نحوه عکس گرفتن خوب از ماشین برای فروش بهتر آن!

هر کس میخواهد خودرو خود را بفروشد ابتدا دست نگه دارد یا اگر در حال فروش آن است سریع روش هایی که به شما آموزش میدهیم را یاد بگیرید چون قطعا با انجام آنها فروش خودرو عالی تر خواهد شد.

-چطور عکس خوب برای آگهی فروش ماشینم بگیرم؟

-چطور تنها با عکاسی بهتر خودرو خود را سریع تر بفروشیم؟

اکثر کسانی که میخواهند خودرو خود را در اینترنت بفروشند سراغ سایت دیوار می روند اولین نکته این است که به یک عکس اکتفا نکنید حتی به دو عکس! حداقل سه عکس را در آگهی خود در سایت دیوار قرار دهید! در اینجا نکات بسیار خوبی برای کمک به شما در گرفتن عکس های خوب از اتومبیل خود که قصد فروش آن را دارید را آموزش می دهیم  که امیدوارم که به شما در فروش سریعتر کمک کند!

take good photos 2 How to Take Good Photographs of Your Vehicle

ماشین را تمیز کنید

اگر از ترس اینکه خط و خش های ماشین شما در عکس نمایش داده میشوند خودرو خود را برق نیاندازید بدانید صدردصد در اشتباه هستید چون بالاخره مشتری آن خط و خطوط ها را خواهد دید پس ماشین خود را تمیز کنید در حدی که برق بزند! تا عکسهای عالی داشته باشید.

از چه نوع دوربینی برای عکاسی استفاده کنیم؟

امروزه دیگر دوربین گوشی های هوشمند به قدری پیشرفته شده اند که تا حد بسیار بالایی کار دوربین های slr با لنز بزرگ را به واسطه نرم افزارهای قوی انجام می دهد پس خیلی وسواس نداشته باشید که حتما دوربین شما باید خوب باشد ولی اگر گوشی و یا دوربین شما حالت پورتره (حالتی که تصویر پشت زمینه محو و تار می شود) را پشتیبانی میکند حتما از آن استفاده کنید زیرا عکس های حرفه ای تری خواهید  گرفت!

من 3 دوربین دارم:  (یک آیفون 8 ، یک Canon Powershot A530 و یک Canon EOS Rebel XS SLR دیجیتال). بهترین دوربین من بدیهی است که دوربین دیجیتال Canon SLR است اما برای تصاویر از یک ماشین ، هر یک از این دوربین ها به تنهایی خوب هستند و کار شما را راه می اندازند. 

همه چیز درباره مکان ،مکان  عکس برداری خیلی مهم است!

می خواهید مکانی پیدا کنید که باعث شود ماشین شما خوب به نظر برسد. این باید در جایی باشد که خلوت باشد یا افراد کمی حضور داشته باشند و باید مکانی باشد که به آن دسترسی دارید. برخی از مکانهای خوبی که در فروش موفق ما تاثیر گزار بودند عبارتند از:

 • پارک های محلی
 • ساختمانهای مرکز شهر
 • پارکینک مراکز خرید تجاری
 • کنار رودخانه ، دریا، دریاچه

مکانی مناسب برای عکس گرفتن از یک ماشین در داخل ، جایی است که دارای روشنایی کاملی باشد و نور به اندازه کافی موجود باشد. با این حال ، اکثر مردم به این نکته ظریف توجه نمی کنند کافی است رانندگی کنید و مکان های خوبی را پیدا خواهید کرد و در آنجا عکاسی کنید!

این سه مورد است  عکس هایی است که گزینه خوبی است برای فهمیدن اینکه در چه مکانی عکس بهتر بگیریم: 

rsx grass 300x199 How to Take Good Photographs of Your Vehicle

 

Acura RSX در یک پارک استان

این عکس در ماه مهر گرفته شده است  ، بنابراین درختان در حال از دست دادن برگ بودند اما  بهترین عکس که میشد را گرفتیم. ماشین هنوز به نظر خوب رسید زیرا روی چمن نشسته بود ، که اغلب اوقات آن را نمی بینید.

mr2 biz park 300x199 How to Take Good Photographs of Your Vehicle

 

MR2 در یک پارکینگ مراکز خرید تجاری

در این عکس ، ماشین در جاده ای زیبا قرار گرفته است که هنوز هم کاملاً جدید است. این یک پارک  مرکز تجاری خوب است ، بنابراین درختان و چمن ها در پس زمینه به خوبی نگه نمایان هستند.

mr2 capitol 300x189 How to Take Good Photographs of Your Vehicle

 

MR2 در کنار ساختمان 

این عکس در کنار یک ساختمان گرفته شده است عکس در اینجا خوب بود زیرا به نظر می رسد نوع اتومبیل در منطقه VIP یا چیز دیگری قرار دارد.کمتر از 5 دقیقه طول کشید.

پشت زمینه

مراقب آنچه در پس زمینه عکس های شماست ، باشید. شما می توانید آنقدر روی ناحیه پیش زمینه متمرکز شوید که ممکن است چیزی را که باعث ایجاد مزاحمت در پس زمینه است را حذف کنید.

اطمینان حاصل کنید که در پس زمینه یا پیش زمینه نیز هیچ آشفتگی وجود ندارد – و حتی داخل ماشین. تمام وسایل شخصی خود را از آن خارج کنید … شما قرار نیست ماشینتان را با وسایل شخصی درون آن بفروشید پس وسایلی که لازم نیست در عکس نباشد!

روشنایی خوب – خورشید کجاست؟

شما قطعاً می خواهید روشنایی خوبی داشته باشید. بهترین نتیجه ای که به دست می آورید وقتی خورشید در پشت سر شما باشد. روزهای ابری دلپذیر است زیرا برخی از موقعیت های خوب نوری در پشت ابر هستند اما خورشید به همه چیز روشنایی می بخشد ، که به نظر خوب نیز می رسد. در حالت ایده آل ، شما می خواهید یک روز تا حدودی ابری داشته باشید و هنگامی که یک ابر در بالای اتومبیل وجود دارد ، عکس می گیرید ، خورشید را حذف می کنید اما هنوز هم آسمان آبی در پس زمینه وجود دارد.

من به سختی از فلش استفاده می کنم. این باعث می شود همه چیز مسطح به نظر برسد پس موقع عکس گرفتن برای آگهی خود فلش را روشن نکنید به هیچ وجه!

به تنظیمات دوربین خود نگاه کنید و مطمئن شوید که آنها روی عکسهای فضای باز تنظیم شده اند. مطمئناً با دوربین خود آشنا شوید.

اگر به صورت دیجیتالی عکاسی می کنید ، تعداد زیادی عکس بگیرید به یاد داشته باشید عکس هایی که گرفته اید را مشاهده کنید تا بتوانید بلافاصله عکس هایی را که درست معلوم نیست را حذف و عکس جدیدی را بگیرید.

به یاد داشته باشید که دوربین را همچنان نگه دارید. به این ترتیب ، عکسهای شما مبهم نخواهد بود. استفاده از سه پایه ایده خوبی است در کل سه پایه داشتن در هر خانه ای ایده بدی نیست اگر توان مالی دارید برای خرید آن!

قاب بندی 

photographer 199x300 How to Take Good Photographs of Your Vehicle

یک چیز دیگر … و تقریباً می توانم بگویم که این یک موضع بدیهی است ، اما من بارها آن را انجام داده ام ، بنابراین میدانم که باید به درستی قاب بندی کنم که تمام ماشین در عکس است شما نمی خواهید سپر عقب  یا جلوی آن در عکس نباشد. برای امتحان کردن موارد مختلف قدم های خود را عقب و جلو بگذارید!

زاویه ها ، زاویه ها ، زاویه ها!

انواع زاویه ها را امتحان کنید. زاویه مورد علاقه من از پایین به پایین است. اینجا زاویه است که کودکان هستند و چطور جهان را مشاهده می کنند و دیدن بعضی اوقات از این زاویه بسیار جالب است. ماشین شما را بسیار بزرگ و با شکوه جلوه میدهد.

از زوایای مختلف با توجه به سلیقه خود ، عکس را را از بالا ، متوسط ​​و از پایین به پایین  بگیرید. به این ترتیب ، تصاویر زیادی را برای انتخاب انتخاب خواهید کرد.

من ترجیح می دهم از پایین به پایین عکس بگیرم. باعث می شود موضوع عکس (ماشین شما) بزرگتر به نظر برسد. همه چیز از یک زاویه پایین بسیار عالی به نظر می رسد. این یک ترفند کوچک عکاسی دلپذیر و عکاسی است که هنگام عکس گرفتن حتما باید در نظر بگیرید.

برای اثبات نظر من ، در اینجا دو عکس وجود دارد – یکی از ارتفاع طبیعی (ایستاده) و سپس دیگری از زاویه پایین گرفته شده خود شما کدام یک را پسندیدید؟

photo normal 300x200 How to Take Good Photographs of Your Vehicle
photo low angle1 300x200 How to Take Good Photographs of Your Vehicle

مورد دوم از زاویه پایین و ماشین فقط بزرگتر و بهتر به نظر می رسد ، درست است؟

نکته دیگر – چرخاندن چرخ ها

در اینجا نکته ای وجود دارد که ممکن است هنگام عکاسی به آن فکر نکنید ، اما ممکن است بعداً به خانه برید و به عکس های خود نگاه کنید – با کدام چرخ ها روبرو می شوید. شما می خواهید آنها را به طوری که می توانید عکس فوق دارای چرخ های اشتباه است. در اینجا عکس دیگری وجود دارد که میبینید عکس شما جذاب تر شده است!

photo wheels2 300x200 How to Take Good Photographs of Your Vehicle

از چه چیزی عکس بگیرید – لیست عکسبرداری شما

  • شما در هنگام عکس گرفتن باید بدانید از چه مواردی دقیقا میخواهید عکس بگیرید!ما چند نمونه را برای شما لیست کرده ایم:

لاستیک – یک تصویر خوب از هر تایر. آج را روی لاستیک و وضعیت چرخ ها نشان دهید.

 • داخلی
  • درب راننده که وارد اتومبیل می شود باز است.
  • داشبورد – به فاصله دورتر.
  • داشبورد – نزدیکتر شوید.
  • داشبورد – کیلومتر شمار.
  • کنسول و تغییر مکان  به مرکز.
  • داشبورد – از سمت مسافر جلو.
  • صندلی های عقب – از سمت مسافر جلو.
  • سانروف
 • منطقه تنه خودرو.
 •  زیر کاپوت.
 • منطقه مشبک جلو.
 • جلوی چراغ های روشن – همه چراغ ها در عکس باشند.
 • جلوی چراغ های روشن – فقط چراغ پارکینگ در عکس باشند
 •  چراغ های عقب در عکس باشند.

هنگام عکاسی موقع عکس گرفتن چند ثانیه نفس خود را در سینه حبس کنید که دستتان نلرزد تا عکس هاش شفاف بگیرید!

همانطور که از اتومبیل خود عکس می گیرید ، مهم است که به یاد داشته باشید که قبل از تمام شده عکاسی به آنها نگاه کنید و مطمئن شوید که آنها خوب هستند  تا آنها تار نشوند یا اینکه  ممکن است چیزی در لنز وجود دارد و لنز مقداری کثیف باشد یا تنظیمات در دوربین اشتباه است – مواردی از این دست. در صورت امکان ،عکس های گرفته شده را در رایانه خود در صفحه بزرگتر ببینید تا متوجه جزییات دقیق تر از عکاسی خود شوید!

تهیه عکسهای شما

photo editing 300x199 How to Take Good Photographs of Your Vehicle اگر می توانید عکس های خود را در فوتوشاپ ببرید و اندازه آن را در حالت 800 پیکسل تغیر دهید زیرا  این سایز هم جذاب است و هم جزئیات کافی درباره ماشین را نشان می دهد.

بیش از حد با رنگ ها یا تنظیمات دیگر بازی نکنید مگر اینکه واقعاً نیاز به تصحیح چیزی داشته باشید. فیلترها یا تغییر بیش از حد در تصویر ، باعث می شود خودرو مانند واقعی به نظر نرسد. قصد شما فروش خودرو در سات آگهی است و قطعاً نمی خواهید آن را اینستاگرام  نمایش دهید اینستاگرام مخصوص افکت های مختلف است اما سایت آگهی خیر!

 

نتیجه گیری

اکنون 5 عکس با زوایای مختلف از ماشین خود در سایت آپلود و بارگزاری کنید توجه داشته باشید عنوان های خوب و جذاب در متن هم بنویسید و یادتان باشد چیزی خارج از حقیقت نگوید چون مشتری ها از کسانی که حقیقت را می گویند خوششان می آید و با آنها بیشتر تماس میگیرند!

.
چگونه عکس بگیریم تا در سایت دیوار خودروی ما بهتر فروش برود؟ ترفنده+[همراه با عکس]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *