فوتبال: یک امر خانوادگی است

انحصار مرد بازی زیبا تقریباً تاریخ است. جام جهانی زنان سال گذشته که در آلمان برگزار شد ، موفقیت چشمگیر هم از نظر تماشاگران و هم از نظر سود بود. و فوتبالیست های زن می گویند وقتی صحبت از توپ می شود ، پسران بیش از مسابقه هستند. Olha Boychenko ، مهاجم تیم بانوان اوکراین ، به یورونیوز گفت: “من در تماس های بدنی فکر می کنم ، مردان برتری دارند. و با سرعت اگرچه من فکر می کنم ما می توانیم در مورد آن استدلال کنیم! فوتبال زنان اکنون متفاوت است. قبلاً هیچ تاکتیکی وجود نداشت: مربی توپ را به شما می دهد ، شما آن را می چرخانید و نمی دانید چه کاری دیگری باید انجام شود. و اکنون همه چیز حرفه ای است ، دقیقاً مانند فوتبال مردان. ”

آناتولی کوتسف ، سرمربی تیم بانوان اوکراین توضیح داد: “از نظر جنبه های ورزشی کاملا تمرینی – بین فوتبال آقایان و بانوان تفاوت وجود ندارد! تفاوت شاید فقط در این واقعیت باشد که زنان نیاز به کمی رویکرد متفاوت دارند. بدن و روانشناسی زنان با روح مردان متفاوت است. آنها آسیب پذیرتر هستند – بگذارید بگوییم. ” به گفته این بازیکنان ، آینده فوتبال زن است. اما همه موافق نیستند. رسانه های اوکراین توجه زیادی به مسابقات قهرمانی ملی فوتبال بانوان ندارند. و به دلیل کمبود بودجه ، تقریباً همه بازیکنان تیم ملی در خارج از کشور بازی می کنند. با وجود همه اینها ، در سال 2009 ، تیم بانوان اوکراین در فینال مسابقات قهرمانی اروپا در فنلاند واجد شرایط شدند. و در FIFA رده بندی جهانی تیم ملی زنان اوکراین 26 قدم بالاتر از تیم های مردان است. با این وجود ، در آکادمی فوتبال شاختار ، کمبود بودجه یا زیرساخت وجود ندارد. امکانات قابل تأسف است اما تیم بانوان وجود ندارد. در اینجا تیم هایی از هر سنی با همان بازی بازی می کنند.

یوری دودینسکی ، هماهنگ کننده آکادمی فوتبال شاختار ، گفت: “هر کجا که به اروپا رفتیم ، به آکادمی های فوتبال هلندی یا اسپانیا – همه آنها از طرح 1-4-3-3 استفاده می کنند. آنها فکر می کنند این یک طرح توهین آمیز برای رشد کودکان است. این طرح بهترین برنامه برای آموزش بازیکنان خوب فوتبال است. اما اگرچه بسیاری از باشگاه ها با استفاده از این طرح بازی می کنند ، ما چنین نمی کنیم! “Shakhtar” از یک نقشه متفاوت استفاده می کند ، ما فقط یک مهاجم داریم. ” و این فقط برای مردان نیست.

.

فوتبال: یک امر خانوادگی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *