ماسک های بدون تنفس: چگونه و چه موقع از آنها استفاده کنیم

ماسک های غیر rebreather برای ارائه کلاس درمان با اکسیژن برای افرادی که نیاز به اکسیژن با غلظت زیاد دارند اما نیازی به کمک به تنفس ندارند. آنها سیستم های تحویل اکسیژن با جریان پایین را در نظر گرفته اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماسک های غیر شستشو ، هنگام استفاده ، و برخی دیگر از انواع معمول ماسک های اکسیژن ، بخوانید.

ماسک بدون rebreather ماسک صورت است که بینی و دهان را نیز در بر می گیرد. این دو شیر یک طرفه وجود دارد:

  • یک شیر بین ماسک صورت و یک کیسه مخزن پلاستیکی (به طور معمول 1 لیتر) است که به منبع اکسیژن وصل شده است. دریچه اجازه نمی دهد هوای بازدم یا هوای بیرون وارد کیسه شود ، بنابراین فقط اکسیژن از کیسه به ماسک می رسد. هوای بیرون را وارد کنید.

این ماسک “غیر شفابخش” نامیده می شود زیرا ، هنگام استفاده از آن ، شما قادر به استنشاق چیزی نیستید که بیرون می آورید. این اجازه می دهد تا فقط اکسیژن خالص را تنفس کنید. یک ماسک بدون شستشو به طور معمول 70 تا 100 درصد اکسیژن را تحویل می دهد. شما.

اگر به اکسیژن نیاز دارید و قادر هستید برای کمک به نفس کشیدن ، پزشک ممکن است ماسک بدون تنفس تجویز کند. به عنوان مثال ، پزشک معالج ممکن است تجویز کند یا تجربه کرده باشید:

اگر تنفس شما غیر طبیعی است ، پزشک شما ممکن است اکسیژن اضافی را به جای غیر ماسک rebreather

علائم تنفس غیر طبیعی شامل:

ماسکهای بدون تناسخ برای هر موقعیتی مناسب نیست. در اینجا انواع دیگری از تحویل اکسیژن وجود دارد که ممکن است بسته به مشکلات تنفسی که تجربه کرده اید ، بپوشید.

ماسک اصلاح کننده جزیی

مانند ماسک های غیر شستشو ، ماسک های اصلاح کننده جزئی اکسیژن درمانی برای افرادی که به اکسیژن با غلظت بالایی نیاز دارند اما به تنفس احتیاج ندارند.

ماسک اصلاح کننده جزئی ماسک صورت است که بینی و دهان را نیز در بر می گیرد. این شیر دارای یک دریچه دو طرفه است که ماسک و کیسه مخزن را به هم متصل می کند:

  • شیر دو طرفه اجازه می دهد تا حدود یک سوم هوای بازدم شده داخل کیسه شود.
  • هوای دو سوم یا بازدم که وارد کیسه نمی شود ، وارد جو می شود.

ماسک جبران کننده جزئی به این دلیل نامگذاری شده است ، زیرا وقتی از آن استفاده می کنید ، یک سوم آنچه را بازدم می کنید ، استنشاق می کنید یا دوباره تنفس می کنید.

ماسک بازسازی کننده جزئی به شما امکان می دهد ترکیبی از اکسیژن خالص همراه با نفس خود را برای مقدار کمتری و متغیر اکسیژن تنفس کنید.

یک ماسک اکسیژن ساده

یک ماسک اکسیژن ساده هیچ کیسه مخزن و دریچه ای ندارد. به طور معمول 35 تا 55 درصد اکسیژن را تحویل می دهد. همانند ماسک های غیر قابل شفابخشی و جبران کننده جزئی ، از ماسک های ساده اکسیژن برای ارائه اکسیژن درمانی استفاده می شود.

کانول بینی

پزشک شما ممکن است توصیه کند کانول بینی اگر به دلیل عدم توانایی پوشیدن ماسک وجود ندارد:

یک کانول بینی یک لوله سبک است که از یک انتها به منبع اکسیژن متصل است. از طرف دیگر دو شاخه که در سوراخ بینی قرار گرفته اند.

یک کانول بینی به عنوان یک سیستم کم جریان در نظر گرفته می شود که اکسیژن را با هوا در اتاق مخلوط می کند ، 24 تا 44 درصد اکسیژن را تأمین می کند.

اگر قادر به تنفس نیستید خود شما و به اکسیژن احتیاج دارید ، پزشک ممکن است انواع دیگر تهویه مکانیکی تهاجمی یا غیر تهاجمی را توصیه کند.

در صورت نیاز به اکسیژن با غلظت زیاد ، از ماسک غیر تجدید شونده برای تحویل 70 تا 100 درصد اکسیژن استفاده می شود اما به تنفس کمک نمی کنید.

با پوشاندن بینی و دهان ، ماسک بدون تنفس دارای دو دریچه یک طرفه است.

یک دریچه امکان استنشاق اکسیژن از یک کیسه مخزن متصل به یک منبع اکسیژن را می دهد. دریچه دیگر هوای بازدم شده را به جو می فرستد و از ورود آن به داخل مخزن جلوگیری می کند.

.

ماسک های بدون تنفس: چگونه و چه موقع از آنها استفاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *