مزایای متعدد تغذیه با شیر مادر

شیر مادر تغذیه بهینه برای نوزادان فراهم می کند. این ماده از مواد مغذی مناسبی برخوردار است ، به راحتی هضم می شود و به راحتی در دسترس است.

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) تغذیه انحصاری با شیر مادر به مدت 6 ماه ، و ادامه حتی پس از معرفی غذاهای جامد ، تا حداقل سن 1 سال یا تا زمانی که مادر و نوزاد توافق کنند سازمان بهداشت جهانی (WHO) تغذیه با شیر مادر را توصیه می کند تا 2 سال یا بیشتر زیرا این مزایا تا مدتها ادامه دارد. این آژانس ها توصیه می کنند که از حداکثر یک ساعت پس از تولد بیشترین مزایا را شروع کنید.

در اینجا 11 مزیت علمی مبتنی بر تغذیه با شیر مادر وجود دارد که برای شما و شخص کوچک شما شگفت انگیز است.

1. شیر مادر تغذیه ایده آل برای نوزادان فراهم می کند

بیشتر متخصصان مراقبت های بهداشتی ، تغذیه انحصاری با شیر مادر را حداقل به مدت 6 ماه یا خیلی طولانی تر توصیه می کنند.

شیر مادر شامل همه چیزهایی که کودک در 6 ماه اول زندگی و به نسبت مناسب نیاز دارد ، می باشد. ترکیب آن حتی با توجه به نیازهای متغیر کودک به ویژه در ماه اول زندگی تغییر می کند.

در اولین روزهای بعد از تولد ، سینه های شما مایع غلیظ و زرد رنگی به نام آغوز a > این مقدار زیاد در پروتئین ، کم شکر ، و با ترکیبات مفید بارگیری می شود. این ماده غذایی واقعا شگفت آور است و با فرمول قابل تعویض نیست.

آغوز اولین شیر ایده آل است و به پیشرفت دستگاه گوارش نابالغ نوزاد کمک می کند. پس از چند روز اول ، با بزرگ شدن معده کودک ، سینه ها شروع به تولید مقادیر بیشتری شیر می کنند.

درباره تنها چیزی که ممکن است از تامین شیر جادویی شما فاقد آن باشد ویتامین D

مگر اینکه شما مصرف زیاد ( و بیشتر ما اینطور نیست) ، شیر مادر شما به اندازه کافی تأمین نمی کند. قطره ویتامین D معمولاً توصیه می شود.

2. شیر مادر حاوی آنتی بادی های مهمی است

شیر مادر دارای آنتی بادی هایی است که به کودک شما کمک می کند تا در برابر ویروس ها و باکتری ها مقابله کند ، که در ماههای اولیه بسیار مهم است. ، شیر اول آغوز مقادیر زیادی ایمونوگلوبولین A (IgA) و همچنین چندین پادتن دیگر را فراهم می کند. وقتی در معرض ویروس یا باکتری قرار دارید ، شروع به تولید آنتی بادی هایی می کنید که به داخل شیر می روند. این مصونیت است عزیزم!

IgA با تشکیل یک لایه محافظ در بینی ، گلو و سیستم گوارشی .

فرمول محافظت از آنتی بادی برای نوزادان نمی کند. مطالعات بیشماری نشان می دهد نوزادانی که شیر مادر نمی گیرند ، نسبت به مسائل بهداشتی مانند ذات الریه آسیب پذیر هستند. اسهال و عفونت.

3. تغذیه با شیر مادر می تواند خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهد

تغذیه انحصاری با شیر مادر ، به این معنی که شیرخوار دریافت می کند فقط شیر مادر بسیار مفید است.

ممکن است خطر ابتلا به کودک شما در برابر بسیاری از بیماری ها و بیماری ها ، از جمله:

 • عفونت گوش میانی را کاهش دهد. شیر مادر ، به ویژه انحصاری و تا زمانی که ممکن است ، در برابر عفونت گوش میانی ، گلو و سینوس محافظت کند خیلی فراتر از شیرخوارگی hl- قابل اعتماد- منبع>.
 • عفونت های دستگاه تنفسی. شیر مادر می تواند در برابر چند بیماری حاد تنفسی و دستگاه گوارش.
 • سرماخوردگی و عفونت. نوزادان که به طور انحصاری به مدت 6 ماه از شیر مادر تغذیه می شوند ، خطر جدی تر شدن را دارند سرماخوردگی و عفونت گوش یا گلو.
 • عفونت روده. شیر مادر با کاهش عفونت های روده مرتبط است.
 • آسیب بافت روده تغذیه شیر مادر با شیرخوارهای نارس با کاهش شیوع نکروز کننده انتروکولیت hl- منبع قابل اعتماد>.
 • سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS). تغذیه با شیر مادر با کاهش خطر ابتلا به SIDS مرتبط است ، به خصوص هنگامی که تغذیه انحصاری با شیر مادر .
 • قوی > بیماریهای آلرژیک. تغذیه با شیر مادر به یک منبع خطر را کاهش می دهد آسم ، درماتیت آتوپیک و اگزما.
 • بیماری روده کودکانی که از شیر مادر تغذیه می شوند ممکن است احتمال ابتلا به بیماری کرون و کولیت اولسراتیو کمتر احتمال دارد .
 • دیابت. شیر مادر تغذیه با شیر با منبع خطر کاهش می یابد در ایجاد دیابت نوع 1 و غیر – وابسته به انسولین (نوع 2) دیابت.
 • سرطان خون در کودکان. تغذیه با شیر مادر با کاهش خطر ابتلا به لوسمی کودکان” .

4. شیر مادر باعث افزایش وزن سالم نوزاد می شود

تغذیه با شیر مادر باعث افزایش وزن سالم و جلوگیری از چاقی کودکان می شود.

یک مطالعه نشان داد که شیردهی بیش از 4 ماه باعث کاهش معنی داری در احتمال ابتلای کودک به اضافه وزن و چاقی می شود.

این ممکن است به دلیل رشد باکتری های مختلف روده باشد. نوزادان شیرده مقادیر بالاتر باکتریهای روده مفید ، که ممکن است بر چربی تأثیر بگذارد ذخیره سازی.

نوزادان که از شیر مادر تغذیه می شوند لپتین در سیستم های خود نسبت به نوزادانی که دارای فرمول هستند . لپتین یک هورمون کلیدی برای تنظیم اشتها و ذخیره چربی است.

نوزادان با شیر مادر ، خود میزان مصرف شیر را نیز تنظیم می كنند. آنها فقط تا زمانی که گرسنگی خود را برآورده نکنند ، بهتر است که غذا بخورند ، و این به آنها در ایجاد الگوهای غذایی سالم کمک می کند.

5. تغذیه با شیر مادر ممکن است کودکان را باهوش تر کند

تغذیه با شیر مادر ممکن است به کودک مبتلا به اکتسابی کمک کند. برخی مطالعات نشان می دهد که ممکن است در رشد مغز بین تغذیه با شیر مادر و نوزادان با فرمول تغذیه می شوند. این تفاوت ممکن است به دلیل صمیمیت جسمی ، لمس و تماس چشمی مرتبط با شیردهی و همچنین میزان مواد مغذی باشد.

مطالعات نشان می دهد که نوزادان شیرده دارای نمرات هوشی بالاتری هستند و هستند. با افزایش سن ، مشکلات کمتری در بروز مشکلات رفتاری دارند ، با وجود بزرگتر شدن ، مشکلات یادگیری وجود دارد.

با این حال ، بیشترین تأثیرات در نوزادان نارس دیده می شود که برای مسائل رشد خطر بیشتری دارند.

تحقیق به وضوح نشان می دهد که شیردهی دارد تأثیرات مثبت قابل توجهی بر رشد مغز طولانی مدت نوزادان می گذارد.

6. تغذیه با شیر مادر می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

شاید این مورد را غالباً شنیده باشید. در حالی که به نظر می رسد برخی از خانمها هنگام تغذیه با شیر مادر افزایش وزن دارند ، اما به نظر می رسد برخی دیگر با زحمت از دست می دهند وزن.

با تغذیه با شیر مادر کالری بیشتری ، و بعد از 3 ماه شیردهی ، احتمالاً در مقایسه با مادران غیر شیرده افزایش چربی سوزی را تجربه خواهید کرد. گرچه تفاوت قابل توجه نیست.

7. تغذیه با شیر مادر به رحم منقبض می شود

در دوران بارداری ، رحم شما به طرز چشمگیری رشد می کند ، از اندازه گلابی گسترش می یابد تا تقریباً تمام فضای شکم شما پر شود.

رحم شما پس از زایمان فرآیندی به نام انقباض را طی می کند که به بازگشت آن به اندازه قبلی خود کمک می کند. اکسی توسین ، هورمونی که در طول بارداری افزایش می یابد ، به رانندگی این روند کمک می کند.

بدن شما مقادیر زیادی اکسی توسین را در حین زایمان ترشح می کند تا به نوزاد کمک کند و خونریزی را کاهش دهد. همچنین می تواند به شما كمك می كند تا را با كوچك جدید خود پیوند دهید.

همچنین اکسی توسین در طول شیردهی افزایش می یابد. انقباضات رحمی را تشویق می کند و خونریزی را کاهش می دهد و به بازگشت رحم به اندازه قبلی خود کمک می کند. مطالعات همچنین نشان داده است که مادرانی که به طور کلی شیر می دهند ، بعد از زایمان و سریعتر انقباض سریع رحم ، از دست دادن خون کمتری برخوردار هستند.

8. مادرانی که از شیر مادر تغذیه می کنند خطر کمتری برای افسردگی دارند

پس از زایمان افسردگی (PPD) نوعی افسردگی است که می تواند اندکی پس از زایمان ایجاد شود.

به نظر می رسد خانمهایی که از شیر مادر تغذیه می کنند ، در مقایسه با مادرانی که زودتر شیر می خورند یا شیر نمی خورند ، دچار افسردگی پس از زایمان می شوند. از مؤسسات ملی بهداشت “> مطالعه 2012 . با این وجود ، افرادی که زودرس پس از زایمان دچار افسردگی پس از زایمان می شوند ، نیز احتمال بیشتری برای تغذیه با شیر مادر دارند و این کار را برای مدت زمان کوتاه تر انجام می دهند. اگر علائم PPD دارید ، در اسرع وقت به پزشک خود بگویید.

9. به نظر می رسد تغذیه با شیر مادر خطر بیماری شما را کاهش می دهد

به نظر می رسد تغذیه با شیر مادر محافظت طولانی مدت منبع معتبر hl> در برابر سرطان و چندین بیماری.

کل زمانی که زن از شیردهی می گذرد با کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان در ارتباط است.

زنانی که شیر می دهند ، خطر کمتری دارند:

10. تغذیه با شیر مادر ممکن است از قاعدگی جلوگیری کند

ادامه شیردهی همچنین باعث تخمک گذاری تخمک گذاری و قاعدگی می شود. تعلیق چرخه های قاعدگی در واقع می تواند یک روش طبیعی برای اطمینان از وجود برخی از زمان بارداری ها باشد.

شما ممکن است این تغییر را به عنوان یک مزیت اضافی در نظر بگیرید. در حالی که شما در حال گذراندن دوران گرانبها با نوزاد خود هستید ، نگرانی در مورد این مسئله کمتر است.

11. موجب صرفه جویی در وقت و هزینه می شود

برای صدر لیست ، شیردهی عمدتا رایگان است ، هزینه های ممنوعیت هرگونه مشاوره شیردهی و پمپ های پستان. با انتخاب شیردهی ، مجبور نخواهید شد:

  • برای فرمول هزینه کنید
  • مبلغ روزانه کودک شما برای نوشیدن را محاسبه کند
  • زمان تمیز کردن و ضدعفونی کردن بطری ها
  • بطری ها را در وسط شب (یا روز) مخلوط کرده و گرم کنید
  • روش هایی برای گرم کردن بطری ها را هنگام حرکت پیدا کنید

شیر مادر همیشه در دمای مناسب و آماده نوشیدن است.

مزایای تغذیه با شیر مادر به حدی است که اکثر آژانس های بهداشتی آن را برای همه تا حد امکان توصیه می کنند ، ممانعت از مشکلات پزشکی که از بروز آن جلوگیری می کند. عناصر دیگری که کودک شما را از بیماری و بیماری مزمن محافظت می کند. در صورت امکان ، بهترین شروع کار شما می تواند باشد.

.

مزایای متعدد تغذیه با شیر مادر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *