نحوه بارداری با سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS یک بیماری هورمونی است که بیشتر از باروری شما را مختل می کند ، اما ممکن است ابتدا در هنگام تلاش برای بارداری تشخیصی دریافت کنید. دلیل این امر این است که علت ناباروری در زنان href=”/health/pregnancy/signs-of-infertility” class=”content-link >

با توجه به مراکز کنترل بیماری (CDC) ، تا 12 درصد از خانمها

منبع قابل اعتماد> در ایالات متحده به دلیل PCOS درمان نشده در بارداری دچار مشکل شده اند. در واقعیت ، این تعداد ممکن است بزرگتر باشد زیرا تقریباً 50٪ از خانم ها مبتلا به این سندرم نمی دانند که آن را دارند یا به درستی تشخیص داده نشده اند.

داشتن PCOS به این معنی نیست که شما نمی توانید باردار شوید. فقط ممکن است کمی سخت تر باشد و ممکن است به کمک بیشتری احتیاج داشته باشید. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید در خانه و با معالجه پزشکی انجام دهید تا علائم PCOS در معرض خطر قرار گرفته و شانس ابتلا به یک بارداری سالم را افزایش دهید.

باردار شدن با PCOS شامل برخی از همان مراحل است که باید زنان بدون PCOS انجام دهند. یک بارداری سالم داشته باشید.

 1. اندازه گیری وزن و شاخص توده بدنی (BMI) توسط پزشک خود اندازه گیری کنید. BMI شما نشان می دهد که آیا وزن بدن سالم دارید و چه مقدار از ترکیب بدن چربی است. اگر وزن اضافی دارید ، قبل از بارداری با پزشک خود صحبت کنید که قبل از بارداری چه مقدار وزن لازم را از دست بدهید.
 2. یک رژیم غذایی سالم و یک برنامه ورزشی را شروع کنید. به عادت به انتخاب غذاهای سالمتر و فعال تر شدن عادت کنید.
 3. از یک تقویم تخمک گذاری یا برنامه برای ردیابی زمان پریود خود استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا حدس بزنید در مورد کدام روزهای ماه بیشتر احتمال دارد باردار شوید.
 4. سطح قند خون خود را بررسی کنید. برای تهیه دکتر خود مراجعه کنید. مطمئن باشید میزان قند خون متعادل است. میزان قند خون در بارداری ، داشتن یک بارداری سالم و حتی در سلامتی آینده کودک بسیار مهم است.

اضافه وزن داشتن به PCOS مرتبط بوده است ، اما بسیاری از خانمهایی که این بیماری را دارند به هیچ وجه اضافه وزن ندارند. با این وجود ، اگر وزن اضافی را تحمل می کنید ، می توانید باروری خود را بهبود بخشیده و علائم دیگر PCOS را با از دست دادن فقط 5 درصد از وزن خود .

روزانه با پیاده روی و قدم زدن ورزش کنید. به جای نشستن در حین کار ، از میز ایستاده استفاده کنید. وزنه های سبک را بلند کنید هنگام تماشای تلویزیون به عنوان ساختن عضلات بیشتر به پایین آمدن علائم PCOS کمک می کند و سلامتی شما را بهبود می بخشد. مواد مغذی غذاهای شیرین ، کربوهیدراتهای ساده و چربی های ناسالم را برای انتخاب های سالم تر از جمله:

 • میوه و سبزیجات تازه و پخته شده
 • غلات کامل مانند برنج قهوه ای ، جو دو سر و جو
 • لوبیا و عدس
 • مرغ
 • ماهی

برخی از ویتامین ها و مواد معدنی برای یک بارداری سالم و یک کودک در حال رشد مهم هستند. از پزشک خود در مورد بهترین مکمل ها برای شما سوال کنید. مکمل هایی که ممکن است به باروری کمک کند عبارتند از:

پزشک شما اگر در بارداری مشکل دارید میزان قند خون شما را آزمایش می کند. PCOS گاهی اوقات منجر به سطح قند خون بالا یا دیابت نوع 2 می شود. این ممکن است باعث ایجاد مشکلات باروری شود.

این اتفاق می افتد زیرا PCOS ممکن است نحوه استفاده از بدن شما را تغییر دهد انسولین این هورمون مهم قند (گلوکز) را از خون و به عضلات و سلول هایی که برای انرژی سوخته می شوند ، منتقل می کند. PCOS بدن شما را نسبت به انسولین حساس تر می کند – انجام کار خود را برای آن دشوارتر می کند. با فیبر ، پروتئین و چربیهای سالم . ورزش روزانه و ورزش کافی می تواند به بدن شما در استفاده بهتر از انسولین کمک کند.

در بعضی موارد ، پزشک شما ممکن است داروهایی را برای کمک به تعادل قند خون شما توصیه کند. داروی مشترک دیابت نوع 2 دارویی به نام metformin (یا گلوکوفاژ) بدن شما را استفاده می کند انسولین بهتر است به کاهش قند خون بالا کمک کند. این همچنین می تواند به شما در بارداری با PCOS کمک کند.

ممکن است لازم باشد متفورمین در دوزهای کم و فقط به طور موقت بسته به میزان قند خون شما. برای رسیدن به بهترین نتیجه ، رژیم غذایی سالم بخورید و به طور مرتب همراه با مصرف داروهای تجویز شده ، حتماً باردار شوید.

اگر قند خون زیادی دارید یا دیابت نوع 2 دارید ، مهم است که قند خون خود را بررسی کنید. هر روز با صفحه اصلی خانه .

پزشک شما قند خون شما را بررسی می کند سطوح با آزمایش ، از جمله:

اگر PCOS دارید ، بدن شما ممکن است هورمون مردانه بیشتر از تستوسترون و هورمون زنانه استروژن. خیلی زیاد (یا خیلی کم) از این هورمون ها می توانند باردار شدن را مشکل کنند. پزشک ممکن است داروهای تجویز شده را برای کمک به تعادل هورمونها توصیه کند.

داروهایی برای کمک به شما در بارداری با PCOS عبارتند از:

 • متفورمین برای تعادل سطح انسولین
 • کلومیفن سیترات (یا Clomid) برای کمک به تعادل سطح استروژن
 • داروهای باروری برای پرش شروع تخمدان ها برای ارسال تخم های بیشتر

ممکن است شما نیاز به درمان لقاح آزمایشگاهی (IVF) برای کمک به شما در بارداری با PCOS. پزشک باروری شما معاینه ای را انجام می دهد که ممکن است شامل آزمایش خون بیشتر ، اسکن سونوگرافی و معاینه فیزیکی باشد.

IVF روشی است که می تواند ماه ها یا حتی سالها انجام شود ، چه PCOS داشته باشید یا نه. با این حال ، پزشکی تحقیق نشان می دهد که زنان مبتلا به PCOS از میزان موفقیت بالایی برخوردار هستند باردار شدن با درمان IVF.

برخی از منبع مطالعات بالینی hl- قابل اعتماد -source> دریافت که زنان مبتلا به PCOS که قبل از درمان IVF قرص های ضد بارداری را دریافت کرده اند نتایج بهتری داشته اند. شما همچنین ممکن است برای کمک به تعادل هورمون ها و آمادگی بدن برای درمان IVF به واسطه های دیگری نیاز داشته باشید.

برای همه خانم ها ، اولین قدم در درمان IVF ، خوردن یک رژیم متعادل و ورزش زیاد برای رسیدن به آن است. وزن سالم زنان دارای PCOS که وزن سالم دارند دو برابر احتمال بارداری دارد hl-قابل اعتماد-منبع > با IVF نسبت به زنان مبتلا به PCOS که چاق هستند.

قبل از بررسی IVF ، پزشک شما ممکن است یک جایگزین کم هزینه تر به نام تلقیح داخل رحمی (IUI) . این فرآیند احتمال بارداری را افزایش می دهد زیرا مستقیماً غلظت زیادی از اسپرم ها را به تخم نزدیکتر تزریق می کند.

PCOS ممکن است باردار شدن را دشوارتر کند زیرا این امر می تواند بر چرخه قاعدگی (دوره ماهانه شما). علائم این بیماری عبارتند از:

اگر شما تحت درمان با PCOS قرار نگرفتید ، این خطر را برای سایر شرایط سلامتی نیز افزایش می دهد ، مانند: هیچ کاری نکردید – یا نکردید – باعث شد این شرط را داشته باشید. اما تشخیص زودرس و درمان همراه با ایجاد تغییرات دیگر در شیوه زندگی ممکن است به شما در بارداری کمک کرده و از عوارض سلامتی PCOS جلوگیری کند.

اگر می خواهید با PCOS باردار شوید ، فقط ممکن است به داروها نیاز داشته باشید. یک مطالعه پزشکی نشان داد که تقریباً 80 درصد از زنان مبتلا به PCOS که تحت درمان با داروی کلومیفن سیترات قرار گرفته اند با موفقیت تخمک گذاری شده اند. از این میان ، نیمی از خانمها طی شش دوره دوره بارداری به طور طبیعی باردار می شوند.

اگر داروها به شما در بارداری کمک نمی کنند ، پزشک ممکن است روش های IVF را توصیه کند. اکثر زنان مبتلا به PCOS دارای محتوای 20 تا 40 درصد احتمال بارداری با درمان IVF را دارید. خانمهایی که 35 سال و بالاتر دارند و اضافه وزن دارند ، شانس بارداری کمتری دارند.

می توانید با PCOS باردار شوید. به احتمال زیاد شما نیاز به وزن متوسط ​​دارید ، میزان قند خون خود را متعادل کرده و سایر علائم PCOS را با تغییر در شیوه زندگی و داروهای سالم درمان کنید.

در بعضی موارد ، داروهای باروری به تنهایی در بارداری به شما کمک می کنند. اگر این کار نکند ، ممکن است شما به درمان IVF نیاز داشته باشید.

اما صرف نظر از این که درمانی را بررسی می کنید ، امید را از دست ندهید. میزان موفقیت خوش بینانه است. ممکن است به موقع لبخند بزنید ، تست حاملگی مثبت به دست می آید.

.

نحوه بارداری با سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *