامین E
  • ویتامین A
  • ویتامین C

برخی از راه های خاص که انبه ممکن است برای پوست شما مفید باشد عبارتند از:

ممکن است علائم آسیب آفتاب را کاهش دهد

آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در انبه احتمال کاهش علائم آفتاب با کاهش اکسیداسیون سلولهای پوستی شما.

A 2013 مطالعه کره ای تأثیر انبه روی خورشید را بررسی کرد آسیب در موشهای بی مو. محققان موش ها را با دارونما یا آب با 100 میلی گرم عصاره انبه به ازای هر کیلوگرم وزن بدن هر روز تغذیه می کردند.

محققان دریافتند موش هایی که با عصاره انبه به آنها داده می شود دارای چین و چروک های کوچکتر و علائم کمتری از آفتاب هستند .

تشکیل کلاژن را پشتیبانی کنید

انبه سرشار از ویتامین C است. ویتامین C برای تولید کلاژن . کلاژن رایج ترین پروتئین در پوست شما است و ساختار آن را به پوست شما می دهد.

افرادی که به اندازه کافی ویتامین C دریافت نمی کنند ، وضعیتی ایجاد می کنند که با نام scurvy . بسیاری از علائم اسکروبی ، مانند ضعیف ترمیم زخم و پوسته پوسته پوسته شدن ، به دلیل کاهش تولید کلاژن ایجاد می شود.

ممکن است باعث کاهش آکنه شود

انبه حاوی مقادیر زیادی ویتامین A. است. فکر کرد که کمبود ویتامین A با افزایش تولید پروتئین کراتین پروتئین ممکن است خطر ابتلا به آکنه را افزایش دهد. تولید بیش از حد کراتین می تواند منجر به گرفتگی فولیکول های مو و غدد عرق شود که به آکنه تبدیل می شوند.

علائم پیری را کاهش دهید

ویتامین های E و C برای محافظت از پوست شما در برابر آسیب های محیطی با یکدیگر عمل می کنند.

این دو ویتامین در شما ذخیره می شوند سلول های پوست. هنگامی که پوست شما در معرض آلودگی یا نور خورشید قرار دارد ، میزان این ویتامین ها کاهش می یابد. اگر ویتامین های E و C دوباره پر نشده باشند ، پوست شما مستعد آسیب هایی می شود که منجر به پیری زودرس می شود. کاهش تولید کلاژن منجر به ایجاد چین و چروک و سایر علائم پیری می شود.

انبه می تواند بین 1000 تا 6000 واحدهای بین المللی منابع> ویتامین A. غذاهای حاوی ویتامین A دارای اثرات محافظت کننده هستند ، به این معنی که به کاهش آسیب های آفتاب کمک می کند.

ممکن است خطر ابتلا به سرطان پوست و سایر سرطان ها را کاهش دهد.

پلی فنولها مواد شیمیایی هستند که بطور طبیعی توسط گیاهان سنتز می شوند. انبه حاوی یک پلی فنول به نام مانگیفرین است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. مغزها ، دانه ها و پوست انبه حاوی بیشترین غلظت منگیفرین است. برگ ها ، ساقه ها و پوست گیاهان انبه نیز حاوی مقادیر زیادی از این ماده شیمیایی هستند.

در اینجا برخی شواهد مبنی بر این که منفیفرین می تواند خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را کاهش دهد ، از جمله:

برای درک کامل اثرات آن تحقیقات بیشتری لازم است. p> مطالعات موش ها دریافتند که مانگیفرین سرطان پوست را ناشی از ماوراء بنفش سرکوب می کند تشعشع با مهار آنزیمی به نام کیناز تنظیم سیگنال خارج سلولی.

در کنار خوردن انبه تازه ، می توانید روغن انبه یا عصاره را برای دوز متمرکز تر از مواد مغذی کلیدی مصرف کنید.

همچنین می توانید با استفاده از کره انبه یا با اضافه کردن انبه به ماسک صورت ، انبه را مستقیماً روی پوست خود بمالید.

تعداد محدودی از تحقیقات در مورد مزایای استفاده از انبه به طور مستقیم بر روی پوست شما وجود دارد. با این حال ، بسیاری از مردم از بوی میوه ای استفاده می کنند و ادعا می کنند که به مرطوب شدن پوست آنها کمک می کند.

کره انبه از دانه انبه تهیه شده است و حاوی غلظت بالایی از اسیدهای چرب است. شما می توانید آن را مستقیماً روی پوست خود بمالید به همان روشی که اعمال می کنید کره کاکائو یا کره .

کره انبه برای پوست خشک

تعداد محدودی از تحقیقات در مورد مزایای کره انبه وجود دارد. با این حال ، کره انبه و کره کاکائو دارای منبع بسیار پروفایل های چربی مشابه و فیزیکی خواص.

استفاده از کره انبه بر روی پوست شما می تواند یک سد محافظتی را ایجاد کند که به پوست شما کمک می کند رطوبت را حفظ کند.

یکی مطالعه 2008 دریافت که کره انبه از پتانسیل بالایی برای پر کردن رطوبت و نرم کردن پوست هنگام استفاده در یک کرم پا برخوردار است. p >

از کره انبه برای آکنه خودداری کنید

برخی ادعا می کنند کره انبه می تواند ساعت آکنه را مدیریت کنید با این حال ، هیچ مدرکی مبنی بر این وجود ندارد. حتی این پتانسیل را دارد که منافذ شما را مسدود کرده و به دلیل چربی زیاد آن آکنه را بدتر کند.

آکادمی پوستی آمریکا توصیه می کند از محصولات روغنی مانند کره کاکائو یا کره کاسته شده در معرض آکنه استفاده کنید مناطق.

روغن انبه و عصاره انبه معمولاً از مغز ، پوست یا برگ انبه ها تهیه می شود. آنها غالباً در مواد آرایشی و ضد آفتاب به دلیل غلظت بالای آن مورد استفاده قرار می گیرند:

عصاره انبه حاوی یک فرم غلیظ از آنتی اکسیدان منفیفرین است که ممکن است دارای ضد سرطانی و مزایای ضد پیری . محصولات مستقیماً به پوست شما با این حال ، یک مطالعه متوجه شد که مانگیفرین می کند به نظر می رسد که می تواند در اپیدرم و درم شما به صورت موضعی نفوذ کند ، و این نشان می دهد که این ماده می تواند مفید باشد.

یکی مطالعه سال 2013 نشان داد كه روغن انبه پتانسيل دفع پشه ها را دارد.

استفاده از انبه بر روی پوست شما تا زمانی که از محصولات انبه به روشی که قصد دارید استفاده کنید نسبتاً بی خطر است. شما هرگز نباید محصولات انبه را که فقط برای پوست شما استفاده می شود مصرف کنید.

اگرچه غیر معمولی است ، برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک هنگام لمس انبه.

پوست انبه حاوی ماده شیمیایی به نام urushiol است که در پیچ پیچ سمی و بلوط سمی . تماس با این ماده می تواند منجر به بثورات در بعضی از افراد شود که تاخیر می تواند تا 48 ساعت بعد از قرار گرفتن در معرض.

همچنین لازم به ذکر است که اگر شما یک پیچ گوشتی و یا راش بلوط سمی دارید و انبه می خورید ، بثورات می تواند بدتر شود. بنابراین ، بهتر است از میوه تا زمانی که بثورات پاک نشود ، خودداری کنید.

انبه میوه ای مغذی است. با مواد مغذی سالم که می توانند به حمایت از پوست و سلامت کلی شما کمک کنند. ویتامین A ، ویتامین C و آنتی اکسیدان های موجود در انبه ممکن است به شما در جلوگیری از پیری زودرس کمک کرده و از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنند. شما می توانید کره انبه را به عنوان جایگزین کره شیا یا کاکائو به پوست خود بمالید.

اولین باری که از انبه روی پوست خود استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید آن را روی یک بخش کوچک به دور از صورت یا صورت خود بمالید. نواحی حساس را نشان داده و 48 ساعت صبر کنید تا واکنش بدن شما چگونه نشان داده شود.

.

فواید متعدد انبه برای سلامت پوست شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *