مواردی که راجع به لثه باید دانست

درباره

 • لثه روشی است که باعث تغییر شکل لثه می شود.
 • نامهای دیگر این روش ، انتقال مجدد لثه یا کانتور لثه است.
 • به دلایل زیبایی می توان از بیماری لثه استفاده کرد. در صورت پوسیدگی یا نزدیکی خط لثه شکسته شده ، می توان جراحی لثه را با استفاده مجدد استخوان انجام داد.

ایمنی

 • دندانپزشکان یا پریودنتیست ها این روش را تحت بی حسی موضعی انجام دهید.
 • عوارض جانبی شامل خونریزی ، ناراحتی و خطرات احتمالی عفونت است. این روش معمولاً بسته به میزان تغییر شکل دندانپزشک ، یک ساعت یا کمتر طول می کشد.
 • حداقل خرابی ریکاوری وجود دارد ، اگرچه ممکن است مجبور شوید لباس خود را روی لثه خود پوشید.

Cost

 • بسته به میزان گسترده بودن این هزینه ها ، ممکن است از 600 دلار تا 2000 دلار باشد. این روش ممکن است به بهبود اعتماد به نفس و شکل ظاهری لبخند شما کمک کند.

لثه یک روش برای تغییر شکل لثه است. بعضی از پزشکان ممکن است این روش را ” لثه دوباره لک لکه ها بنامند. ” داشتن لثه های خیلی طولانی روی دندانهای جلوی می تواند ” لبخند لثه ایجاد کند . ” لبخندهای جزئی لثه را می توان با لثه ثابت کرد.

لثه می تواند با پیوند استخوان همراه باشد ، که به آن به عنوان افزایش طول تاج نیز گفته می شود.

یک متخصص جراحی دندان به نام پریودنتیست معمولاً انجام می دهد یک لثه بعضی اوقات ، ممکن است یک دندانپزشک زیبایی روش را ارائه دهد.

 • تعداد دندان هایی که پریودنتیست به آن می پردازد
 • تخصص جراحی

یک متخصص پریودنتیست معمولاً مشاوره ای را ارائه می دهد که کم هزینه یا رایگان باشد قبل از عمل خودش هزینه ها می توانند به طور گسترده ای متفاوت باشند ، از 600 دلار تا 2000 دلار یا بیشتر.

در حین لثه ، یک پریودنتیست از ابزاری برای برش یا تغییر شکل بخشی از لثه ها استفاده می کند. این شامل یک پوست سر ، لیزر یا برق می باشد. یکی از مزایای استفاده از لیزر برای درمان بر روی پوست سر یا ابزار برش دیگر این است که لیزر قادر است باکتری های موجود در دندان و دهان را از بین ببرد .

گاهی اوقات پزشکان بعد از لثه ، که روشی است که برای از بین بردن و جایگزینی بافت لثه آسیب دیده استفاده می شود. در موارد دیگر ، آنها این عمل را صرفاً به عنوان یک روش آرایشی انجام می دهند.

لثه یک لثه یک عمل جراحی سرپایی است که متخصصان پریودنتیست در مطب خود انجام می دهند. در حالی که تکنیک ها و ابزارها ممکن است بر اساس اهداف شما کمی متفاوت باشد ، موارد زیر کلیه جراحی لثه است:

 • برای از بین بردن هر پلاک باقی مانده ، دندان های شما کاملاً تمیز می شوند.
 • پریودنتیست شما برای بی حس کردن لثه از بی حسی موضعی استفاده می کند.
 • یک متخصص پریودنتون بافت لثه را برطرف می کند تا آن را در صورت لزوم روی دندان های شما شکل دهد.
 • پریودنتیست شما پانسمان را روی بافت لثه قرار می دهد.

برای معالجه بیماران با لبخند لثه لثه ، برخی پزشکان ممکن است از ترکیب لثه به همراه بوتولینوم استفاده کنند. تزریق نوع سمی A (بوتاکس ، دیسپورت). این تزریق ها معمولاً در کنار هر سوراخ بینی انجام می شود. بوتاکس باعث کاهش حرکت ماهیچه هایی خواهد شد که لب را بالا می برند. این اثر به پایین آوردن لب فوقانی هنگام لبخند کمک می کند و این باعث می شود لبخند کمتر “لثه” شود. این امر به ویژه هنگامی مؤثرتر است كه منشأ لبخند لمسی از لب فوقانی موبایل انجام شود كه هنگام لبخند به میزان قابل توجهی بالا می رود.

لثه ها ، هدف درمان لثه هستند. هدف ممکن است لوازم آرایشی و بهداشتی باشد ، مانند زمانی که فرد دارای لبخند” لثه ” باشد. همچنین ممکن است فرد بعد از انجام عمل لثه با پیوند بافت لثه تحت عمل لثه قرار گیرد. این روش زمانی است که یک متخصص پریودنتیست بافت لثه بیمار یا آسیب دیده را برداشته و بافت جدید و سالم را بر روی بافت قبلی قرار می دهد.

یک لثه می تواند به تغییر شکل بافت پیوند شده برای زیبایی بیشتر زیبایی کمک کند.

لثه می تواند در ترکیب با درمان ارتودنسی انجام شود تا لبخند بهتری ایجاد شود. برای بیماران بزرگسال ، درمان ارتودنسی پیچیده به ترکیبی از مراحل انجام شده توسط پریودنتیست ها ، پروتزنتیست ها و دندانپزشکان عمومی نیاز دارد.

یک متخصص پریودنتس قبل از عمل باید خطرات و عوارض جانبی احتمالی را با شما در میان بگذارد. مثالها عبارتند از:

 • خونریزی ، معمولاً تا 48 ساعت بعد از عمل
 • infection
 • درد و ناراحتی

عوارض طولانی مدت بعد از لثه نادر است. با این حال ، اگر علائمی مانند خونریزی را کاهش نمی دهد که متوقف نمی شود یا متوقف می شود ، با پریودنتیست خود تماس بگیرید ، دردی که به جای بهتر شدن به مرور زمان وخیم تر می شود ، تورم در محل جراحی که بدتر می شود ، یا تورم در پایین یا پایین فک ایجاد می شود. اینها می تواند نشان دهنده وجود عفونت باشد.

متخصص پریودنتال معمولاً دهانشویه ضد عفونی کننده را به شما توصیه می کند جلوگیری از عفونت بعد از عمل. شما باید از محصولات دخانی خودداری کنید زیرا آنها می توانند باعث بهبودی شما شوند.

پریودنتیست شما برخی از تغییرات رژیم غذایی را نیز به منظور کاهش خطرات ناشی از آسیب و لثه لثه توصیه می کند. این موارد شامل موارد زیر است:

 • انتخاب غذاهای نرم مانند سیب زمینی پوره و موز
 • خوردن غذاهای بدون چربی که خطرات تهوع و سوزش را کاهش می دهد ، مانند Jell-O و سیب
 • اجتناب از غذاهای تند و تند که باعث آسیب به لثه ها می شود

ممکن است چندین هفته طول بکشد تا لثه ها پس از جراحی لثه به طور کامل درمان شوند. پزشک پریودنتیست شما احتمالاً بعد از عمل ، قرار ملاقات پیگیری را برای اطمینان از بهبودی لثه های شما توصیه می کند.

موارد زیر نمونه هایی از نتایج بیماران قبل و بعد از لثه است. قبل از انجام عمل باید با دندانپزشک خود کاملاً صحبت کنید تا واقع بینانه ترین نتیجه را برای نتایج خود بعد از عمل داشته باشید.

از طرف شما آمادگی زیادی برای لثه وجود ندارد. اگر سیگار می کشید یا از محصولات تنباکو استفاده می کنید ، از استفاده آنها تا حد امکان قبل از عمل خودداری کنید. این باعث بهبود لثه شما می شود.

دندانپزشک شما دندانهای شما را قبل از عمل کاملاً تمیز می کند ، بنابراین معمولاً هیچ آماده سازی دیگری از طرف شما وجود ندارد.

تمرینات پریودنتیست ها در سراسر ایالات متحده. برای یافتن یکی در نزدیکی خود ، می توانید از استفاده کنید یک ابزار پریودنتیستی از آکادمی پریودنتولوژی آمریکا.

همچنین می توانید با استفاده از ابزار جستجوی دندانپزشک آرایشی محلی را پیدا کنید. گزینه دیگر این است که از دندانپزشک خود بپرسید که آیا آنها می توانند شما را به یک دندانپزشک آرایشی یا پریودنتیست که لثه انجام می دهد ، ارجاع دهند.

.

همه چیز راجع به یک لثه باید بدانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *