نحوه درمان و جلوگیری از نیش زنبور نجار

“زنبور نجار” به صدها گونه زنبور اطلاق می شود که لانه های خود را در چوب می سازند.

رفتار و ظاهر خاص هر گونه ممکن است بسته به مکانی که در آن زندگی می کند متفاوت باشد. در بیشتر مواقع ، همه زنبورهای نجار به جای ایجاد کندو به تونل می روند و به تنهایی و تنها با واحدهای کوچک خانوادگی زندگی می کنند. در این مقاله راه های شناسایی زنبورهای نجار ، درمان نیش از زنبور نجار ، و برای جلوگیری از گرفتگی ، چه کاری باید انجام شود.

اگر می بینید که زنبور نجاری به سمت شما می آید و به طرز جسورانه ای وزوز می کند و وزوز می زند ، احتمالاً یک نر است. زنبورهای نجار نر دارای استینگر نیستند ، بنابراین آنها را به عنوان مکانیسم دفاعی بر روی صفحه نمایش تهدیدآمیز قرار می دهند. قادر به لکنت بیش از یک بار هستیم.

زنان تمایل دارند که در نزدیکی تخمهای خود باشند ، بنابراین بعید است که با لانه آنها مزاحم شوید ، با آنها روبرو نخواهید شد. زنبورهای نجار زن تنها در صورت تحریک مستقیم می توانند نیش بزنند.

ساسن زنبور نجار حاوی زهر زنبور است. هنگامی که یک زنبور نجار شما را نیش می زند ، بلافاصله در ناحیه نیش و ناحیه اطراف پوست احساس درد شدید و سوزش می کنید.

از آنجا که زنبورهای نجار پس از حمله ، استینگر خود را از دست نمی دهند ، دیگر نیازی نیست که یک استینگر را از روی پوست خود جدا کنید. اما به محض اینکه توسط زنبور نجار خفه شدید ، باید منطقه را درمان کنید.

  1. برای جلوگیری از عفونت ، ناحیه نیش را تمیز کنید. از صابون و آب ولرم برای شستشوی پوست اطراف نیش استفاده کنید و آن را خشک کنید.
  2. شما می خواهید تا حد ممکن التهاب را از لکه دار نگه دارید. برای تسکین التهاب از کمپرس سرد ، یک بسته ژل سرد یا یک دستشویی سرد روی پوست خود استفاده کنید.
  3. اگر درد همچنان ادامه دارد ، ممکن است بخواهید ایبوپروفن (Advil) ، استامینوفن (تیلنول) یا داروی بدون نسخه دیگر از درد استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید از کرم آنتی هیستامین مانند بنادریل برای کاهش تورم استفاده کنید.

زنبورهای نجار بیش از یک بار می توانند لک بزنند. اگر شما یا فرزندتان چندین مورد زنبور عسل دارید ، فوراً به پزشک معالج مراجعه کنید.

علائم حساسیت به نیش زنبور تنفس دشوار ، زبان متورم ، تهوع یا سرگیجه و از بین رفتن هوشیاری ، همه نشانه های آنافیلاکسی است و می تواند نشانگر این باشد که واکنش آلرژیک رخ می دهد.

اگر کسی علائمی از عسل زنبور عسل را نشان می دهد ، فوراً با 911 یا خدمات اضطراری محلی تماس بگیرید. در حالی که منتظر رسیدن کمک اضطراری هستید:

  • اپی نفرین را مدیریت کنید ( EpiPen ) در صورت وجود كیت مضراب زنبور عسل.
  • در صورت وجود علائم شوك ، فرد را روی پشت خود بچرخانید و هزینه خود را بالاتر از قلب خود بالا ببرید. > به فرد اطمینان دهید و آنها را گرم و راحت نگه دارید.
  • علائم حیاتی مانند تنفس و نبض را رصد کنید و در صورت لزوم آماده استفاده از CPR شوید.

بهترین راه برای جلوگیری از گرفتگی توسط زنبور نجاری اجتناب از حشرات است ، در صورت امکان. اگر لانه زنبور نجاری را لکه دار کردید ، از دستان خود استفاده نکنید تا سعی در بیرون ریختن یا از بین بردن آن داشته باشید.

زنبورهای نجار از سال به سال دوباره از همان مناطق از چوب برای لانه های خود استفاده می کنند. شما ممکن است بتوانید بفهمید که دوست دارند جایی برای لانه سازی قرار بگیرند و از تماس با مکان لانه سازی مورد نظر خودداری کنند. اگر می توانید بفهمید که در کجا خالی شده است ، حشره کش را می توانید مستقیماً درون سوراخی که زنبور عسل به عنوان ورودی لانه استفاده می کند ، وارد کنید.

سوراخ های ناخن ، چوب بدون رنگ و دیگر چوبهای در معرض سطوح مکان های جالبی برای زنبورهای نجار برای ساخت لانه های خود هستند. لکه های چوب ، رنگ و درزگیرها همه می توانند مانع از لانه شدن زنبورهای نجار در عرشه ، پاسیو و فضای بیرونی شما شوند. آرام باشید و صبر کنید تا زنبور عسل به پرواز درآید. آب میوه ، چاله های میوه و سایر میان وعده های خوشبو کننده می توانند زنبورها را جذب کنند ، بنابراین هنگام بسته بندی پیک نیک مراقب باشید.

زنبورهای نجار شباهت زیادی به زنبورهای زنبورعسل دارند و به راحتی می توان این دو را گیج کرد.

زنبورهای نجار در ایالات متحده بیشتر از رنگ زرد سیاه و دارای شکم سیاه و براق صاف و براق هستند. برعکس ، شکم های زرد رنگ فازی پوشیده از مو وجود دارد. زنبورهای نجار همچنین موهای سیاه ضخیمی روی پاهای عقب خود دارند.

زنبورهای نجار در طول بهار فعال هستند و در ماه آوریل و مه در نیمکره شمالی بیرون می آیند تا شریک زندگی و همسر پیدا کنند. زنبورهای نجار زن سپس لانه می کنند ، تخم های خود را می گذارند و اندکی پس از آن می میرند. تا اوت ، تخمها در بزرگسالان رشد کرده و در حال رشد هستند. پس از مدت کوتاهی از فعالیت در اواخر تابستان ، زنبورها هنگام شروع مجدد چرخه زندگی دوباره در لانه خود به پناهگاه خود باز می گردند.

یک نیش زنبور نجار به اندازه هر نوع دیگر نیش زنبور دردناک است. زنبورهای نجار می توانند بیش از یک بار نیش بزنند ، که باعث می شود کمی نگران کننده نباشیم.

شما معمولاً می توانید با یک زنبور عسل نجاری در خانه درمان کنید ، و علائم ظرف 24 ساعت از بین می روند.

در مورد حساسیت به زنبور عسل یا چندین مورد زنبور عسل ، باید فوریت های پزشکی را جستجو کنید.

.

نحوه درمان و جلوگیری از نیش زنبور نجار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *