محیط زیست باید در اولویت دانشگاه تهران باشد

UT PR: در مراسم تجلیل از دکتر اردستانی ، رئیس سابق دانشکده محیط زیست و معارفه دکتر مهردادی ، رئیس جدید دانشکده ، رئیس دانشکده فنی گفت: محیط زیست باید در اولویت دانشگاه باشد. تهران.

در این مراسم ، دکتر سلطانی ، رئیس دانشکده مهندسی ، با اشاره به جایگاه و اهمیت دانشکده محیط زیست گفت: “مسئله محیط زیست اولین مسئله در جهان است ؛ اما ، در ایران ، این مسئله هنوز حرف اول را نمی زند ، در حالی که باید حداقل در حیطه علمی اولویت باشد. ”

“رئیس این دانشکده ، با توجه به تلاش های اخیر در دانشکده محیط زیست ، اظهار داشت:” این مسائل با عملکرد بهتری برای اداره دولت همراه است ، “بنابراین ، آموزش دانشجویان توانمند و انجام تحقیقات کاربردی در این زمینه” این رشته ممکن است شامل یک دیدگاه ملی باشد که امیدوارم در دوره جدید توسعه یابد “.

در بخش دیگری از این مراسم ، دکتر اردستانی ، رئیس پیشین دانشکده محیط زیست ، با اشاره به اجرای رشته های جدید از جمله “مهندسی تصادف” ، “مهندسی سیستم های زیست محیطی” ، مهمترین اقدامات دوره قبل را گزارش داد. ، “و” طراحی محیط زیست “، و همچنین اجرای مدیریت سبز ، مدیریت انرژی ، و تفکیک و مدیریت پسماند در دانشگاه ، و همچنین برگزاری چندین کنفرانس ملی و بین المللی ، انعقاد تفاهم نامه های آموزشی-پژوهشی با موسسات و سازمان های زیست محیطی و اعمال برای گواهی آزمایشگاه معتبر از گروه محیط زیست.

دکتر مهردادی ، رئیس جدید دانشکده محیط زیست ، همچنین به مهمترین عناوین برنامه های خود اشاره کرد ، از جمله تلاش برای دستیابی به بین المللی سازی واقعی ، بهبود کیفیت برنامه های آموزشی ، تولید دانش فنی برای مقابله با بحران های زیست محیطی ، ایجاد مراکز نوآوری ، مطابقت با سیاستگذاران محیط زیست و افزایش تعاملات برای برگزاری برنامه های مشترک با سایر واحدهای دانشگاهی. وی امیدوار است که از دانشگاه و دانشکده خواستار حمایت بیشتر از دانشکده محیط زیست در این زمینه شوند.

منبع : ut.ac.ir
محیط زیست باید در اولویت دانشگاه تهران باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *