فواید گوناگون روغن گل یاس برای مو و پوست سر

روغنهای اساسی یک عنصر محبوب در بسیاری از محصولات مراقبت از خود هستند ، از روغن بدن گرفته تا لوسیون های پوستی.

در دنیای مراقبت از مو – خصوصاً موهای طبیعی مراقبت – روغنهای اساسی می توانند مزایای دیگری را برای بسیاری از محصولات مو موجود در بازار ارائه دهند.

روغن گل یاس ، که از گیاه گل یاس حاصل می شود ، یک اسانس معطر است که دارای خواص مفید بسیاری برای مو و پوست است.

در این مقاله به فواید آن می پردازیم روغن گل یاس برای مو و پوست سر و همچنین نحوه ایجاد محصولات مراقبت از موی روغن یاس خود را برای DIY ایجاد کنید.

گیاهی گلدار از آسیای جنوبی است که به دلیل داشتن گلهای سفید و عطرهای بسیار زیبا و مشهور بسیار مشهور است.

بسیار شبیه سایر گیاهان گلدار ، گیاه یاس را می توان در روغن ضروری فرآوری کرد. متداول ترین روش برای استخراج روغنهای اساسی از طریق فرآیندی به نام تقطیر است. در طول تقطیر ، می توان از آب و گرما یا بخار برای جدا کردن اجزای اصلی روغن از گیاه استفاده کرد. پس از استخراج ، روغن اسانس گل یاس را می توان در بسیاری از محصولات شخصی مختلف استفاده کرد.

در زیر ، در مورد برخی از فواید استفاده از روغن گل یاس بر روی مو و پوست شما صحبت خواهیم کرد.

قفل در رطوبت

روغنهای اساسی مانند روغن گل یاس به عنوان نرم کننده برای قفل رطوبت در پوست. شیرین کننده ها به ویژه برای افرادی که با پوست خشک مشکل دارند ، بسیار مهم هستند ، که می تواند در اثر همه چیز از آب و هوای شدید گرفته تا پوست ایجاد شود. شرایط.

روغن یاس را می توان به یک لوسیون بدن اضافه کرد تا نه تنها عطر را بهبود بخشد ، بلکه به تقویت اثر مرطوب کننده لوسیون نیز کمک می کند.

همچنین می تواند با روغن حامل دیگری برای تولید روغن بدن مورد استفاده قرار گیرد. می توان مستقیماً روی پوست استفاده کرد تا رطوبت بیشتری حفظ شود.

به عنوان یک فواید اضافی ، روغن یاس همچنین می تواند به عنوان یک روغن مو برای کمک به مرطوب نگه داشتن مو و پوست سر ، به خصوص بعد از یک جلسه شستشو.

فواید ضد میکروبی را ارائه می دهد

بسیاری از روغنهای اساسی دارای خواص ضد میکروبی هستند و نشان داده شده است که روغن یاسمنت خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی را نشان می دهد. مؤسسه ملی بهداشت “> مطالعه از سال 2008 ، محققان خواص ضد باکتریایی ja را بررسی کردند روغن ضروری را در برابر فشار E بمالید. کولی آنها دریافتند که انواع مختلفی از ترکیبات موجود در روغن گل یاس ضد باکتری در برابر E است. کولی

علاوه بر این ، یک منبع مشابه مطالعه از سال 2009 دریافت که یاس اجزای روغن همچنین فعالیت ضد ویروسی را در برابر ویروس هپاتیت B نشان داده اند.

در حالی که بسیاری از این موارد مطالعات با استفاده از اجزای اسانس گل یاس جدا شده انجام شد ، این مزایا ممکن است همچنان به محصولات روغن گل یاس برای مو و پوست افزایش یابد.

باعث بهبود خلق و خوی می شود

یکی از محبوب ترین کاربردهای روغنهای اساسی. در آروماتراپی است. آروماتراپی یک روش بهداشتی جامع است که تصور می شود دارای مزایای زیادی از جمله کاهش درد و بهبود خواب است.

روغن یاس را می توان در انواع محصولات آروماتراپی مانند روغن ماساژ یا لوسیون بدن استفاده کرد. هنگامی که از آن به عنوان روغن یا لوسیون استفاده می شود ، می تواند با ایجاد یک مانع محافظ بر روی پوست ، باعث حفظ رطوبت شود.

از تهویه مطبوع به یک ظاهر طراحی شده روغن ، چندین روش مختلف وجود دارد که روغن یاس را می توان در محصولات موی مورد علاقه خود گنجانید.

نرم کننده قبل از شامپو

پیش شامپو ، یا pre-poo

، تهویه مطبوع یک محصول اساسی در روال محافظ مو است. از کاندیشنر Pre-poo قبل از یک جلسه شستشو برای آماده سازی و محافظت از مو در برابر صدمه در مرحله شامپو زدن استفاده می شود.

در اینجا نحوه ایجاد و استفاده از روغن یاس ساده خود را قبل از استفاده آورده اید. poo:

 • 1/4 فنجان نرم کننده ساده
 • 1/4 فنجان روغن زیتون ، روغن آووکادو یا روغن نارگیل
 • 1/4 قاشق چایخوری ( اسانس گل یاس

نرم کننده ساده ، روغن حامل ، و اسانس گل یاس را در یک کاسه بزرگ ترکیب کنید.

مو را مرطوب کنید و آن را در 4 بخش جدا کنید. تهویه مطبوع قبل از پوسته را به طور مساوی روی بخش ها بمالید.

20 تا 30 دقیقه قبل از شستشو با آب گرم یا ولرم صبر کنید.

چه زمانی استفاده کنید: قبل از شستشو.

تهویه مطبوع عمیق

تهویه مطبوع عمیق محصولی ضروری است برای کارهای روز طبیعی و فرفری مو. بسیاری از نرم کننده های عمیق پر از مواد غنی از مواد مغذی ، مانند پروتئین ها و روغن ها هستند که به بازگرداندن استحکام و رطوبت کمک می کنند.

در اینجا نحوه ایجاد و استفاده از تهویه عمیق روغن یاس خود را آورده شده است: >

 • 1/2 آووکادو
 • 1 موز رسیده
 • 2 قاشق غذاخوری (قاشق غذاخوری) روغن زیتون
 • 1 قاشق غذاخوری. عسل
 • 1/4 قاشق غذاخوری. روغن ضروری یاسآووکادو ، موز رسیده ، روغن زیتون ، عسل و روغن گل یاس را در یک پردازنده مواد غذایی ترکیب کنید. مخلوط کنید تا کاملاً ترکیب شود.

  موها را مرطوب کنید و آن را به چهار بخش جدا کنید.

  نرم کننده های عمیق را به طور مساوی روی بخش ها بمالید و سپس موها را با یک کلاه ضخیم بپوشانید. حداقل 1 ساعت قبل از شستشو با آب ولرم یا آب خنک صبر کنید.

  چه زمانی استفاده کنید: بعد از شستشو.

  روغن مو 

  روغن مو محصولی مرطوب کننده و محافظت کننده عالی برای موهای طبیعی ، ضخیم و فرفری است. فواید روغن مو دو طرفه است: آنها به تسکین و رطوبت پوست سر کمک می کنند و به قفل رطوبت در رشته های مو کمک می کنند.

  در اینجا نحوه ایجاد و استفاده از روغن یک ظاهر طراحی شده روغن گل یاس خود آورده شده است:

  • 1 قاشق غذاخوری. روغن نارگیل تکه تکه شده
  • 1 قاشق غذاخوری. روغن آرگان
  • 1/2 قاشق غذاخوری. روغن جوجوبا
  • 1 / 4 قاشق غذاخوری روغن ویتامین E
  • 1/4 قاشق غذاخوری. روغن ضروری گل یاس

  روغن نارگیل ، روغن آرگان ، روغن جوجوبا ، روغن ویتامین E و اسانس گل یاس را در یک کاسه کوچک ترکیب کنید.

  موها را به شش تا هشت بخش تقسیم کنید. با استفاده از انگشتان دست روغن را مستقیماً روی پوست سر بمالید.

  با اعمال مقدار کمی در رشته ها ، پیگیری کنید. تا روز شستشوی بعدی کنار بگذارید.

  چه موقع استفاده کنید: بلافاصله بعد از شستشو یا مستقیماً بعد از استفاده از مرطوب کننده.

  مهم نیست که بیش از حد موهای طبیعی و فرفری را بشویید ، بنابراین مرطوب نگه داشتن موها بین جلسات شستشو بسیار مهم است. اسپری یک ظاهر طراحی شده سبک با روغنهای اساسی می تواند به مرطوب نگه داشتن مو و تازه بین شامپو کردن هفتگی کمک کند.

  در اینجا نحوه ایجاد و استفاده از اسپری پاشیدن روغن گل یاس خود را آورده ایم:

  • 1 / 2 فنجان آب
  • 2 قاشق غذاخوری. تهویه مطبوع ساده
  • 1 قاشق غذاخوری. روغن زیتون یا روغن آرگان
  • 1/4 قاشق غذاخوری. روغن ضروری گل یاس

  ترکیب آب ، تهویه مطبوع ، روغن زیتون یا روغن ارگان و اسانس گل یاس در مخلوط کن. مخلوط کنید تا کاملاً ترکیب شود.

  قبل از استایل ، از یک بطری اسپری استفاده کنید تا مخلوط را به آرامی روی موها اسپری کنید. تا روز شستشوی بعدی کنار بگذارید.

  چه موقع استفاده کنید: روزانه قبل از یک ظاهر طراحی شده (بین جلسات شستشو).

  مواد مراقبت از مو موهای DIY

  برای تهیه محصولات مراقبت از مو خود می توانید این مواد را بصورت آنلاین خریداری کنید:

  روغنهای ضروری فقط موهای طبیعی نیستند – هرکسی می تواند از استفاده از روغن گل یاس به عنوان بخشی از سالم بهره ببرد. روال مراقبت از مو.

  با این حال ، برخی از انواع مو وجود دارد که از روغنهای اساسی مانند روغن گل یاس سود بیشتری می برند:

   • موهای مجعد
   • موهای سرخدار

  موهای ضخیم

   • مخروط ها و سبک های بافته شده
   • موهای تحت درمان با رنگ
   • موهای مجاز
   • موهای آسیب دیده

  انواع موهای ضخیم و فرفری که مستعد خشکی هستند خاصیت بازسازی رطوبت و روغن روغن گل یاس. علاوه بر این ، موهایی که در معرض آسیب های شیمیایی مانند رنگ آمیزی یا پرمویی قرار دارند نیز می توانند از روغن گل یاس بهره مند شوند.

  برای انواع موهای نازک تر ، هنوز هم روغن اسانس گل یاس می تواند باشد. مورد استفاده در محصولات مراقبت از مو ، مانند شامپو و نرم کننده. با این وجود ، بهتر است روغن یاس را از موهای نازک تر شستشو دهید تا از ظاهری وزیده جلوگیری شود.

  اگر زمان کافی برای ایجاد محصولات روغن یاس خود را ندارید ، در اینجا چند محصول برای شروع کار وجود دارد:

  شامپو مرطوب کننده یاس Bain De Terre و نرم کننده موهای خشک. این شامپو و تهویه یاس تزریق یاس مخصوص موهای خشک است. این گیاه دارای اسانس گل یاس ، روغن آرگان و روغن مونویی است که همه اینها به قفل شدن رطوبت کمک می کند. خرید آنلاین . نوار شامپو آلی 100٪ بامبو زمین. این نوار شامپوی یاس روشی ارگانیک و دوستدار محیط برای درمان موهای شما است. این روغن از روغنهای اساسی با کیفیت بالا مانند روغن گل یاس برای مرطوب کردن مو و پوست سر شما برخوردار است. خرید آنلاین . li> کره آلی ارگانیک زیبایی گیاه شناسی. این کره گل یاس یک کره طبیعی خام و طبیعی است که با عصاره روغن گل یاس تهیه شده است. این می تواند در مو و پوست مورد استفاده قرار گیرد و با سایر ترکیبات ترکیب شود تا محصولات مو یاس DIY را تهیه کنید. خرید آنلاین . روغن چند منظوره گل یاس گیاه پروانه زیبایی. این ترکیب روغن طبیعی یاس فرموله شده است که برای مو و پوست استفاده می شود. این ماده حاوی ویتامین E و سایر ترکیبات مفید برای تقویت موهای سالم و شاد است. خرید آنلاین .

  روغن اسانس گل یاس خواص مفید بسیاری دارد. این می تواند به رطوبت پوست و مو کمک کند ، سدی از محافظت در برابر میکروب ها به وجود آورد و حواس را تسکین و آرام کند. شما می توانید روغن یاس را با دیگر مواد مرطوب کننده ترکیب کنید تا محصولات مویی مانند پیش پو ، نرم کننده عمیق ، روغن مو یا اسپری یک ظاهر طراحی شده ایجاد کنید.

  اگرچه ممکن است گران قیمت باشد ، در هر جایی که روغنهای ضروری به فروش برسد ، می توانید روغن یاس خالص پیدا کنید.

.

فواید گوناگون روغن گل یاس برای مو و پوست سر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *